Preliminariais duomenimis dauguma Seimo narių pritartų prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuojamoms pataisoms, kurios turintiems ypatingų nuopelnų Lietuvai Lietuvos piliečiams leistų turėti dvigubą pilietybę. Tokiai idėjai paramą išsakė tiek valdančiojoje koalicijoje, tiek opozicijoje esančių frakcijų parlamentarai. Gal tik Konstitucinis teismas kvestionuotų tokias pataisas.

Prezidentūros Pilietybės įstatymo pataisų projektas

Pataisos yra skirtos dar dviems išskirtiniams dvigubos pilietybės turėjimo atvejams.

Continue reading „Sekmadieniniai pamąstymai. Dviguba pilietybė ypatingam lietuviui“

latynina_1

Viena iš paskutiniųjų Julijos Latyninos laidų “Kod dostupa” buvo ypač įdomi. Kadangi žymi Rusijos politikos apžvalgininkė daug dėmesio skyrė Lietuvai.

Tiek Lietuvos istorijai, tiek ir šių dienų aktualijoms. Visuomenės aktualijų portalas Slaptai.lt skelbia Julijos Latyninos komentaro, skirto Lietuvos aktualijoms, vertimą. Pirmojoje dalyje kalbama apie lietuvių santykius su lenkais, Vilniaus atgavimą ir Antrojo pasaulinio karo pradžią.

O antrojoje dalyje dėmesys sukoncentruotas į šių dienų aktualijas. Pavyzdžiui, cituojamas prof. Vytautas Landsbergis, premjeras Andrius Kubilius, svarstoma, ar Lietuvai reikalinga atominė jėgainė…

Manome, kad šis J.Latyninos komentaras tikrai sudomins mūsų skaitytojus.

Continue reading „Julijos Latyninos laidoje “Kod dostupa” – žvilgsnis į Lietuvą ( 2 )“

pastatas

Iš kur šią informaciją gavo mažai net Kauno regione žinomas leidinys? Ogi šią informaciją „Tėviškės žinių“ redaktorei N.Grinevičiūtei pateikė tuomet K. Mickevičiaus vadovaujami „antrukai“. Kad tokių kontaktų būta, neneigė nei pati N. Grinevičiūtė, nei K. Mickevičius. Kad visos specialiosios tarnybos, visos žvalgybos bendrauja su žiniasklaida, ieško leidinių ir žurnalistų, su kuriais galėtų artimiau ir atviriau bendradarbiauti, – aksioma, nereikalaujanti įrodinėjimų.

Continue reading „Ištraukos iš knygos „Žvalgybų intrigos Lietuvoje 1994 – 2006“ ( 2 )“