Prie uostamiesčio apygardos prokuratūros protestavo apie šimtą klaipėdiečių


Šis mitingas buvo nukreiptas prieš prokurorų veiksmus, nes šie atsisakė tirti skundą dėl aplinkosaugos pareigūnų galimai nusikalstamo aplaidumo leidžiant šiukšlių deginimo jėgainės statybas Klaipėdos laisvojoje ekomoninėje zonoje. Mitinguotojai teigė, kad pajūris yra poilsio prie jūros, o ne šiukšlių deginimo centras, ir siūlė tokias šiukšlių deginimo gamyklas statyti prie Seimo, prie vadinamojo elito gyvenamų kvartalų Turniškėse Vilniuje ir Skautų gatvėje Klaipėdoje bei prie generalinės prokuratūros poilsiavietės Molėtų rajone.

Piketuotojus piktino, kad prokurorai atsisakė tirti trijų Klaipėdos politikų – Naglio Puteikio, Viačeslavo Titovo ir Jurijaus Šeršniovo prašymą pradėti ikiteisminį tyrimą.

Jų nuomone, bendrovės “Fortum Klaipėda“ veikla, siekiant pastatyti ir eksploatuoti atliekų deginimo įrenginius, yra galimai neteisėta, o Klaipėdos regiono Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, vertindami poveikį aplinkai, aplaidžiai atliko savo pareigas.

Kalbėtojai teigė, kad Laisvųjų ekonominių zonų įstatyme LEZ-uose draudžiama veikla, susijusi su kenksmingu poveikiu aplinkai. Kitame įstatymo galią turinčiame teisės akte – Orhuso konvencijoje (įstatymo galią turi, nes ją ratifikavo LR Seimas) įsakmiai reikalaujaujama, kad jei kas ruošiasi statyti 50 megavatų ir didenio galingumo jėgainę, tai tas privalo apie šį klausimą plačiai informuoti visuomenę ir taip pat apsvarstyti su visuomene. O kaip tik tokio galingumo šiukšlių deginimo jėgainę planuoja statyti UAB „Fortum“.

Pasisakiusieji piktinosi, kad Klaipėdos valdžia bei aplinkosaugininkai vietoj to, kad plačiai informuotų visuomenę visais įmanomais būdais apie numatomą šiukšlių deginimą, tik patalpino skelbimų skiltyje mažytę mikroskopinėmis raidytėmis parašytą žinutę viename iš laikraščių ir dar mažesnio dydžio skelbimuką savivaldybės užkaboriuose kabančiame stende, kuo toliau nuo įėjimo. Taigi padarė viską, kad niekas nieko nesužinotų. O Klaipėdos teisėsaugininkai nemato šių akivaizdžių pažeidimų.

Piketuotojai reikalavo panaikinti tarybos narių palaimintą jėgainės detalųjį planą.

Mitingo dalyviai džiaugėsi, kad Lietuvoje atsisakoma statyti šiukšlių deginimo jėgaines, o vietoj jų planuojama statyti ekologinės medienos kūrenimo šilumines elektrines. Tokius sprendimus jau priėmė Šiaulių miesto, Kauno miesto institucijos.

Susirinkusieji piktinosi, kad tik vienintelėje Klaipėdoje ruošiamasi statyti šiukšlių deginimo įmonę.

Klaipėdos miesto taryba lapkričio 28 dieną palaimino, anot piketuotojų, ekologinės “bombos“ gimimą šalia Klaipėdos.

Šiluminę elektrinę planuojama statyti pramonės parko teritorijoje tarp Vilniaus plento, kelio Palanga – Šilutė, Lypkių gatvės ir geležinkelio.

Mitingo dalyviai nuogąstavo, kad Vilniuje negavusi leidimo deginti šiukšles CNIM kompanija statys kitą šiukšlių deginimo gamyklą, tik ne Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje, o šalia Klaipėdos regiono sąvartyno Dumpių kaime, šalia kurio jau nusipirko tokiai jėgainei sklypą. Tokiu būdu Klaipėdoje atsirastų dvi šiukšlių deginimo gamyklos, kurios degintų ne tik Klaipėdoje, bet ir Tauragės, Telšių ir kitų Lietuvos regino šiukšles.

2010.11.13

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *