Prastas burnos kvapas tikrai nėra maloni problema, tačiau dėl pagarbos aplinkiniams ir dėl geresnės savijautos labai svarbu ieškoti jos sprendimo būdų. Blogas burnos kvapas atsiranda tikrai ne be priežasties, tad tuomet, jei bus atrandama šią problemą sukėlusi priežastis, ją pašalinti galėsite kur kas paprasčiau. Taigi, kas sukelia prastą burnos kvapą, ir kaip su tuo kovoti?

Blogo burnos kvapo atsiradimo priežastys

 • Tam tikrų maisto produktų vartojimas (blogas burnos kvapas kuriam laikui atsiranda tada, jei valgomi saldumynai, žemės riešutai, svogūnai, česnakas, mėsos ar žuvies patiekalai);
 • Žalingi įpročiai – rūkymas bei alkoholio vartojimas;
 • Prasta burnos higiena ar jos nesilaikymas;
 • Dantų ir dantenų ligos;
 • Nevisavertės dietos laikymasis, badavimas;
 • Skrandžio veiklos sutrikimai ar kiti susirgimai (plaučių ligos, peršalimas, ir t.t.);
 • Tam tikrų medikamentų vartojimas;
 • Pernelyg mažas išgeriamo vandens kiekis.

Kaip kovoti su blogu burnos kvapu?

 • Pirmas dalykas, kurį vertėtų padaryti ,– tai atsisakyti žalingų įpročių, kurie gali gali sukelti ne tik prastą burnos kvapą, bet taip pat ir kur kas rimtesnius sveikatos sutrikimus;
 • Svarbu pasirūpinti, kad išgertumėte pakankamą kiekį vandens: nors teigiama, kad kasdien reikėtų išgerti 1,5-2 l vandens, tačiau tikslesnį kiekį galite paskaičiuoti pagal savo kūno svorį. Vienam kilogramui kūno svorio turėtų tekti 30 ml vandens, tad tuomet, jei sveriate 60 kilogramų, kasdien turėtumėte išgerti 1,8 l vandens;
 • Tinkamai rūpinkitės burnos higiena: reguliariai valykite dantis ne tik dantų šepetėliu, bet taip pat ir tarpdančių siūlu, naudokite burnos skalavimo skystį. Kartą per pusę metų apsilankykite odontologijos klinikoje, kurioje bus atlikta profesionali burnos higiena bei bus įvertinta jūsų dantų būklė;
 • Venkite tam tikrų maisto produktų, kurie gali sukelti prastą burnos kvapą (ypatingai tada, jei planuojamas verslo susitikimas ar pan.);
 • Laikykitės tik racionalios dietos, kuri užtikrintų, kad gaunate visų reikalingų maistinių medžiagų ir vitaminų;
 • Blogas burnos kvapas gali būti susijęs ir su tam tikrais sveikatos sutrikimais, todėl pasirūpinkite, kad joms būtų užkertamas kelias.

Šiandien blogas burnos kvapas gali būti naikinamas ir naudojant tam tikras specialias priemones, tačiau visada svarbu įvertinti tai, kas sukėlė šią nemalonią problemą, ir pašalinus prasto burnos kvapo atsiradimo priežastis tikrai bus galima tikėtis paties geriausio rezultato. Vis dėlto, jei blogą burnos kvapą sukelia tik tam tikrų maisto produktų ar medikamentų vartojimas, specialios priemonės gali būti tikrai palankiu pasirinkimu.

2019.05.12; 12:30

KKai tenka protezuoti dantis, gana dažnu klausimu tampa tai, koks protezų tipas galėtų būti geriausiu pasirinkimu. Pacientams visuomet svarbu tai, kad dantų protezavimas būtų ilgaamžis, ir po kurio laiko procedūros netektų kartoti, todėl svarstoma, kokia galimybė galėtų būti pačiu geriausiu pasirinkimu. Taigi, apie kokius pasirinkimus vertėtų pagalvoti?

Estetiškas ir ilgaamžis sprendimas

Dantų protezavimas vainikėliais – tai vienas populiariausių sprendimų, kada siekiama, kad protezuoti dantys tarnautų tikrai ilgą laiką, ir, žinoma, atrodytų estetiškai. Jei tenka protezuoti priekinius dantis, dantų vainikėliai neabejotinai gali geriausiai pasiteisinti, nes jie niekuo nesiskirs nuo natūralių dantų. Dantų protezavimas gali būti atliekamas ir ant natūralių dantų, ir ant implantų, tad tuomet, jei pacientas yra  netekęs priekinio danties ar kelių dantų, implantavimas gali atstatyti prarastus dantis. 

Dantų tilteliai

Tuo atveju, jei tenka atstatyti vos vieną dantį, dirbtinis dantis gali būti tvirtinamas tarp šalia esančių dantų, tačiau jie turi būti tvirti, ir, žinoma, sveiki. Įprastai dantų tilteliai tarnauja maždaug 12-15 metų, tačiau svarbu įvertinti tai, kad prieš taikant dantų tiltelius gretutiniai dantys turi būti šlifuojami, tad toks pasirinkimas tikrai ne visada gali būti pačiu palankiausiu.

Kai siekiama pagražinti priekinius dantis…

Dantų laminatės – tai viena iš galimybių, kurios leidžia pagražinti priekinius dantis. Tai yra plonos porceliano plokštelės, kurios dengia viršutinį dantų sluoksnį, todėl maskuojami įvairūs nelygumai, spalvos pokyčiai, ir t.t.  Ši pasirinkimo galimybė puikiu rezultatu leidžia džiaugtis maždaug 15 metų – tai yra šiek tiek ilgaamžiškesnis sprendimas už estetinį dantų plombavimą.

Kokios dar galimybės gali būti pasirenkamos?

Kai siekiama, kad dantų protezavimas kainuotų kuo pigiau, kartais nusprendžiama rinktis ir išimamus protezus. Toks pasirinkimas yra labai populiarus tarp vyresnio amžiaus žmonių, kurie yra praradę gana didelį dantų kiekį, ir jų atstatymas gali būti tikrai nepigus. Vis dėlto, svarbu įvertinti tai, kad išimami dantų protezai įprastai yra gaminami iš plastiko, todėl jie nėra pakankamai tvirti ir ilgaamžiai. Atminkite posakį, kad taupus moka du kartus, tad prieš pasirinkdami tokią galimybę turėtumėte gerai pagalvoti, ar ji tikrai pasiteisins.

Jei dvejojate, koks dantų protezavimas galėtų geriausiai pasiteisinti, paprasčiausiai galite pasikonsultuoti su specialistais, kurie jums duos tikrai vertingų patarimų, ir padės pasirinkti patį palankiausią sprendimą. Šiuo metu įvairių galimybių yra iš tiesų daug, taigi, tikrai galėsite pasirinkti pačią palankiausią.

2019.01.30; 16:42