Bepiločių orlaivių naudojimo taisyklių pažeidimas užtraukia baudą nuo vieno šimto iki trijų šimtų eurų. Nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo trijų šimtų iki penkių šimtų eurų. Už pakartotinį nusižengimą bepilotis orlaivis gali būti konfiskuotas.

Tokią administracinę atsakomybę bei sankcijas už Bepiločių orlaivių naudojimo taisyklių pažeidimus nustatė Seimas, priimdamas Administracinių nusižengimų kodekso pataisas.

Už tokį sprendimą balsavo 73 Seimo narys, nė vieno nebuvo prieš, 7 susilaikė.

Kodekse taip pat nustatyta, kad bendrosios aviacijos eksperimentinės kategorijos lėktuvų ir sraigtasparnių naudojimo skrydžiams reikalavimų pažeidimas užtraukia baudą nuo trijų šimtų iki penkių šimtų eurų.

Civilinės aviacijos administracijos direktoriaus 2014 m. sausio 23 d. įsakymu patvirtintos Bepiločių orlaivių naudojimo taisyklės įsigaliojo 2014 m. gegužės 1 d.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.02; 05:05

Lietuva ir Kataras susitarė dėl dviejų valstybių oro susisiekimo projekto nuostatų, kurios buvo aptartos pirmadienį, lapkričio 2-ąją, Susisiekimo ministerijoje dvišalių ekspertų konsultacijų metu.

„Sėkmingos dvišalės derybos dėl Lietuvos ir Kataro bendradarbiavimo plėtros oro susisiekimo srityje – daug žadančios. Tai pirmas svarbus žingsnis mūsų tikslo link, kad vienos geriausių pasaulio aviakompanijų lėktuvai pasiektų ir Lietuvos oro uostus“, – sakė susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Continue reading „Lietuvą ir Katarą suartins partnerystė oro susisiekimo srityje“

lukasenka_piktas

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka patvirtino, jog liepos 4 dieną į šalies oro erdvę neteisėtai buvo įsibrovęs užsienio lengvasis lėktuvas.

Iš pradžių Baltarusijos pareigūnai neigė Švedijos žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus, kad nedidelis lėktuvas kirto sieną iš Lietuvos pusės į Baltarusiją ir nuleido mažyčiais parašiutais šimtus meškiukų su šūkiais, reikalaujančiais žmogaus teisių ir politinių laisvių.

Netrukus A.Lukašenka atleido iš pareigų Valstybinio pasienio komiteto pirmininką Igorį Račkovskį ir Karinių oro pajėgų (KOP) bei priešlėktuvinės gynybos kariuomenės vadą Dmitrijų Pachmelkiną, kai kuriems jėgos struktūrų vadovams paskelbti papeikimai.

Continue reading „Aleksandras Lukašenka: “Lietuvai dėl to mažai nepasirodys”“