Tarptautinėje parodoje – naujausios žinios apie studijas Lietuvos karo akademijoje


Karolis Jančevskis iš Valkininkų prisipažįsta, kad jau seniai pradėjo galvoti apie studijas Karo akademijoje: „Esu vienuoliktokas, bet domiuosi jau dabar – iš anksto, nes žinau, kad stojant į Lietuvos karo akademiją visų pirma turėsiu išlaikyti profesinio tinkamumo testą, kuriam taip pat reikės pasiruošti. Anksčiau dar daug ko apie studijas nežinojau, bet apsilankęs prie Lietuvos kariuomenės stendo šioje parodoje gavau pakankamai daug informacijos ir tapo aiškiau, – pasakoja vaikinas. – „Dabar tik lieka siekti užsibrėžto tikslo iki galo.“

Panevėžietė Laura Pilipaitė taip pat domisi kario tarnyba ir sako, kad apsispręsti jai padeda tiesiog geras pavyzdys šeimoje: „Mano tėtis yra karininkas ir iš jo galiu daug ko pasimokyti. Aš taip pat esu patriotė, man labai svarbu, kad Lietuva būtų saugi. Myliu savo šalį ir noriu jai padėti, – tvirtina mergina. – „Kartu mėgstu tvarką ir drausmę, kuri bet kuriam kariui yra būtina, todėl daug svarstymų nelieka ir renkantis būsimas studijas aukštojoje mokykloje. Matau, kad mokytis tiek universitetinių, tiek karinių dalykų geriausiai galėsiu Lietuvos karo akademijoje.“

Vasario 4–6 d. Vilniuje vykstančioje tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2016“ bendrame stende su Lietuvos kariuomene dalyvauja Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija. Moksleiviams čia pateikiama išsami informacija, kaip galima derinti studijas su karybos mokslais, jaunuoliai gauna informacijos apie priėmimo taisykles ir universitetinių studijų programas, įgyvendinamas šioje aukštojoje mokykloje.

Parodos lankytojams Lietuvos karo kademijos atstovai išsamiai pristato keturias socialinių mokslų srities bakalauro studijų programas, kurias bus galima rinktis nuo 2016–2017 mokslo metų, stojant į LKA: Tarptautinių santykių, Gynybos ir saugumo institucijų valdymo, Moderniųjų gynybos technologijų vadybos ir naują Nacionalinio saugumo ir gynybos programą, pagal kurią bus rengiami aukštos kvalifikacijos nacionalinio saugumo ir karybos specialistai.

Planuojama, kad asmenys, priimti į Lietuvos karo akademiją studijuoti pagal minėtas programas ir pareiškę norą tapti Karinių oro pajėgų (KOP) ir Karinių jūrų pajėgų (KJP) karininkais, bus siunčiami studijuoti kitose Lietuvos aukštosiose mokyklose – VGTU Antano Gustaičio aviacijos institute (KOP studijos) ir Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje (KJP studijos).

Moksleiviai taip pat domisi, kokiomis sąlygomis Lietuvos karo akademijoje įgyjamas aukštasis išsilavinimas ir kokios ateities perspektyvos laukia Lietuvos kariuomenėje, baigus studijas Akademijoje. Karininkai lankytojams pasakoja apie jau įgytą patirtį šioje universitetinėje aukštojoje mokykloje, supažindina su Lietuvos karininko profesija. Žinių apie studijas Akademijoje suteikia ir čia studijuojantys kariūnai, kurie pasidalija savo patirtimi ir įspūdžiais iš kasdienio Akademijos gyvenimo.  

Besidomintys studijomis Lietuvos karo akademijoje daugiau informacijos taip pat galės gauti š. m. balandžio 2 d. (šeštadienį) (per Akademijos atvirų durų dieną) nuo 10.00 val. Lankytojams bus pristatomos LKA universitetinių studijų programos ir priėmimo taisyklės, jie turės galimybę susipažinti su būsimųjų karininkų mokymosi ir gyvenimo sąlygomis iš arti.

2016.02.07; 05:18

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *