Oficialusis Tbilisis tvirtina, kad sulaikyti fotografai šnipinėjo vienai iš kaimyninių valstybių


Gruzijos prezidento Michailo Saakašvilio spaudos tarnyba oficialiai pranešė, kad sulaikytieji fotografai nėra žurnalistai. Spaudos tarnybos vadovės Mananos Mandžgadzės teigimu, sulaikytieji užsiėmė šnipinėjimu, be to, jie greičiausiai susiję su “rimtu konfidencialios informacijos nutekėjimu svetimai valstybei”.

Remiantis Mananos Mandžgadzės žodžiais, sulaikyti keturi fotografai perdavė konfidencialios informacijos organizacijai, kurią oficialusis Tbilisis laiko tampriai bendradarbiaujančią su “šnipinėjimo prieš Gruziją tinklu”. Spaudos atstovė pabrėžė, jog fotografų sulaikymas jokiu būdu nenukreiptas prieš laisvąją spaudą. Šis sulaikymas niekaip nesusijęs su neva Gruzijos valdžios pastangomis pakenkti nepriklausomiems leidiniams ir žurnalistams. Jei tie asmenys nebūtų turėję žurnalistų pažymėjimų, Gruzijos valdžia prieš juos taikytų tokias pat sankcijas.

Šnipinėjimo skandalas kilo liepos 7-ąją, kai Gruzijos Vidaus reikalų ministerija pranešė sulaikiusi tris vyrus ir vieną moterį: asmeninį Gruzijos prezidento Michailo Saakašvilio fotografą Iraklijų Gedenidzę, jo žmoną Nati Gedenidzę, Europos kompanijos EPA fotokorespondentą Zurabą Kurcikidzę ir dabar Gruzijos VRM dirbantį buvusį tarptautinės kompanijos fotoreporterį Georgijų Abdaladzę. Visi jie įtariami bendradarbiavę su organizacija, kuri iš tikrųjų tėra “vienos kaimyninės valstybės šnipinėjimo tinklo priedanga”.

Kiek vėliau trumpam buvo sulaikytas ir fotografas Šacha Aivazovas. Paleistas į laisvę Š.Aivazovas nieko nekomentuoja ir niekam neduoda jokių interviu.

Pagrindinė šio skandalo intriga ta, kad sulaikytieji Gruzijoje laikomi žinomais žiniasklaidos atstovais. Tačiau taip pat žinoma, kad Rusija visomis jai prieinamomis priemonėmis šnipinėja Gruzijos teritorijoje. Ir ieško būdų, kaip sukurti įtikinamus alibi saviesiems informatoriams. Žurnalisto pažymėjimas – labai patogi priedanga. Todėl neatmestina versija, jog oficialios Rusijos slaptosios tarnybos ieško pagalbininkų būtent žurnalistų gretose. Šiems lengviau rinkti informaciją. O įkliuvus visuomet galima garsiai pasiteisinti, esą oficialusis Tbilisis bando užčiaupti burną kritiškai rašantiems žurnalistams. Vienas iš pagrindinių Rusijos “arkliukų” – neva M.Saakašvilis terorizuoja laisvąją spaudą.

Nuotraukoje: Gruzijos slaptųjų tarnybų ženklas.

2011.07.12

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *