LEU Sporto mokslo instituto mokslininkai tiria „Lietuvos ryto“ krepšininkų sveikatą


Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) pasirašė sutartį su VšĮ „Krepšinio rytu“ ir tiria krepšinio komandos „Lietuvos rytas“ sportininkus.

LEU veikiantis Sporto mokslo institutas (SMI) šių metų liepos mėnesį sudarė mokslo paslaugų teikimo sutartį su VšĮ „Krepšinio rytu“. „Šia sutartimi mokslininkai įsipareigoja atlikti krepšinio komandos „Lietuvos rytas“ žaidėjų išplėstinius fizinio išsivystymo, fizinio darbingumo, funkcinio pajėgumo ir biocheminius tyrimus, rengti rekomendacijas apie žaidėjų fizinę ir funkcinę būklę, jų organizmo adaptaciją prie fizinių krūvių. Šie tyrimai yra sėkmingai atliekami“, – pasakojo SMI direktorius prof. habil. dr. Kazys Milašius.

„Lietuvos ryto“ krepšinio komandos fizinio rengimo treneris Martas Skrabulis tvirtino, kad LEU SMI buvo pasirinktas dėl to, jog jis vienintelis Vilniuje gali atlikti tokius tyrimus ir labai greitai pateikti išvadas. „Dar ir dėl to, kad čia dirba vieni geriausių šalies sporto mokslininkų“, – sakė M. Skrabulis.

„Atlikus šiuos tyrimus ir įvertinus rezultatus, mūsų komandos tikslas yra treniruotis ir ruoštis sezono kovoms, dirbant kuo kryptingiau ir efektyviau, taikant šiuolaikinę sporto mokslo metodiką, o tyrimų rezultatai dar tiksliau nurodo, kokia kryptimi reikia dirbti, kad atletai būtų ne tik gerai pasiruošę fiziškai, bet taip pat turėtų ir sveikus kūnus“, – tyrimų tikslus komentavo fizinio rengimo treneris.

SMI nuo 2001 m. atlieka Lietuvos didelio meistriškumo olimpinės rinktinės narių ir kandidatų, olimpinio rezervo pamainos jaunųjų sportininkų mokslinius tyrimus. Šis darbas atliekamas LEU, bendradarbiaujant su LTOK (Lietuvos tautinio olimpinio komiteto), LOSC (Lietuvos olimpinio sporto centro) ir įvairių sporto šakų federacijomis, sporto žaidimų komandomis ir klubais.

LEU sporto mokslininkai dalyvavo vykdant Lietuvos sportininkų rengimą olimpinėms žaidynėms pagal programas „Atlanta – 1996“, „Nagano – 1998“, „Sidnėjus – 2000“, Solt Leik Sitis – 2002“, „Atėnai – 2004“, „Turinas – 2006“, „Pekinas – 2008“, „Vankuveris – 2010“, „Londonas – 2012“, „Sočis – 2014“.

„Šiuo metu Sporto mokslo instituto mokslininkai aktyviai prisideda rengiant Lietuvos sportininkus artėjančioms vasaros olimpinėms žaidynėms 2016 m. Rio de Žaneire ir 2018 m. žiemos olimpinėse žaidynėse Pjongčange“, – pasakoja K. Milašius.

SMI mokslo darbuotojai atlieka Lietuvos olimpinės rinktinės narių ir kandidatų fizinio išsivystymo, fizinio darbingumo ir funkcinio pajėgumo išplėstinius, etapinius ir operatyviuosius tyrimus instituto laboratorijose, treniruočių ir varžybų vietose. Sporto mokslininkai sudaro ir koreguoja sportininkų vartojamų maisto papildų programas. Mokslinių tyrimų rezultatai yra apibendrinami ir aptariami kartu su treneriais, sportininkais, medikais ir vadybininkais. Jų pagrindu rengiamos išvados ir rekomendacijos, kuriomis koreguojama sportininkų rengimo programa.

Nuotraukos autorius – D.Umbrasas.

2015.09.23; 05:55

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *