Twitter‘is – dar vienas politikos instrumentas


Digital Policy Council pranešime nurodoma, kad 2012 metais 123-jų pasaulio šalių lyderiai (tai yra trys iš keturių) naudojo Twitter‘į bendravimui su gyventojais, praneša ABC korespondentas. Nuo 2011 metų tas rodiklis išaugo 78-iais procentais.

Pastaraisiais metais socialiniai tinklai – paspirtis politiniams aktyvistams. „Dažnai internetinis aktyvumas vertinamas kaip grėsmė vyriausybėms. Tačiau Twitter‘is išpopuliarėjo ir tarp valstybės veikėjų: jie suvokia tiesioginio bendravimo su piliečiais naudą“, – sakoma pranešime. Maža to, Twitter‘is, skirtingai nuo tradicinės žiniasklaidos, staigiai tarsi virusas išplatina naujienas.

Pranešime taip pat pateiktas pirmasis dešimtukas lyderių, kurie Twitter‘yje turi daugiausia sekėjų. Tarp jų nėra nė vieno europiečio (Hollandas 16-oje vietoje). Užtat Lotynų Amerikos šalių prezidentų twiteriai labai populiarūs: politikai skelbia naują kursą, giria savo laimėjimus ir komentuoja aktualias temas.

Kas gi pateko į twiterių lyderių aukštutinį dešimtuką, kas turi Twitter‘yje daugiausia sekėjų? Pirmoje vietoje Barakas Obama (25672682 sekėjai). „Kartais jis pats rašo twitus ir pasirašo juos savo inicialais“, – praneša laikraštis.

2-je vietoje – Venesuelos prezidentas Čavesas (3884001 sekėjai). Per Twitter‘į jis bendravo su rinkėjais tiesiog iš ligoninės Kuboje.

3-je vietoje Turkijos prezidentas Abdulla Giulis (1666493 sekėjai).

4-je vietoje Jordanijos karalienė Ranija (2520520 sekėjų).

5-je vietoje RF ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas. Jis turi du variantus – anglų ir rusų kalbomis, beje rusiškas populiaresnis (188021 sekėjas). Lyderiai bendrauja dviem kalbomis, kad išplėstų auditoriją, paaiškina leidinys.

6 – 9 vietas užima, atitinkamai, Brazilijos, Argentinos, Kolumbijos ir Meksikos prezidentai.

10-je vietoje JAE ministras pirmininkas.

Nuotraukoje: JAV prezidentas Barakas Obama su žmona.

Šaltinis: ABC

2013.01.16

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *