Veidrodis. Slaptai.lt nuotr.

Kasmet naujuose namuose įsikuria tūkstančiai žmonių ir šeimų. Naujais namais galime įvardinti ne tik naujos statybos būstus ar naujai įsigytus NT objektus, tačiau ir kapitališkai, iš pagrindų suremontuotus butus ir namus. Dideliu iššūkiu tokiose situacijose gali tapti interjero dizaino sprendimai. Vis daugiau žmonių renkasi interjero dizainerių paslaugas ir nesuka dėl to galvos, arba jau perka paruoštą projektą.

Tačiau dažnai labai smagu ir patiems prisidėti ar net savomis idėjos įgyvendinti būsto idėją. Visgi ar tai padaryti yra įmanoma patiems? Kokių praktiškų patarimų mintimis galima pasinaudoti?

Ką pirkti iš karto, o ką verta užsisakyti ir ko verta laukti?

Šiuolaikinėje NT rinkoje yra didžiulė problema su vėlavimais, išankstiniais pirkimais ir nenuspėjamo ilgio terminais. Dėl to daug namų šeimininkų imasi kompromisų ir ieško tam tikrus sprendimus įgyvendinti vietoje, pirkti kažką iš karto ir galbūt negauti to, ko labiausiai norėjo. Tačiau kiti yra tvirtai įsitikinę, kad reikia laukti ilgai ir namuose įrengti viską, apie ką jie svajojo.

Knygų lentyna. Slaptai.lt nuotr.

Nėra vieno optimalaus varianto – abu jie turi savo pliusų ir minusų. Reikia rasti būdą laviruoti tarp abiejų ir kuo trumpiau laukti, bet ir daryti kuo daugiau kompromisų.

Siūlytume susidėlioti prioritetus sau ir išsirinkti ~10 svarbiausių dalykų, kurių lauksite, o kitus – rinktis pagal prieinamumą. Pavyzdžiui, gražių ir patogių baldų galima palaukti ir kiek ilgiau, nors pristatymo terminai https://www.varle.lt/ir yra neblogi.

Iš esmės laukti verta visko, kas yra gražu, tačiau jūsų buičiai naudinga laukti tik to, be ko gyvenimas nebūtų toks komfortiškas ar patogus.

Kokie didžiausi iššūkiai kyla?

Mėgėjams ir nedaug patirties turintiems ar jos visai neturintiems dažniausiai pasitaikantys iššūkiai yra: erdvės planavimas, spalvų suderinimas, šviesos kiekio paskaičiavimas, gerų medžiagų pasirinkimas. Pakalbėkime apie juos paeiliui.

Erdvės planavimas. Interjero dekoratoriai profesionalai, puikiai masto apie erdvių užpildymą ir tiek savo galvose, tiek kompiuterinės grafikos pagalba gali sukurti ir sudėlioti optimalų dizainą beveik bet kokio dydžio ir formos patalpose, kliento norimu stiliumi. Patys žmonės nemoka naudotis tokiomis programomis arba nežino, kokios planavimo taisyklės galioja.

Spalvų suderinimas. Daugiausiai beskonybės interjeruose atsiranda tuomet, kai nederinamos spalvos. Geriausia – elgtis saugiai ir rinktis: baltus, rusvus, pilkšvus, juosvus ir kuo mažiau iššaukiančius spalvų tonus. Nors naujai išdažyti ryškūs apartamentai ar namai atrodo gražiai, per laiką viskas morališkai ir fiziškai pasensta, dėl ko sumenksta vertė.

Šviesos kiekis. Čia jau reikia pasirinkti gerą projektą ir susidėti gero dydžio langus, įsirengti stiklines pertvaras ar kitus sprendimus, kad į patalpą patektų pakankamai dienos šviesos. Taip pat reikia nepamiršti ir gerai pasirinkti šviestuvus bei lempas.

Medžiagos. Pigu dažniausiai yra pigu dėl to, kad gamybai naudojamos pigios medžiagos. Nors ne visuomet, bet brangesni baldai ir apdailos detalės tiek kainuoja ne vien dėl retumo, bet ir dėl tvirtumo.

Reikės daugiau laiko

Spintelė. Slaptai.lt nuotr.

Būkite sau sąžiningi ir turėkite omenyje tai, kad visam projektui pabaigti jums tikrai reikės daugiau laiko nei būtų reikėję dizaineriui(-ei). Taip yra dėl to, kad jums ne tik reikės išrinkti geriausius baldus, medžiagas ir kitus dalykus, bet ir rasti būdą juos sumontuoti ar pastatyti patiems, arba sulaukti pagalbos iš specialistų, kurie tai padarytų už jus.

Net ir įsigijus veidrodžius iš pvz., https://www.varle.lt/veidrodziai/, gali kilti iššūkių juos kabinant ir t.t. Jeigu viską darote patys ir ieškote nuo 0, labai rekomenduojame sau skirti bent jau 12-18 mėnesių viskam įrengti 100%. Toks laiko tarpas yra optimalus ir nesiblaškant bei dirbant atsakingai, per tokį laiką įmanoma pasiekti norimų rezultatų.

Semkitės įkvėpimo

Įkvėpimo interjerui ir idėjų galite semtis iš dizaino žurnalų ir katalogų bei socialinės medijos. Šiuo metu internete yra tiek daug nemokamos informacijos ir interjero dizaino planų, kad tikrai nereikia vargti kažką kuriant patiems, mat, tai užima labai daug laiko. Paprasčiau ir efektyviau dažniausiai būna paimti kokią nors jums patinkančią idėją ir ją pritaikyti savo namams.

Veidrodžiai

https://www.varle.lt/veidrodziai/

https://www.varle.lt/veidrodziai/

baldai

https://www.varle.lt/baldai/

https://www.varle.lt/

2021.12.28; 04:00

Sendaikčių mugė

„Sendaikčių mugė“ Kalvarijų g. 206, Vilnius įvyko Kęstučio Girdzijausko knygos „Koplyčios paslaptis“ pristatymas. Buvo pristatyta naujos knygos rašymo koncepcija. Dalyvavo autorius, vyko diskusijos apie nuslėptus sostinės istorijos faktus, galima buvo įsigyti knygą su autoriaus parašu. Knygą galima įsigyti internetu : www.knygos.lt .

Gyvenime kartais nutinka taip, kad vieniems žmonėms nereikalingas daiktas, kitiems gali tapti tikru radiniu. Dalis žmonių neslepia jiems nereikalingų daiktų, o eina parduoti į turgų, mugę. Čia atvyksta ir tie, kurie tikisi rasti retą senovinį daiktą. Sendaikčių turgus yra tikra laiko, mados, meno, daiktų filosofija. Tai gali būti neįkainojama tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme.

Sendaikčių mugės visada pritraukia būrius smalsuolių. Europoje gatvių mugių tradicija turi ilgą istoriją. Daugybė turų po Europą šiandien vyksta organizuojant apsilankymus sendaikčių turguose, tačiau tikrieji žinovai nori juos aplankyti savarankiškai, skirdami pakankamai dėmesio daiktams „su istorija“. „Blusų turgeliai“ taip pat yra savotiški muziejai, kuriuose galima ne tik apžiūrėti šalį, bet ir pajusti vietinių gyvenimo koloritą. Dalis žmonių mėgsta aplankyti muges, kurios vyksta pora kartų per metus, besižvalgydami daiktų turinčių savo istoriją, unikalių, išskirtinų, kokybiškų, pasižyminčių  tam tikra atmosfera, kurie gali tapti puikia dovana sau ar interjero dalimi, išryškinančia namuose vyraujantį stilių.

„Sendaikčių mugėje“, įsikūrusioje Kalvarijų g. 206, Vilniuje, galima rasti antikinių, antikvarinių, tarpukario ir pokario laikotarpiui priklausiusių daiktų. Unikalūs, originalūs senoviniai daiktai visada randa savo šeimininką, formuodami ir ugdydami jų savininko skonį.

Antikvarinės kolekcijos visada buvo rafinuotumo, statuso, pastovumo, stabilumo ženklas. Tai namų puošyba, sukurianti šeimos jaukumą ir kartų tęstinumo įrodymą.

Sendaikčių mugė Kalvarijų gatvėje

Senovinių ir antikvarinių prekių gausa ir kokybė šią vietą Vilniuje padarė išskirtinę ir patrauklia. Sendaikčių turgaus tipo mugėyra bene didžiausia Lietuvoje.Sendaikčių turgus siūlo labai platų antikvarinių paveikslų, statulėlių, knygų, papuošalų bei kitų sendaikčių pasirinkimą. Užsukę pasidairyti po mugę, galite būti nustebinti didžiausiurankraštinių ir spausdintinių medijų istorijos eksponatų pasirinkimu Lietuvoje: retų ir istorinių knygų, atviručių, seno leidimo knygų, žurnalų, laikraščių, bukletų ir kitų leidinių… Sutiksite mugėje ir įdomių asmenybių: prekeivių, kolekcininkų, kurie padės Jums  apsilankymą mugėje padaryti įsimintinu. Vienas iš jų, mūsų sutiktas ir kalbintas prekybininkas-bukinistas Darius, yra bene labiausiai žinomas lietuviškų knygų žinovas ir kolekcionierius pasaulyje….

Mugėje galima rasti vienetinių ir išskirtinio dizaino senoviniais rėmais puoštų paveikslų, veidrodžių, sekcijų, komodų ar pastatomu laikrodžių, vazų, šviestuvų ir sietynų, žvakidžių ir kitų daiktų. Norėtume taip pat išskirti labai platų senovinių papuošalų ir aksesuarų pasirinkimą: sagės, pakabukai, medaliai, auskarai, karoliai, dėžutės papuošalams. Būtent čia galima nusipirkti ir seniausių lietuviškų firmų:„ŪLA“ (šiuo metu – Neįgaliųjų socialinė įmonė UAB „Ūlos juvelyrų studija“), „Suvenyras“  ir kt. gaminių originaliose pakuotėse.

„Sendaikčių mugė“– tai vieta, kurioje rasite išskirtinių daiktų, kurių tikrai nerasite šiuolaikiniuose prekybos centruose. Unikalaus dizaino gaminiai užburs ir suteiks galimybę Jums papuošti savo interjerą. Įsigyjant senovinį daiktą reikėtų nepamiršti, kad daiktas visų pirma turi patikti, būti „mielas širdžiai“, o tik po to galima galvoti apie jo istorinę vertę. Tačiau platus pasirinkimas – galimybė rintis daiktą, kuris būtų džiaugsmas savo namams, kolekcionieriams ar renkantisdovaną artimam draugui, mėgstančiam kolekcionuoti senovinius daiktus ar tiesiog tam, kuriam artimas vintažinis stilius.

Sendaikčių mugėje

Šis tarptautinis unikalus projektas parodo, kad lietuviai pradėjo rūpintis ir gerbti savo istoriją, savo šaknis, savo kultūrą ir saugoti savo tautiško paveldo likučius. Nepraleiskite progos pasigrožėtiir įsigyti unikalių istorinių daiktų, turinčių savo istoriją daiktų. Kviečiame aplankyti šią istorinę vietą, susipažinti su istoriniais artefaktais, sužinoti daugiau apie Lietuvos ir pasaulio istoriją.

„Sendaikčių mugė“ įsikūrusi Vilniuje, Kalvarijų g. 206, siūlo gerai praleisti laiką, galbūt pasinerti į vaikystę, nes nemaža dalis daiktų primena apie praeitį, praplėsti akiratį,besidomint senovinių, antikvarinių daiktų istorijomis.

Parengė Nerijus Bakasėnas

2020.05.26; 10:00