Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas. EPA – ELTA nuotr.

Šiaurės Korėja šeštadienį perspėjo Japonijos premjerą Shinzo Abe, esą jis greitai pamatysiąs „tikrą balistinę raketą“, ir išvadino jį „pačiu kvailiausiu žmogumi istorijoje“.
 
Toks spalvingas apibūdinimas paskelbtas praėjus dviem dienoms po to, kai izoliuota valstybė išbandė vadinamąją „itin didelę salvinę raketų sistemą“, o Pietų Korėja pranešė, kad dvi raketos nukrito Japonijos jūroje, dar žinomoje kaip Rytų jūra.
 
Po raketų paleidimo, kurį prižiūrėjo Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas, Sh. Abe pareiškė, kad iš sistemų buvo paleistos „balistinės raketos“, o tai pažeidžia Jungtinių Tautų (JT) rezoliucijas.
 
„Galima pasakyti, kad Sh. Abe yra vienintelis idiotas pasaulyje ir pats kvailiausias žmogus istorijoje, nes jis net ir matydamas nuotraukas nesugeba atskirti raketos nuo salvinės raketų sistemos“, – valstybinė naujienų agentūra KCNA citavo Užsienio reikalų ministerijos (URM) pranešimą.
 
„Sh. Abe netolimoje ateityje savo panosėje galės pamatyti, kas yra tikra balistinė raketa… Sh. Abe yra ne kas kitas, kaip visiškas imbicilas“, – pridūriama pranešime.
 
Šiaurės Korėjos URM pareigūno teigimu, šaliai geriausia būtų vengti reikalų su Sh. Abe, nes derėjimasis su tokiu „politiniu nykštuku“ atneštų „gėdą“.
 
Šeštadienį išsakyti įžeidimai Japonijos premjero atžvilgiu yra jau antras kartas šį mėnesį, kai Pchenjanas taip užsipuola Sh. Abe.
 
Anksčiau, premjerui pasmerkus raketų bandymą, Šiaurės Korėja jį išvadino „idiotu ir niekšu“ ir perspėjo neleisią jam kelti kojos į sostinę Pchenjaną.
Japonijos premjeras Sh. Abe su žmona Akie Tokijo Hanedos oro uoste. EPA – ELTA nuotr.
 
Šiaurės Korėjai taikoma daugybė tarptautinės bendruomenės sankcijų dėl branduolinių ginklų ir balistinių raketų programų. Pati šalis tvirtina, kad ginkluotė jai būtina apsiginti nuo galimos JAV invazijos.
 
Branduolinio nusiginklavimo derybos tarp JAV ir Šiaurės Korėjos įstrigo nuo vasarį žlugusio JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno susitikimo Hanojuje.
 
Nuo tada Pchenjanas reikalauja, kad JAV iki metų pabaigos pakeistų savo poziciją.
 
Pastarosiomis savaitėmis Šiaurės Korėja paskelbė vis agresyvesnių komentarų, vis artėjant metų pabaigos terminui.
 
D. Trumpas anksčiau šį mėnesį užsiminė apie galimą ketvirtą susitikimą su Kim Jong Unu, tačiau Šiaurės Korėjos atstovai tvirtino, kad šalis nesidomi viršūnių susitikimais, kurie „nieko mums neduoda“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.12.01; 00:30

Rusija sėkmingai išbandė tarpžemyninę balistinę raketą, kurią NATO vadina „Satan 2“, skelbia „Euronews“.
 
Rusijos gynybos ministerijos paviešintame vaizdo įraše matoma, kaip raketa „RS-28 Sarmat“, NATO vadinama „Satan 2“, paleidžiama iš Plesecko kosmodromo. 
Teigiama, kad šio tipo raketa gali gabenti iki 10 ar net 15 branduolinių kovinių galvučių ir skristi viršgarsiniu greičiu. 

Remiantis Rusijos naujienų agentūros TASS pranešimais, 2020 metais bus pradedama masinė „Sarmat“ raketų gamyba.

 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2018.04.02; 00:01

Japonijos sostinės Bunkijo rajone pirmą kartą buvo surengtos gyventojų evakavimo pratybos balistinės raketos paleidimo atvejui.

Tokijo administracijos duomenimis, jose dalyvavo apie 350 žmonių. Pratybų scenarijuje buvo sakoma, jog kažkokia šalis paleido balistinę raketą, ir gresia pavojus, kad ji skris virš Japonijos teritorijos. Iškart suveikė vyriausybinė skubaus gyventojų informavimo sistema „J-Alert“, apie tai pranešė garsiakalbiai gatvėse. Atitinkami pranešimai pratybų dalyviams buvo išsiuntinėti ir mobiliojo ryšio kanalais.

Per penkias minutes jie turėjo pasislėpti po žeme – perėjose, dviejose metro stotyse, taip pat automobilių stovėjimo aikštelėje. Praėjus penkioms minutėms po pirmojo pranešimo „J-Alert“ sistema vėl buvo suaktyvinta, bet šįsyk dėl to, kad esą raketa paliko Japonijos oro erdvę. Be to, pagal scenarijų, visose Tokijo metro linijose buvo laikinai sustabdytas traukinių eismas.

Bunkijo rajone gyvena apie 210 tūkstančių žmonių. Čia yra viena didžiausių Japonijos sostinėje sporto arenų „Tokyo Dome“, pramogų parkas, Tokijo universitetas.

Praėjusių metų rugpjūčio 29-ąją ir rugsėjo 15-ąją virš Japonijos teritorijos Ramiojo vandenyno link praskriejo dvi Šiaurės Korėjos raketos.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.01.23; 04:50

Jungtinės Valstijos antradienį pranešė, kad jos priešraketinės gynybos sistema THAAD sėkmingai numušė jos link skriejusios vidutinio nuotolio balistinės raketos imitaciją, kuri buvo sukurta pagal Šiaurės Korėjos vystomų raketų pavyzdį, informuoja naujienų agentūra „Reuters“.

Šis JAV priešraketinės gynybos sistemos bandymas virš Ramiojo vandenyno, kuris buvo numatytas jau prieš kelis mėnesius, įgijo naują reikšmę po to, kai liepos 4 dieną Šiaurės Korėjai paleidus tarpžemyninę balistinę raketą, dar labiau išaugo nerimas dėl Pchenjano keliamos grėsmės.

Tai buvo pirmasis THAAD bandymas, atliktas su atskriejančia vidutinio nuotolio balistine raketa. Ekspertų teigimu, šio tipo raketos yra greitesnės ir sunkiau numušamos nei trumpesnio nuotolio raketos.

„Sėkmingas THAAD bandymas su vidutinio nuotolio balistine raketa sustiprina šalies gynybos pajėgumus, skirtus apsisaugoti nuo Šiaurės Korėjos ir kitų šalių raketų“, – rašoma Priešraketinės gynybos agentūros pranešime.

Be kita ko, sėkmingas THAAD testas JAV priešraketinės gynybos programai suteikia patikimumo. Į šią sistemą pastaraisiais metais buvo nukreiptas atidus tiriamas žvilgsnis, nes jos bandymai ne kartą yra baigęsi nesėkmėmis ir neretai būdavo atidedami.

JAV vyriausybės atskaitomybės biuras gegužę paskelbtoje ataskaitoje nurodė, kad Priešraketinės gynybos agentūra iki šiol nebuvo išbandžiusi THAAD su vidutinio nuotolio balistine raketa, nepaisant to, kad sistemą Guame, JAV teritorijoje Ramiajame vandenyne, dislokavo dar 2013-aisiais. Tai padaryta nerimaujant dėl Šiaurės Korėjos raketų programos.

Tai reiškia, kad iki šiol THAAD sistemos pajėgumas numušti vidutinio nuotolio raketas, galinčias nuskrieti nuo 3 tūkst. iki 5,5 tūkst. kilometrų, buvo nepatvirtintas. Guamas yra apytiksliai už 3,4 tūkst. kilometrų nuo Šiaurės Korėjos.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.07.12; 11:00