Įžūlūs nusikaltėliai demonstruoja, kokį pelną neša kibernetiniai nusikaltimai


„Rusų kibernetinis gangsteris, atvirai bandęs užverbuoti armiją įsilaužėlių nusikalstamam suokalbiui prieš Amerikos bankus ir jų klientus, paskelbė internete vaizdo įrašą.

Vaizdo įraše jis demonstruoja brangius automobilius, naują namą užmiestyje ir kitus turtus, įgytus neteisėtu būdu, ir dar giriasi esąs nepažeidžiamas“.

Taip rašo “The Washington Times”.

Kibernetinis gangsteris taip pat pareiškė, kad nurašė 5 mln. dolerių nuo Amerikos bankų sąskaitų per internete įvykdytus nusikaltimus.

„Neįprastas vaizdo įrašas atskleidžia įžūlumą ir akiplėšiškumą internetinių nusikaltėlių, gyvenančių užsienyje, bet nusitaikiusių į bankų ir kompanijų klientus Jungtinėse Valstijose“, – rašo straipsnio autorius Šonas Votermenas.

FTB tiria apie 230 elektroninio sukčiavimo atvejų, kuriuose numanoma, kad iš Amerikos bankų pagrobta daugiau kaip 255 mln. dolerių ir padaryta faktinių nuostolių už 85 mln. dolerių, sakė žinybos atstovė Dženi Širer.

Ji nekomentavo nusikaltėlio pareiškimų, bet, saugumo specialistų nuomone, įsilaužėliai gali uždirbti iki 150 tūkst. dolerių per mėnesį ypatingai nerizikuodami, kad bus suimti.

Jeigu elgdamiesi atsargiai nusitaikysite į Amerikos bankų klientus būdami Rusijoje, tai nėra ko bijoti, tvirtina nusikaltėlis, kuris internete naudojasi slapyvardžiu vorVzakone (teisėtas vagis).

Savo internetiniame forume rusų kalba vorVzakone kibernetiniams nusikaltėliams praeitą mėnesį rašė, kad jis nori pasamdyti 100 partnerių operacijai, kuri vadinsis „Blitzkrieg projektas“ (žaibiško karo projektas).

Pasak jo, pretendentai, su kuriais bus pasišnekėta per internetą, gaus priėjimą prie specialių programų ir instrukcijas, kaip jomis naudotis, kad iššluotų trisdešimties Amerikos bankų sąskaitas.

„Blitzkrieg projektas“ pirmą kartą buvo aprašytas šį mėnesį tyrinėtojų iš RSA firmos, kurie užsiiminėja saugumo klausimais. „Mes pirmą kartą matome, kad kibernetinių nusikaltėlių gauja kreipiasi į žmones, – sako Moras Achuvia, kibernetinio nusikalstamumo specialistas iš RSA. – Todėl šis atvejis ypatingas“.

Šaltinis: “The Washington Times”

2012.11.01

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *