Po Čempionų lygos finalo Paryžiuje kilo riaušės. EPA-ELTA nuotr.

Po Čempionų lygos finalo tarp Miuncheno „Bayern“ ir Paryžiaus „St. Germain“ (PSG) klubų Prancūzijos sostinėje kilo riaušės. Riaušininkai naktį į pirmadienį padeginėjo automobilius, daužė vitrinas ir siaubė parduotuves, pasakojo agentūros AFP reporterė. Riaušininkai, be to, saugumo pajėga apmėtė akmenimis ir jų kryptimi leido fejerverkus.
 
Saugumo pajėgos savo ruožtu atsakė ašarinėmis dujomis ir guminėmis kulkomis. Policija pirmadienį tviteryje pranešė, kad suimti 148 žmonės.
 
Riaušės PSG klubo stadiono apylinkėse prasidėjo dar vykstant rungtynėms. Po to jos persimėtė į Eliziejaus laukus.
 
Nepaisant koronaviruso pandemijos, 5 000 PSG aistruolių leista stadione stebėti Lisabonoje vykusio finalo transliaciją. Jame „Bayern“ šventė pergalę rezultatų 1:0.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.08.24; 00:30

Vokietijoje vyko kalėdinių eglučių mėtymo „pasaulio čempionatas“. EPA-ELTA nuotr.

Vokietijos savaitgalį vyko kalėdinių eglučių mėtymo „pasaulio čempionatas“. Jo dalyviai rungėsi trikovėje: maždaug 1,5 metro dydžio eglaitė buvo metama kaip ietis, tada kaip lengvosios atletikos kūjis ir galiausiai per kartį.
 
Atskiri rezultatai tada buvo sudedami. Turnyrą stebėjo šimtai aistruolių. Nugalėtojai buvo apdovanoti medinėmis briedžio figūrėlėmis.
 
Tarp vyrų šeštą kartą titulą iškovojo „pasaulio čempionas“ Frankas Schwenderis. Jo rezultatas – 23,17 metro. Antroji vieta atiteko Clemensui Hötgeriui (22,49 metro). Savo 2016-aisiais pasiekto rekordo – 25,01 metro – F. Schwenderiui šį kartą pagerinti nepavyko.
 
Tarp moterų pirma buvo titulą gynusi Margret Klein-Raber (17,47 metro), antrąją vietą užėmė Annika Lange (16,18 metro).
 
Tai buvo jau 14-as toks čempionatas. Tiesa, jo sporto įrankiai prieš tai nepuošė namų. Eglaitės buvo nukirstos prieš pat turnyrą. Panaudotų kalėdinių eglučių esą negalima naudoti, nes jos išdžiūvusios, su byrančiais spygliais ir lengvai lūžtančiomis šakomis.
 
Pernai čempionate dalyvavo 55 vyrai ir 30 moterų. Šiemet užsiregistravo rekordinis skaičius dalyvių – 92 vyrai, 40 moterų ir 35 vaikai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.01.07; 05:37

Vokietijos televizijos kanalas ARD penktadienį pranešė, kad Rusija neįsileidžia jo korespondento Hajo Seppelto, žinomo dopingo skandalų tyrimais, kuris ketino stebėti 2018 metų pasaulio futbolo čempionatą.

Pasak ARD atstovų, žurnalistas įtrauktas „į nepageidaujamų asmenų sąrašą“. „Televizijos kanalas tai laiko išskirtiniu incidentu sporto žurnalistikos istorijoje ir pasikėsinimu į spaudos laisvę“, – sakoma ARD pareiškime.

Kanalas neatskleidžia situacijos detalių. ARD programų direktorius Volkeris Herresas pabrėžė, kad Rusijos valdžios sprendimas jam yra visiškai nesuprantamas.

Rusijos ambasada Vokietijoje šio pranešimo kol kas nekomentuoja.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.05.12; 05:00