Amerikos vėliava. Slaptai.lt nuotr.

Jungtinės Valstijos priėjo išvadą, kad su Sergejaus ir Julijos Skripalių apnuodijimu Didžiosios Britanijos Solsberio mieste šių metų kovą yra susijusi Rusija. Kaip praneša BBC, tai trečiadienį pareiškė JAV valstybės departamento atstovė Heather Nauert. Todėl Vašingtonas ruošiasi imtis naujų sankcijų prieš Maskvą.

„Jungtinės Valstijos priėjo išvadą, kad Rusijos vyriausybė naudojo cheminį arba biologinį ginklą pažeisdama tarptautinę teisę“, – pabrėžė H. Nauert.

Pasak jos, JAV dėl šio incidento ketina taikyti Rusijai sankcijas.

Valstybės departamentas imsis šių priemonių pagal 1991 metų įstatymą dėl cheminio ir biologinio ginklo likvidavimo. Jame ir išvardytos sankcijos, taikomos pažeidėjams.

Kaip sakė BBC korespondentui Vašingtone aukštas pareigūnas iš Valstybės departamento, Kremlius jau informuotas apie naujas sankcijas.

Rusijos ambasada Jungtinėse Valstijose „Facebook“ paskyroje pavadino šias priemones drakoniškomis, o kaltinimui Maskvai – prasimanytais.

Kaip pranešė H. Nauert, pirmoji, švelnesnė sankcijų banga įsigalios apie rugpjūčio 22-ąją. Bus uždrausta išduoti licencijas eksportuoti į Rusiją prekes, susijusias su nacionaliniu saugumu. Išimtys bus daromos kai kuriems dviejų šalių projektams kosmonautikos srityje.

Antroji naujų sankcijų banga įsigalios po trijų mėnesių, jeigu Maskva nepateiks įtikinamų įrodymų, kad ateityje nebenaudos cheminio ginklo. Jas realizuodamos JAV turės pažeminti diplomatinių santykių su Rusija lygį, beveik visiškai nutraukti su ja prekybą, uždrausti oro linijų bendrovės „Aeroflot“ lėktuvams skraidyti į Jungtines Valstijas.

Informaciją pateikė Stasys Gimbutis (ELTA)

2018.08.10; 09:30

kremlius_1111

Rusijoje padaugėjo žmonių, nei iš šio, nei iš to prarandančių atmintį. Šiuo reiškiniu ypač susidomėjo žinomas psichiatras Zurabas Kekeladzė. Atminties praradimą sukeliančią ligą psichiatras pavadino retrogradine amnezija. Negalavimai gali būti aidas tų nusikaltimų, kuriuos įvykdė Sovietų Sąjungos vadovybė, išbandydama pasigamintą psichotroninį ginklą.

Psichotroninį ginklą pirmieji kurti tikriausiai pradėjo vokiečiai. Tai buvo 1945-aisiais. Bet nespėjo. Pasibaigus karui, jį aktyviai kūrė amerikiečiai – JAV profesorius F.Kameronas. Kūrė, atlikdavo bandymus, tobulino ir sovietai. Tiesa, psichotroninį ginklą kūrusių Sovietų Sąjungos mokslininkų pavardės iki šiol įslaptintos. Profesorius, vienas iš Rusijos “Energijos” įmonės vadovų V.Koniuch štai taip apibūdina psichotroninį ginklą: “Tai biologinis ginklas, kurio pagalba valdomos visos biologinės būtybės, tarp jų – ir žmogus”.

Continue reading „Rusijoje daugėja žmonių, prarandančių atmintį“

osama-bin-ladenas

WikiLeaks išslaptinti dokumentai atskleidė, kad teroristai Europoje turi atominę bombą. Vienas iš Al-Qaedos vyriausiųjų vadų Khalid Sheikh Mohammed tardytojams atskleidė, kad Al-Qaeda yra įsigijusi ir paslėpusi atominę bombą Europoje, kuri gali būti susprogdinta, jei Al-Qaedos lyderis Osama Bin Ladenas būtų nužudytas ar paimtas į nelaisvę.

Neseniai prieš JAV karo tribunolo teismą stojęs Khalid Sheikh Mohammed kaltinamas Rugsėjo 11-os teroro aktų organizavimu ir vadovavimu, planavo daugelį plataus masto karinių operacijų prieš JAV atomines elektrines, planavo sukelti „branduolinį pragarą“ Amerikoje ir dalyvauti karinėse operacijose pasauliniu mastu.

Continue reading „Jei Osama Bin Ladenas būtų nužudytas ar paimtas į nelaisvę…“