Greenpeace aktyvistas Frenkas Hiuetsenas – apie gyvenimą Rusijos kalėjime


Greenpeace aktyvistas Frenkas Hiuetsenas (Frank Hewetson) nupiešė savo patirtį Rusijos kalėjime kaip dalinai „komišką“, o dalinai „nejuokingą ir pavojingą“, praneša Independent.

48-rių metu Frenkas Hiuetsenas papasakojo savo patirtį po to, kai jis ir kiti protesto akcijos dalyviai, suimti prieš du mėnesius tarptautiniuose vandenyse į šiaurę nuo Rusijos pakrantės, buvo paleisti už užstatą, paaiškina straipsnio autorius Jenas Džonstonas (Jen Johson).

„Buvo taip juokinga. Kai kurios kepurės ant apsaugininkų galvų buvo panašios į pietų lėkštes. Jos buvo milžiniško dydžio, – sakė jis. – Kai kurių kelnės buvo per trumpos, o auliniai batai per dideli ir makalavosi ant kojų“.

Bet kiti gyvenimo kalėjime elementai buvo ne tokie komiški. „Anksčiau ten buvo psichiatrinė ligoninė. Dalis pastato tiesiog griuvo ir priminė belangę, kaip fantazijų stiliaus romanuose“, – sakė Hiuetsenas. Viena aukštą buvo užėmę kaliniai džiovininkai, ir dabar aktyvisto laukia reguliarūs pasitikrinimai, ar jis neužsikrėtęs.

Kartą per kasdieninį valandos trukmės pasivaikščiojimą kalėjimo kieme jis ėmė švilpauti melodiją iš filmo apie karo belaisvius Antrajame pasauliniame kare „Didysis pabėgimas“, o paskui išgirdo tą pačią melodiją iš kito britų kalinio tolimajame kiemo kampe. „Aš vos neapsiverkiau, – prisimena jis – Tai buvo toks nuostabus momentas“.

Likusias 23 valandas jis praleisdavo kameroje su dviem dvidešimtmečiais rusais. „Abiem grėsė nuo 15 iki 20 metų kalėjimo“, – sakė jis. Tačiau jis „neblogai su jais sutarė“. Vienas iš jų labai susigraudino, kai Hiuetsenas padarė jam sveikinimo atviruką gimtadieniui.

Tačiau jis pripažino, kad jam būtų nelengva, jeigu jį nuteistų penkeriems metams sėdėti kolonijoje. „Aš gal išgyvenčiau. Bet išeičiau kitoks žmogus“, – sako jis.

Nuotraukoje: Greenpeace aktyvistas Frenkas Hiuetsenas.

Šaltinis: Independent

2013.11.27

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *