Gelbėjimo operacija Kuršių mariose baigta, krantą pasiekti padėta 75 asmenims


Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras informuoja, kad žvejų gelbėjimo nuo Kuršių marių ledo operacija baigta. Jos metu saugiai krantą pasiekti padėta 75 asmenims.

Operacijos metu Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) laivas ant oro pagalves ties Nida ir Preila išgelbėjo 27 asmenis, kurie buvo nugabenti į krantą. 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM gelbėjimo tarnybos pareigūnai ties Nida krantą padėjo pasiekti dar 48 asmenims.

Karinių oro pajėgų sraigtasparnis iš oro apžvalgė Kuršių marių ledą. Ties Nida 50 m. nuo kranto buvo pastebėtas apie 200-250 m pločio ledo properša. Ties šia vieta visi žmonės yra nukelti nuo ledo.

Kiti žvejai, buvę ant Kuršių marių ledo, buvo pastebėti arčiau kranto.

Taip pat Kuršių mariose pastebėta ilga nuo Nidos iki Klaipėdos besidriekianti properša. 

Baigus operaciją, VSAT laivas ant oro pagalves grįžo į Nidos uostą, Karinių oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnis grįžo į bazę Nemirsetoje ir toliau lieka parengtyje.

Kuršių mariose vyksta žmonių gelbėjimo operacija, nuo ledo lyčių nukelta 12 žvejų

Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinacinis centras informuoja, kad sausio 31d. ryte Kuršių mariose nuo Ventės rago pradėjo judėti ledai ir dėl to ant ledo lyčių liko žvejoję žvejai.

Šiuo metu Kuršių mariose vyksta žmonių gelbėjimo operacija. Jos metu nuo ledo lyties nukelta 12 asmenų. Į pagalbą pasitelktas Valstybės sienos apsaugos tarnybos laivas, taip pat žvalgybą atlieka Karinių oro pajėgų sraigtasparnis.

Operacija pradėta po to, kai sausio 31d. 08.01 val. centras gavo pranešimą, kad žmogus nuo kranto mato septynis žmones ant ledo lyties prie Nidos, maždaug vieno kilometro atstumu nuo kranto. 

Į įvykio vietą buvo išsiųstas Valstybės sienos apsaugos tarnybos laivas ant oro pagalvės „Christina“, kuris nuo ledo lyties nukėlė 12 žmonių. Laivas ir toliau dirba Kuršių marių operacijos rajone , kad išgelbėtų žmonės, kurie dėl plaukiančių ledo lyčių negali pasiekti kranto.

Gelbėjimo operacijos metu buvo pastebėta ir daugiau žmonių ant ledo lyčių.

Be to, Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinacinis centras operacijai pasitelkė ir Karinių oro pajėgų (KOP) sraigtasparnį. 09:22 val. Nemirsetos poste budintis Karinių oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnis LYF 237 su įgula išskrido į Nidą link Kuršių marių apžvalgai. Taip pat parengtyje yra Kauno poste budintis KOP sraigtasparnis MI-8.

XXX

Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras kartu su kitomis tarnybomis nuolat budi ir yra pasiruošęs suteikti pagalbą nelaimės ištiktiesiems. Tačiau gyventojai turi žinoti, kad sudėtingos gamtos sąlygos (ledų sangrūdos, properšos lede, rūkas) apsunkina gelbėjimo operacijų vykdymą, todėl ne visuomet jų baigtis gali būti sėkminga. Todėl gyventojai raginami būti patiems atsakingiems už savo gyvybes ir saugotis nelipant ant nestabilaus ledo.

Ištikus nelaimei ar esant jos liudininkais, svarbiausia nepanikuoti, o veikti apgalvotai. Nelaimės atveju reikia skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 ir pranešti apie įvykį, įvykio vietą (bent apytikslę vietą ar orientyrą, kurį matote) ir savo kontaktinį numerį.

Gavęs pranešimą apie įvykį, Jūrų gelbėjimo koordinacinis centras organizuoja paieškos ir gelbėjimo operaciją, koordinuoja operaciją vykdančių pajėgų veiksmus, jiems vadovauja, taip pat koordinuoja būtinosios medicinos pagalbos suteikimą nukentėjusiems, išgelbėtiems asmenims, rūpinasi jų nugabenimu į saugią vietą.

Informacijos šaltinis – Kam.lt

2016.01.31; 18:20

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *