Liepos 4 d. Šiaulių apygardos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, atmetė bendrovės vadovo V. Š. apeliacinį skundą ir paliko galioti Šiaulių apylinkės teismo 2016 m. vasario 1 d. nuosprendį, kuriuo jis buvo pripažintas kaltu dėl Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) darbuotojos papirkimo ir grasinimo jai. 

STT būstinė Vilniuje.
STT būstinė Vilniuje.

Šiaulių apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija pažymėjo, jog pirmosios instancijos teismas, nagrinėdamas šią baudžiamąją bylą, ištyrė visas bylai svarbias aplinkybes, teisingai įvertino surinktus ir ištirtus įrodymus.

Teismo sprendimu V. Š. privalės sumokėti jam skirtą 1 506,40 eurų baudą.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai šį ikiteisminį tyrimą pradėjo gavę pranešimą iš VMI. Atliekant tyrimą nustatyta, kad keleivių pervežimu užsiimančios bendrovės vadovas V. Š. 2012 m. lapkričio pradžioje savo darbo kabinete patikrinimą bendrovėje atlikusiai Šiaulių apskrities VMI darbuotojai siūlė kyšį paslaugų forma – poilsinę kelionę.

Kyšį jis siūlė už tai, kad valstybės tarnautoja nefiksuotų mokestinių pažeidimų, juos sumažintų, sukeistų dokumentus. Valstybės tarnautojai, atsisakiusiai kyšio ir atlikti neteisėtus veiksmus, verslininkas ėmė grasinti: nurodė, kad yra pažįstamas su ministrais, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnu, klausė valstybės tarnautojos, ar nebijo, kad su ja bus susidorota, pvz., jos rankinėje gali būti rastas maišelis, ji gali būti apkaltinta ir atleista iš darbo.

Informacijos šaltinis – Specialiųjų Tyrimų tarnyba (STT).

2016.07.08; 06:24; 01:30

stt

Ketvirtadienį Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą dėl galimo papirkimo, sulaikė „Čili Holdings“ įmonių grupės savininką Tadą Karosą ir grupei priklausančios įmonės finansininką, kurie pasiūlė bankroto administratoriui 30 000 litų kyšį.

Kaip rašoma STT pranešime spaudai, sulaikyti asmenys pažadėtą pinigų sumą per kelis kartus perdavė už bankroto administratoriui neteisėtą veikimą „Čili Holdings“ naudai. Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai. Prieš kiek daugiau nei mėnesį T.Karosas tapo  UAB „Čili Holdings“ valdybos pirmininku. Verslininkas yra pagrindinis įmonės UAB „LTk Capital“, valdančios „Čili Holdings“, akcininkas.

Continue reading „Dėl papirkimo sulaikytas “Čili Holdings” savininkas“