Petraeuso byla atsisuko prieš JAV ir NATO ginkluotųjų pajėgų Afganistane vadą


Kaip pranešta iš Pentagono, FTB sekso skandalas, dėl kurio CŽV direktoriui Davidui Petraeusui teko atsistatydinti, išsiplėtė ir įtraukė generolą Johną Alleną.

 Johnas Allenas – JAV ir NATO ginkluotųjų pajėgų Afganistane vadas. Taip rašo „The Washington Post”.

Anot aukšto gynybos žinybos atstovo, FTB rado 20–30 tūkstančių puslapių dokumentų.

Tai daugiausia elektroniniai laiškai, bylojantys apie Alleno ir 37-erių Tampos gyventojos Gill Kelley „potencialiai nederantį“ susirašinėjimą. Būtent jos skundai dėl Petraeuso meilužės grasinimų, galų gale, ir privertė jį atsistatydinti.

Allenas, jūrų pėstininkas, pakeitė poste vyriausiąjį vadą Afganistane Petraeusą 2011 metų liepą. Jis taip pat buvo Petraeuso pavaduotoju, kai pastarasis vadovavo Centrinei vadovybei Tampoje, Floridoje, 2008–2010 metais, pažymi straipsnio autoriai Kregas Vitlokas ir Radživas Čandrasekaranas.

Pasak aukšto gynybos žinybos atstovo, kalbėjusio su sąlyga, kad jis išliks anonimu, FTB pirmą kartą informavo Pentagoną apie Alleno susirašinėjimo su Kelley tyrimą sekmadienį vakare.

Atsakydamas Pentagono vadovas Leonas Panetta pirmadienį perdavė bylą Gynybos ministerijos generaliniam inspektoriui tolesniam tyrimui, sakoma Panettos išplatintame pareiškime.

Pentagonas nepraneša apie numanomų Kelley santykių su Allenu kilmę. Bet kitas aukštas Amerikos valdžios pareigūnas, artimas Alenui, griežtai neigė meilės intrigą ar nederamus generolo santykius su Kelley. Nuo to laiko, kai Alenas buvo vado pavaduotojas, Allenas ir Kelley, kuri rengė vakarėlius ir kitokius socialinius renginius, kuriuose dalyvaudavo Centrinės vadovybės valdžia, apsikeitė „per porą metų keliais šimtais elektroninių laiškų“. Bet „didžioji jų dauguma buvo apie aktualius reikalus“.

„Jis niekada su ja nelikdavo vienas, – sakė atstovas. – Ar tarp jų buvo romanas? Ne“.

Atstovas taip pat pažymėjo, kad jų tarpusavio susirašinėjimas toli gražu nesiekė 20 ar 30 tūkstančių žinučių. Pasak jo, daugelis puslapių, apie kuriuos pranešė FTB, galėjo būti gauti perspausdinant daugybę kitų laiškų, kur kiekviename buvo kopijuojamas ankstesnis susirašinėjimas.

Daugelis laiškų galėjo sukelti įtarimų FTB tyrėjams, nes Alenas kartais kreipdavosi į Kelley „brangioji“, pripažįsta atstovas. Bet, anot jo, Allenas, užaugęs Virdžinijoje, vartodavo tokius žodžius kaip platoniškos draugystės, o ne romantinio suinteresuotumo ženklą.

Atstovas sakė, kad generolo žmona Ketti Allen ir Kelley buvo draugės.

„Tai jį sutrikdė, – sakė atstovas. – Bet taip nebuvo“.

Atstovas pažymi, kad Allenas gavo bent jau vieną laišką apie Kelley iš nežinomo adreso, kuris galų gale nuvedė iki Paulos Broadwell – buvusios Amerikos armijos karininkės, Petraeuso biografės ir, kaip išaiškėjo, jo meilužės.

Allenas aptarė tą laišką su Kelley, kuri gavo visą šūsnį laiškų, pažymėjo atstovas. Kelley, nežinodama, kad laiškus siunčia Broadwell, kreipėsi į FTB.

Dailymail.co.uk nuotraukoje: Džill Kelli.

Šaltinis: „The Washington Post”

2012.11.21

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *