Šiandien Rusijoje net nuosaikiems kritikams, tokiems kaip Sergejus Gurijevas, gresia areštas, rašo "American Enterprise Institute" (JAV) Rusijos studijų programų direktorius Leonas Aronas savo straipsnyje "The Wal Sreet Juornal".

„Kuo jis nusikalto? Kritišku požiūriu į V.Putino režimą“, – rašo L.Aronas. S.Gurijevas nebuvo opozicijos aktyvistas ir tuo labiau jos lyderis – tai yra tipiškas Kremliaus persekiojimų objektas, rašo autorius. Taip, jis kritikavo vyriausybės politiką savo analitiniuose straipsniuose, pasisakė už įstatymo viršenybę, smerkė korupciją.

Tačiau tuo pačiu S.Gurijevas ilgą laiką buvo Kremliaus patarėjas.

Continue reading „Vladimiro Putino persekiojimai įgyja vis platesnius mastus“

cyprus_

Didžiausias Kipro bankas, išgyvenantis sunkius laikus kaip ir kiti bankai, svetainėje išdidžiai praneša, kad jo bendradarbiai gerai moka rusų kalbą. Taip rašo “The New York Times”. „Tiesa, neaišku, ar jie vartoja rusišką žodį strižka“, – ironizuoja žurnalistas Landonas Thomas-jaunesnysis.

Turimomis žiniomis valdininkai Briuselyje ir Berlyne svarsto nevienareikšmišką planą, reikalaujantį, kad Kipro bankų indėlininkai susitaikytų su santaupų nuostoliais. „Rusijos piliečiai, kuriems Kipre priklauso apie penktadalis visų indėlių bankuose, smarkiai nukentės“, – sakoma straipsnyje. Beje, Europos Sąjungos derybos su Kipru dėl antikrizinio kredito jau artėja į pabaigą.

Continue reading „Ar indėlininkai privalo apmokėti Kipro bankų gelbėjimą?“