Vakarų Europoje – įtartinos bankininkų mirtys


Vakarų Europoje ir toliau keistomis aplinkybėmis iš šio pasaulio iškeliauja įtakingi, turtingi bankų vadovai.

Beje, bankininkai žudomo kartu su žmonomis ir net mažamečiais vaikais. Nuo šių metų sausio mėnesio pardžios jau nužudyta 14-a įtakingų bankininkystės verslo atstovų.

Nė vienas iš šių nusikaltimų dar neištirtas. Nesurasti nei vykdytojai, nei užsakovai. Jei bankų vadovai ir toliau bus žudomi tokiais tempais, tai jiems nieko kito nebeliks, kaip tik pasirinkti Prancūzijos aktoriaus Žeraro Depardje kelią – prašyti politinio prieglobsčio Rusijoje. Žinoma, šis palyginimas turi ironišką potekstę.

Taigi šių metų balandžio 18 dieną Belgijos mieste Vize buvo nužudytas 37-erių metų amžiaus BNP direktorius Paribas Fortis. Nužudytas kartu su savo žmona ir devynerių metų giminaičiu. Žudikai bankininką nušovė iš privažiavusio automobilio. Šaudyta iš automatinio ginklo.

Vize miesto mero Marselio Nevenu tvirtinimu, niekas negali paaiškinti, kas ir kodėl paleido šūvius į bankininką.

Finansų pasaulio lyderiai anksčiau buvo sunerimę dėl ABN generalinio direktoriaus Amro ir jo šeimos žūties, kiek vėliau tapo žinoma, jog žuvo Bank Frick and Co vadovas Lichtenšteine.

Įskaitant paskutiniąją žmogžudystę nuo šių metų pradžios Europoje ir JAV nužudyta per dešimt bankininkų.

Tiesa, kai kurias mirtis policija linkusi priskirti savižudybių kategorijai. Tačiau esama ir tokių atvejų, kurios į savižudybes niekaip nepanašios.

Čia pateikiame keletą aktų:

1.Viljamas Broksmitas. 58 metų amžiaus buvęs generalinis menedžeris iš Deutsche Bank. Jo kūnas rastas sausio 26-ąją Londono centre. Kol kas oficialioji versija teigia, kad bankininkas – nusišovė.

2.Karlas Slimas. 51-erių metų amžiaus Tata Motors vykdomasis direktorius rastas negyvas Bankoko viešbutyje Shangri-La sausio 27 dieną.

3.Gabrielis Magi. 39-erių metų amžiaus JP Morgan darbuotoją mirtis ištiko tuoj po to, kai jis nukrito nuo JP Morgan būstinės stogo sausio 27-ąją. R pats nukrito, ar buvo nustumas, – kol kas neaišku.

4.Maiklas Diukeris. 50-ies amžiaus vyrausiasis JAV investicijų banko ekonomistas rastas miręs netoli Takomsko tilto Vašingtono valstijoje.

5.Ričardas Teli. 57-erių metų amžiaus Title Services įkūrėjas rastas miręs. Oficiali versija – nusišovė.

6.Timas Dikinsonas. Britų Swiss Re AG direktoriaus komunikacijai kūnas rastas šių metų kovo mėnesį. Tikrosios mirties aplinkybės – nenustatytos.

7.Rajanas Henris Kreinas. 37-erių metų amžiaus vyriausiasis menedžeris iš JP Morgan mirė prieš keletą savaičių. Oficiali versija – savižudybė.

8.Li Džundži. 33-erių metų amžiaus bankininkas iš Honkongo nusižudė, nušokęs nuo JP Morgan būstinės Honkonge stogo.

9.Džeimsas Stiuartas. Buvęs National Bank of Commerce generalinis direktorius rastas negyvas Skotdeile, Arizonos valstijoje. Artimieji atsisako nurodyti mirties priežastį.

10.Edmundas Reilis. 47-erių metų amžiaus Midtown Vertical Group darbuotojas nusižudė palįsdamas po traukiniu.

12.Kenetas Belando. 28-erių metų amžiaus Levy Capital treideris, prieš tai dirbęs JP Morgan banke investicijų analitiku, iššoko iš savo buto ir užsimušė.

13.Janas Peteris Šmitmanas. Buvęs banko ABN Amro Group vykdomasis direktorius rastas negyvas Amsterdame netoli savo namų. Jam buvo 57-eri metai. Kartu rasti ir žmonos bei dukrelės kūnai.

14.Jurgenas Frikas. Buvęs Bank Frick and Co generalinis direktorius nušautas vienos Lichtenšteino finansinės kampanijos garaže.

2014.04.26; 11:00

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *