Vienoje pagrindinių Lietuvos transporto arterijų – tarptautinėje magistralėje „Via Baltica“ – numatyti svarbūs ir neatidėliotini modernizavimo darbai, kuriuos atlikus itin pagerės eismo sąlygos vietos ir tarptautiniam transportui. Tai leis gerokai sumažinti skaudžių nelaimių tikimybę.

„Via Baltica“ Lietuvoje yra viena intensyviausio eismo tarptautinių magistralių. Joje sukoncentruota didžiausia krovininio transporto priemonių dalis. Pernai vidutinis metinis paros eismo intensyvumas kelyje sudarė apie 14 tūkst. automobilių. Šie srautai nuolat auga, todėl numatyti rekonstravimo darbai yra ypač svarbūs, – sako susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius. – Pokyčių šioje magistralėje laukia ir vairuotojai, ir tranzitu per mūsų šalį vykstantys vežėjai.“

Continue reading „Kelias, kuriuo per parą pravažiuoja apie 14 tūkst. automobilių, bus daug saugesnis“

savukynas_gera_m

Seniai žinoma, kad saugiausia vieta – tai septynių tūkstančių metrų aukštyje sėdint lėktuve. Autoavarijose žūva daugiau žmonių nei aviakatastrofose. Tačiau vis tiek daugelis bijo skristi, net jei ir žino šiuos faktus.

Tokia jau žmogaus natūra. Panašiai yra ir su gripo epidemija. Naujasis gripas, kaip teigia ekspertai, nėra pavojingesnis nei kiti, tačiau jo bijoma ypatingai. Kodėl žmogus negirdi racionalių argumentų?

Nereikėtų ieškoti atsakymo, aiškinant, jog žmonės neišsilavinę, iracionalūs, pasiduoda emocijoms. Tiesiog mes gyvename tokiame laikotarpyje, kada baimė yra mūsų palydovas. Kultūros istorikai yra pastebėję, kad tais laikotarpiais, kada techninis progresas yra labai spartus, visuomenėje įsivyrauja baimės atmosfera.

Continue reading „Kuo mūsų amžius panašus į Renesanso?“