Propaganda žiūrimiausiu laiku


Pasirodžiusi nauja teorija viešiau nei bet kada atskleidė liberalaus šališkumo apraiškas serialuose, rodomuose per televiziją geriausiu laiku. Keletas rimčiausių Holivudo veikėjų pripažino, kad samdė liberaliai mąstančius asmenis, kad šie rašytų scenarijus serialams ir prastuminėtų kairuolišką propagandą.

Mėgstamiausių šeimos serialų, tokių kaip „Draugai“, „Auksinės merginos“ ir „Čarlio angelai“, scenaristai viena ar kita forma pripažino, kad jų filmai nukrypo nuo pramogų prie kairuoliškų politinių komentarų.

Prisipažinimai išleisti knygoje, pavadintoje „Geriausio laiko propaganda“ (paantraštė: „Tikra Holivudo istorija apie tai, kaip kairieji užgrobė jūsų televiziją“), kurią išleido konservatyvus autorius Benas Šapiro.

Knygoje įrodinėjama, kad televizijos bosai naudojasi savo padėtimi liberalios kultūrinės politikos platinimui, – tai pagrindžia stebėtinai atviri Holivudo rašytojų, prodiuserių ir vadovų komentarai, įrašyti 39 interviu.

Knygos pagrindą sudaro interviu, kuriame „Draugų“ scenaristė Marta Kaufman pasakoja, kaip ji parinkinėjo vaidmenis, siekdama specialiai sukelti priešiškumą konservatoriams. Kuomet respublikono, buvusio Atstovų rūmų pirmininko Njuto Gingričo įseserė Kendis Gingrič-Džouns buvo parinkta vaidinti dvasininkę, atliekančią lesbiečių sutuokimo ceremoniją, „tame buvo šiek tiek dešiniųjų pasiuntimo velniop (f**k you)“, pareiškė ji.

Kaufman taip pat pareiškė, kad liberali politika buvo neišvengiama seriale, nes ji „subūrė daugiausia liberalių žmonių komandą.“

Televizijos serialo „Auksinės merginos“ autorė Siuzan Haris tvirtino, kad konservatoriai yra „idiotai“ su „viduramžiškomis smegenimis“ ir nurodė, kad vykdoma propaganda suveikė, nes: „Žinote, mes pasodinome Obamą į postą, taigi, žmonės, manau, tampa – tapo – šiek tiek nuovokesni.“

Leonardas Goldbergas, pastatęs „Čarlio angelus“ bei „Starskį ir Hačą“, nurodė, kad dešinioji politika „neabejotinai“ yra kliūtis patekti į verslą, kadangi liberalizmas „dominuoja 100 procentų ir bet kuris, nepripažįstantis jo, arba juokauja, arba nesako tiesos.“

Tarp kitų šališkumo pavyzdžių knygoje pateikiama istorija apie Dvaitą Šulcą, vaidinusį Merdoką „A komandoje“ ir Barklėjų „Žvaigždžių kelias: nauja karta“, kuriam dėl dešiniųjų pažiūrų buvo nesuteiktas vaidmuo. Kuomet Šulcas atvyko į konkursą vaidmeniui viename Briuso Peltrou filme, jam buvo pasakyta: „Čia nebus Reigano š****skylės“.

Kai režisieriaus Nikolo Mejerio buvo paklausta, ar konservatoriai susiduria su diskriminacija Holivude, jis atsakė: „Tikiuosi, kad taip.“ Mejeris pridūrė, kad jam esant 1983 metų televizijos filmo „Diena po“, kurį peržiūrėjo 100 milijonų žmonių, režisieriumi, jo „asmeninis, didžiulis siekis buvo, kad šis filmas nustumtų Ronaldą Reiganą, kai šis sieks perrinkimo.“

Šapiro knygoje rašo: „Favoritai Holivude pasirenkami labiau pagal ideologinius, nei šeimos ryšius. Draugai samdo draugus. Ir šie draugai, kaip tyčia, yra tokių pačių politinių pažiūrų.“

Netgi vaikams skirti serialai, tokie kaip „Sezamo gatvė“, buvo naudojami platinti „pažangiai“ politikai, įrodinėja Šapiro. „Televizija tebėra galbūt pats įspūdingiausias ginklas kairiųjų politiniame arsenale,“ priduria jis savo knygoje.

Televizija: „kairės politinis arsenalas“. Tik keli pavyzdžiai.

•    „Draugų“ scenaristė Marta Kaufman priėmė respublikono Njuto Gingričo įseserę Kendis Gingrič-Džouns dvasininkės, atliekančios lesbiečių sutuoktuvių ceremoniją, vaidmeniui norėdama vien sukelti priešiškumą konservatoriams.

•    Serialo „Šeimos ryšiai“ kūrėjas Garis Deividas Goldbergas bandė suteikti respublikono Alekso Kytono vaidmeniui blogo vaikino įvaizdį, tačiau tai nesuveikė, nes aktorius Maiklas Dž. Foksas buvo „pernelyg mielas“.

•    Kuomet Dvaitas Šulcas, vaidinęs Merdoką „A komandoje“, atvyko į konkursą, jam buvo pasakyta: „Šitame filme nebus Reigano š****skylės“.

•    Prodiuserė Mersė Karsi seriale „Septyniasdešimtųjų šou“ primygtinai reikalavo pavaizduoti aktorius, rūkančius marichuaną.

Nuotraukoje: buvęs JAV prezidentas Ronaldas Reiganas su žmona Nensi Devis. Pasirodo, kadaise aktoriumi dirbusiam Ronaldui Reiganui buvo sunku prasimušti Holivude dėl savo konservatyvių pažiūrų ir kairuolškos cenzūros.

dailymail.co.uk, www.patriotai.lt

2011.11.10

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *