Penktadienį suimtas buvęs Armėnijos prezidentas Robertas Kočarianas.

Antrankiai

„Robertas Kočarianas suimtas remiantis teismo sprendimu. Mano žiniomis, jis šiuo metu laikomas Jerevano centriniame kalėjime“, – žurnalistams teigė Armėnijos valstybinės saugumo tarnybos vadovas Arturas Vanecianas. 

Gruodžio 7 d. šalies Apeliacinis teismas leido suimti buvusį šalies prezidentą R. Kočarianą, kuris kaltinamas konstitucinės santvarkos nuvertimu 2008 metais. Tai žurnalistams pranešė eksprezidento advokatų komandos narys Aikas Alumianas. 

Tą pačią dieną eksprezidentas nusprendė nelaukti teismo įsakymą vykdančių teisėsaugos pareigūnų ir pats prisistatė į Valstybinės saugumo tarnybos ikiteisminio sulaikymo įstaigą. 

Kaip skelbta anksčiau, liepos 26 d. Armėnijos specialioji tyrimų tarnyba pateikė R. Kočarianui kaltinimą dėl smurtinio konstitucinės santvarkos nuvertimo 2008 metais ir kreipėsi į teismą, kad jam būtų paskirta kardomoji priemonė suėmimas. Tą pačią dieną R. Kočarianas buvo apklaustas tiriant baudžiamąją bylą dėl žudynių per opozicijos protesto akcijas 2008 m. kovo 1 d.

Liepos 27 d. buvęs prezidentas teismo sprendimu buvo suimtas. Rugpjūčio 13 d. Jerevano apeliacinis teismas nusprendė paleisti R. Kočarianą, kadangi jis, pagal Konstituciją, turi neliečiamybę.

Lapkričio 15 d. Armėnijos kasacinis teismas iš dalies patenkino Generalinės prokuratūros prašymą ir perdavė R. Kočariano bylą Apeliaciniam teismui pakartotinai svarstyti.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.12.10; 00:01

Slaptas A.Vaneciano ir S.Chačatriano pokalbis

Saulius Kizelavičius

Socialiniuose tinkluose pasirodė labai įdomus įrašas. Prieš keletą dienų internetinėje erdvėje viešai paskelbtas Armėnijos nacionalinio saugumo tarnybos direktoriaus Arturo Vaneciano ir Specialiosios tyrimo tarnybos direktoriaus Sasuno Chačatriano pokalbis.

Nors pokalbis truko vos aštuonetą minučių, jį išklausius galima susidaryti nuomonę, kokios rimtos politinės intrigos šiuo metu verda Armėnijoje. Taigi viešu tapusio pokalbio metu du aukšto rango Armėnijos specialiųjų tarnybų vadovai aptaria buvusio šalies prezidento Roberto Kočariano suėmimo aplinkybes. Taip pat analizuojamos bylos, iškeltos prieš Kolektyvinės saugumo sutarties organizacijos generalinį sekretorių Jurijų Chačaturovą ir buvusį šalies gynybos ministrą Mikaelą Arutunianą.

Atidžiai išklausius įrašą tampa aišku: A.Vanecianas pasakoja Specialiosios tyrimo komisijos vadovui apie slaptą pokalbį su teisėju, kuriam duota instrukcija bet kokiomis priemonėmis į kalėjimą pasodinti eksprezdentą R.Kočarianą. O štai dėl J.Chačaturovo duodami visiškai priešingi nurodymai – esą šio žmogaus negalima skriausti, negalima uždaryti į belangę, nes priešingu atveju „sulauksime Rusijos pykčio“.

Slaptai.lt primena, kad visi trys asmenys kaltinami tuo, kad po 2008-ųjų metų rinkimų kovo 1 – 2 dienomis pažeidė šalies Konstituciją, panaudodami grubią jėgą prieš protestuojančius žmones, maniusius, jog rinkimų rezultatai – suklastoti (tąsyk žuvo dešimt protestuotojų).

Kaip praneša agentūra Sputnik – Armėnija, šiandieninis Armėnijos premjeras Nikolas Pašinianas liepė organizuoti specialią spaudos konferenciją, kurioje šalies saugumo vadovai paaiškintų, kaip konfidencialus pokalbis tapo viešas. N.Pašinianas taip pat svarsto, pasak minėtos agentūros, kas ir kodėl paviešino slaptus pokalbius. Premjero įsitikinimu, tai padaryta sabotažo tikslais. Tautai nusikaltę asmenys nenori sėsti į kalėjimą, nenori sulaukti pelnyto atpildo, todėl visaip išsisukinėja pasitelkdami į pagalbą saviškius rėmėjus. Taip sakydamas N.Pašinianas omenyje turėjo buvusius Armėnijos vadovus: Robertą Kočarianą, Seržą Sargsianą, Oviką Abranianą, Manvelą Grigorianą, Taroną Markarianą, Gagiką Chačatrianą…

Taigi didžiausia intriga – dėl J.Chačaturovo likimo. 2008-aisiais metais jis vadovavo Armėnijos ginkluotųjų pajėgų Jerevano garnizonui ir rėmė iniciatyvą, kad šalyje būtų įvesta nepaprastoji padėtis – sutiko, kad protestuotojai būtų išvaikyti naudojant grubią jėgą.  

J.Chačaturovas iš pradžių buvo suimtas – teismo laukė sėdėdamas tardymo izoliatoriuje Jerevane. Tokia kardomoji priemonė pritaikyta, kad nepabėgtų iš šalies ir nedarytų poveikio liudytojams. Tačiau jis vis tik buvo išleistas į laisvę sumokėjus piniginį užstatą. Štai tada ir prasidėjo: daugelis prieš jį liudijusių asmenų vis tik pakeitė parodymus iš neigiamų į teigiamus, o kiti visai atsisakė liudyti teisme. Žodžiu, šiandien teisiamas J.Chačaturovas turi šansų likt išteisintas. Juolab kad, remiantis į viešumą patekusiu telefoninio pokalbio įrašu, jį remia Kremlius. O Armėnijai, Rusijos pagalba užgrobusiai azerbaidžanietišką Kalnų Karabachą, Kremliaus nuomonė labai svarbi.

2018.09.13; 08:10