Violončelės genijus žarstys kamerinės muzikos perlus Lietuvos kamerinės muzikos festivalio publikai


Ketvirtasis tarptautinis Lietuvos kamerinės muzikos festivalis kviečia visus klasikinės muzikos mylėtojus į pasaulinio garso violončelininko-virtuozo Konstantin Manaevo koncertus. Koncertai rengiami Kauno filharmonijoje spalio 10 dieną (šeštadienį), 17 val. ir Panevėžio muzikinio teatro scenoje spalio 11 dieną, sekmadienį, 17 val.

Ypatingo festivalio svečio iš Vokietijos violončelininko Konstantino Manaevo ir VDU Kamerinio orkestro kultinis tandemas suteiks klausytojams unikalią galimybę mėgautis giliu ir nepaprastai emocionaliu grojimu, pavergusiu tūkstančių klausytojų širdis visame pasaulyje.

Koncerto programoje skambės kompozitorių P.Čaikovskio, J. S.Bacho, R.Schumano ir kitų kompozitorių kūriniai.

Konstantin Manaev – pasaulinio garso violončelės virtuozas, tarptautinių konkursų nugalėtojas – visada itin pageidaujamas svečias prestižiniuose klasikinės muzikos festivaliuose. Savo išskirtinio emocinio kolorito virtuoziškų solinių koncertų dėka K. Manaev įtvirtino save kaip išskirtinį braižą turintis kamerinės muzikos atlikėjas. Jis dažnas svečias Festspielen Mecklenburg -Vorpommern, Schleswig-Holstein muzikos festivalyje, Montebello Festivalyje, Piatigorsky Festivalyje Los Anžele, Viana do Castelo tarptautiniame muzikos festivalyje, Viva Cello tarptautiniame violončelės festivalyje ir M.Rostropovičiaus muzikos festivalyje Bazelyje.

Konstantin Manaev reguliariai koncertuoja su iškiliais kamerinės muzikos atlikėjais Zakhar Bron, Bruno Giuranna, Misha Maisky, Felix Renggli, Francois Benda ir Radovan Vlatkovic.

Šiuo metu atlikėjas yra vienas geidžiamiausių violončelininkų pasaulio koncertų salėse, suburiantis į jų erdves didžiulę klausytojų auditoriją. Atlikėjo koncertinių turų maršrutas driekiasi nuo Rusijos iki JAV ir Japonijos.

Violončelės virtuozas K.Manaev pagarsėjęs ne tik neįtikėtina šio instrumento valdymo technika, bet ir gebantis violončele išgauti užburiantį reto grožio garsą, kuris apstulbina net išrankiausią visko girdėjusį šio žanro klausytoją…

K.Manaev jau yra koncertavęs Vilniuje Šv.Kotrynos bažnyčioje bei Kauno Filharmonijoje 2013 m, kur jo koncertai turėjo didžiulį pasisekimą ir sulaukė aukščiausio įvertinimo tiek iš klasikinės muzikos mėgėjų, tiek ir iš profesionalių muzikantų bei muzikos kritikų pusės.

VDU kamerinis orkestras (vyr.dirigentas Jonas Janulevičius), įkurtas 2010 metais Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje, iki šiol yra vienintelis kamerinis orkestras Kauno mieste.

Pradėjęs karjerą kaip studentų kolektyvas, ilgainiui tapo profesionalių muzikantų orkestru.

Šiuo metu kolektyvas ne tik plečia klasikinės muzikos kultūrą laikinojoje sostinėje, bet ir tarptautiniu lygiu atstovauja Lietuvai, Kauno miestui bei universitetui, reprezentuoja juos užsienyje. Kolektyvo repertuaras pasižymi muzikos stilių ir žanrų įvairove.

2013 m. liepos mėnesį orkestras debiutavo prestižiniame Shlezwigo-Holsteino festivalyje Vokietijoje; čia jis sužavėjo daugiatūkstantinę šio festivalio publiką. Lietuvoje orkestras koncertavo žymiausiuose tarptautiniuose muzikos festivaliuose: tarptautiniame Pažaislio muzikos festivalyje, kompozitorių E.Grygo ir M.K.Čiurlionio muzikos festivalyje, tarptautiniame festivalyje „Muzikos ruduo“, tarptautiniame festivalyje „Operetė Kauno pilyje“.

Šių vizitų metu buvo pradėta bendradarbiauti su klasikinės muzikos projektų vykdytojais ir atlikėjais iš Vokietijos, Norvegijos, Kipro, Italijos.

Kamerinės muzikos virtuozai klausytojams žada padovanoti neužmirštamas akimirkas klasikinės pasaulio muzikos perlų spindesio šviesoje…

XXX

Gimęs Rusijoje 1983 metais, Kontantin Manaev pradėjo savo violončelės pamokas būdamas septynerių. Jis studijavo Maskvos konservatorijos specialiojoje muzikos mokykloje pas Kirill Rodin, Miunsterio auštojoje muzikos mokykloje ir Karlo Marija fon Veberio aukštojoje muzikos mokykloje Dresdene pas mokytoją Wolfgang Emanuel Schmidt.

Vėliau tęsė studijas Bazelio muzikos akademijoje pas Ivan Monighetti, kuris daug prisidėjo prie Manajevo muzikinės

asmenybės ir interpretacijos gebėjimų lavinimo. Savo mokytojais Konstantinas taip pat laiko David Gering ir Natalia Gutman.

Tarptautinį pripažinimą K. Manaev pelnė dalyvaudamas tarptautiniuose konkursuose. Tarp jo prizų ir apdovanojimų yra Grand Prix Wilkomirski violončelės konkursas Poznanėj, I -oji premija Concorsi Internazionale di Musica Val Tidone, Italijoje, I -oji premija Naujų Vardų konkurse Maskvoje ir 12-oje Jaunųjų Koncertinių Atlikėjų Europietiškoje Audicijoje Leipcige, taip pat II – oji vieta 6-ajame ADAM tarptautiniame čelių konkurse Christčurče, Naujojoje Zelandijoje. K. Manaev turėjo koncertinių pasirodymų Maskvos konservatorijoje, Drezdeno Semperoper, Kiolno filharmonijoje, Ciuriho Tonhalle ir Madrido Auditorio Nacional de Musica.

Kaip solistas, K. Manaev reguliariai koncertuoja JAV, Europoje, Japonijoje ir Rusjoje. Jis koncertavo su Maskvos simfoniniu orkestru, Sankt-Peterburgo filharmonijos kameriniu orkestru, Nordwestdeutschen filharmonijos orkestru, Kiolno Sinfonietta, Lucernerio ir Bazelio simfoniniu orkestru ir dirbo su žinomais dirigentais, tokiais kaip Daniel Raiskin, Gabriel Feltz, Arvo Volmer ir Daniel Cohen.

Kartu su aktyviais solo pasirodymais, K. Manaev įtvirtino save kaip kamerinis muzikantas. Jis yra dažnas svečias Festspielen Mecklenburg – Vorpommern, Schleswig – Holstein muzikos festivalyje, Montebello Festivalyje, Piatigorsky Festivalyje Los Anžele, Viana do Castelo tarptautiniame muzikos festivalyje, Viva Cello tarptautiniame violončelės festivalyje ir Rostropovich muzikos festivalyje Bazele. Konstantin Manaev reguliariai koncertuoja su kamerinės muzikos atlikėjais, įskaitant Zakhar Bron, Bruno Giuranna, Misha Maisky, Felix Renggli, Francois Benda ir Radovan Vlatkovic.

Kaip nepaprastai universalus atlikėjas, Konstantin Manaev taip pat aktyvus šiuolaikinės muzikos scenoje. Jis bendradarbiavo su choreografu Jiri Kylián balete „ONE OF A KIND“, Brett Dean parašytame violončelėi solo, elektronikai ir šokėjui Staatstheater Bazele bei įrašė azerbaidžaniečių kompozitoriaus Franghiz Ali Zadeh kūrinius, dalyvaujant pačiam autoriui, su akordeonistu Aleksandru Matrosovu . Įrašai buvo labai gerai įvertinti tarptautinėje spaudoje.

2015.10.09; 06:02

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *