venckiene

Balandžio mėnesį Vilniuje surengta jau antra pilietinė akcija – „Rūstybės diena”. Pirmoji įvyko sausio 18 dieną Vilniuje ir dar keturiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Šįkart pagrindinė akcijos tema – viešojo intereso gynimas. Siekta atkreipti valdžios ir visuomenės dėmesį į Vilniaus krašte grėsmingai stiprėjančią V.Tomaševskio grupuotės įtaką, į prastą kai kurių regioninių prokuratūrų darbą, į rezonansinių bylų vilkinimą. Be to, buvo reikalaujama reformų – ypač Prisiekusiųjų teismo įvedimo.

Continue reading „Vilniuje – “Rūstybės diena”“

grotos1

Lietuvoje paminėtos nepriklausomos valstybės atkūrimo 21-osios metinės. Toks laiko tarpas valstybės istorijoje yra pakankamai ilgas, kad galėtume įvadinti, kokios teigiamos ir neigiamos permainos įvyko.

Galime pasidžiaugti bent daline žodžio laisve, susirinkimų laisve. Katalikų bažnyčios bei kitų krikščioniškų konfesijų veiklai jau netrukdoma. Tačiau Lietuvai labai pakenkė nuo 2008 metų pabaigos pasireiškusi ekonominė ir finansinė krizė. Ir čia vėlgi reikia ieškoti gilesnių šios krizės šaknų, nes kai kuriose kaimyninėse valstybėse krizės poveikis jau neutralizuotas, o Lietuvoje vis dar jaučiamas didžiulis nuosmukis. Tenka konstatuoti, kad gili krizė susijusi su  Lietuvoje įsigalėjusia korupcija. Būtent didžiulės korupcijos įtakoje įvyko daugelis neigiamų procesų.

Continue reading „Ar veikia Lietuvoje konclageriai?“

video_cip

Reformos Generalinėje prokuratūroje – įstrigo. Naujasis generalinis prokuroras Darius Valys ne visuomet elgiasi ryžtingai, principingai, drąsiai. Tautos Ateities Forumo (TAF) pirmininko dr. Algimanto Matulevičiaus įsitikinimu, matydama tokį akivaizdų “tūpčiojimą vietoje”, savo svarų žodį privalėtų tarti Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Visi puikiai supranta: generaliniam prokurorui daromas milžiniškas spaudimas. Todėl ir reikalinga Prezidentės parama. Nepakenktų ir aktyvesnė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Arvydo Anušausko pozicija. Tačiau svarbiausia, kad pats D.Valys nebijotų drąsiai žengti bent pirmųjų konkrečių žingsnių: ryžtingai atsikratytų susikompromitavusių prokurorų ir iškeltų baudžiamąsias bylas bent keliems stambiems aferistams.

Videostudijos “SLAPTAI” svečias – TAF pirmininkas Algimantas MATULEVIČIUS, pasakojantis, kaip jis reformuotų sustabarėjusią Generalinę prokuratūrą.

Continue reading „Kaip Prezidentei derėtų reformuoti Generalinę prokuratūrą“