Sekmadienį maždaug 1 000 aplinkosaugos aktyvistų nubudo prie Vokietijos kanclerės biuro pastato Berlyne. Naktį jie praleido palapinėse, o ryte paskelbė savaitę truksiančios „klimato stovyklos“ pradžią.
 
Renginį organizavo Didžiojoje Britanijoje įkurta „Extinction Rebellion“ grupė. Jos atstovai protestuoja, siekdami, kad vyriausybės visame pasaulyje „skelbtų nepaprastąją klimato ir ekologinę padėtį“ ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį iki 2025 metų sumažintų iki nulio.
 
„Extinction Rebellion“ grupė žada, kad nuo pirmadienio protesto akcijos prasidės 60 pasaulio miestų, renginiai turėtų trukti savaitę. Berlyne kitą savaitę numatyti specialūs mokymai, seminarai, pramogos, jogos pamokos.
 
„Extinction Rebellion“ akcijos pabaigą turėtų pažymėti kitą sekmadienį įvyksianti didelė demonstracija. Organizatoriai tikisi, kad renginiuose Berlyne dalyvaus keletas tūkstančių žmonių.
 
Vokietijos sostinė ruošiasi transporto chaosui, kuris, prognozuojama, miestą apims pirmadienį. „Extinction Rebellion“ žada trukdyti eismą pagrindiniuose Berlyno keliuose.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.07; 07:00

Vokietijos policija penktadienį sulaikė rusą, įtariamą nužudžius vyrą Berlyno Moabito rajone, teismas leido jį suimti. Tai šeštadienį tviteryje pranešė Vokietijos sostinės prokuratūra.
 
Nužudytasis – 40 metų amžiaus Sakartvelo pilietis. „Buvo rastas nužudymo įrankis ir dviratis, kuriuo mėgino pasprukti įtariamasis, 49 metų Rusijos pilietis“, – informavo prokuratūros atstovai.
 
Pasak nevyriausybinės organizacijos EMC, žudiko auka tapo Zelimchanas Changošvilis. Nusikaltėlis šovė į jį, kai vyras ėjo į pamaldas mečetėje.
 
Pasak kai kurių šaltinių, Z. Changošvilis buvo lauko vadas per Čečėnijos karą. EMC duomenimis, 2015 metais į jo gyvybę buvo pasikėsinta Tbilisyje.
 
Nežinomi asmenys aštuonis kartus šovė į jį, kai jis važiavo automobiliu. Po to Z. Changošvilis su šeima paliko Sakartvelą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.08.25; 20:46

Žydų tradicinė kepuraitė kipa. EPA – ELTA nuotr.
Vokietijos sostinėje Berlyne surengti protestai prieš radikalių islamistų eitynes. Protestuotojai dėvėjo kipas, tradicines žydų kepuraites, taip išreikšdami nepritarimą kontraversiškiems perspėjimams, kad Vokietijoje jas viešai dėvėti gali būti nebesaugu, praneša naujienų agentūra dpa.
 
Berlyne į gatves planavo išeiti apie 2 000 musulmonų, priklausančių radikalioms grupuotėms.
 
Anksčiau Vokietijos vyriausybės antisemitizmo komisaras Felixas Kleinas perspėjo žydus nedėvėti kipų viešose vietose dėl šalyje išaugusio antisemitizmo.
 
Tačiau vėliau komisaras paragino vokiečius ateiti į šeštadienį rengiamus protestus dėvint žydų tradicines kepuraites ir taip pat prisijungti prie šią dieną rengiamų Izraelį palaikančių demonstracijų.
 
Berlyno senatorius atsakingas už vidaus reikalus Andreas Geiselis šeštadienį sakė, kad antisemitizmas taip ir nebuvo eliminuotas iš Vokietijos visuomenės.
 
Planuota surengti du protestus pr
Izraelio vėliava. EPA – ELTA nuotr.
ieš islamistų eitynes, o jose dalyvauti užsiregistravo iš viso 800 žmonių.
 
Įtampa tarp arabų ir žydų paaštrėja minint Al Kudso (Jeruzalės) dieną, besibaigiant Ramadanui, musulmonų pasninko mėnesiui.
 
Šią dieną 1979 m. inicijavo Iranas ir kasmet šiuo metu ragina musulmonus užimti Jeruzalę, arabiškai vadinamą Al Kudsu.
 
Oficiali statistika rodo, kad antisemitinių išpuolių Vokietijoje 2017 m. lyginant su 2018 m. padaugėjo 10 procentų – nuo 1 504 iki 1 646. O smurtinių atvejų skaičius išaugo nuo 37 iki 62.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.02; 08:00