venckiene_neringa

2012 m. birželio 17 d. sukako lygiai mėnuo, kai mano brolio Drąsiaus Kedžio mažametė dukrelė buvo prievarta atplėšta nuo manęs ir klykianti ištempta, jai ant galvos užmetus galimai cheminių medžiagų pripurkštą raudoną skudurą, kurį atsinešusios moterys, lydėjusios antstolę S. Vaicekauskienę, mūvėjo guminėmis pirštinėmis, kad nuo chemikalų nesusižalotų rankų.

Lygiai mėnuo, kai galutinai tapo aišku, kad mes gyvename šalyje, kurios valdžia yra visiškai degradavusi, praradusi bet kokį etikos, moralės supratimą, absoliučiai praradusi sąžinę ir elementarų žmogiškumą.

Continue reading „Neringa Venckienė: „Lygiai mėnuo, kai nematėme prievarta išvežto vaiko““

songaila_m

Vienu iš svarbesniųjų praėjusios savaitės įvykių reikėtų laikyti diskusiją, surengtą Ritos Miliūtės vadovaujamoje LRT diskusijų laidoje “Teisė žinoti”.

Tąsyk audringai ginčytasi dėl vadinamosios „teismų neliečiamybės“ ar „nepriklausomybės“ keliamų problemų.

Ką reikėtų daryti, jei visuomenei tampa nebesuprantami teismo sprendimai, jei visuomenė pradeda abejoti verdiktą paskelbusio teisėjo kompetencija arba sąžiningumu?

Continue reading „Parlamentaras Gintaras Songaila: “Abejonių keliančius teisėjų sprendimus kritikuoti ne tik galima, bet ir būtina”“

venckiene_neringa

Lapkričio 27 dieną Kaune, Vienybės aikštėje prie Karo muziejaus, įvyko pilietinis mitingas „Teisingumas Lietuvos respublikoje”.

Tai jau šeštas šiais metais Kaune vykęs stambus pilietinis mitingas. Jis truko apie valandą, jame dalyvavo apie 500 žmonių.

Mitinge kalbėjo Kovo 11-osios Akto signatarė, teisininkė Rūta Gajauskaitė. Ji tvirtino: „Padėtis Lietuvoje sudėtinga, o kai kurių valdžios šulų darbas apgailėtinas – jie dirba aplaidžiai arba tiesiog užsiima sabotažu. Pastarieji prokurorų veiksmai mįslingi – dėl Drąsiaus Kedžio mirties aplinkybių tyrimo kreiptasi į Švediją. Kodėl į Švediją, o ne į Vokietiją, kurios ekspertai iškart nustatė, kad Drąsiaus kūne rasta net 9 skirtingų psichotropinių medžiagų pėdsakų.“

Continue reading „Kaune – dar vienas mitingas“

video_cip

Mes – ne minia, o susipratę Lietuvos piliečiai. Mes rūpinamės mažosios Kedytės likimu, nes vaiko interesų negina Lietuvos teisėsauga. Tikroji motina – ne ta, kuri pagimdė, o toji, kuri augina, rūpinasi ir myli. Seimas – ne mūsų, nes dauguma piliečių juo nepasitiki. Ir teismai – ne mūsų, nes jų sprendimai kelia daug abejonių. Valstybinės institucijos, praradusios moralinį veidą, turi prarasti ir teisinį imunitetą. Man skaudu, nes susilaukiu priekaištų iš būsimųjų vyskupų, esą Bažnyčiai nedera kištis į Garliavos reiklalus. O man atrodo, kad Bažnyčiai turėtų rūpėti ne tik Drąsiaus Kedžio dukrelės, bet ir tūkstančių panašaus likimo sulaukusių vaikų ateitis. Man liūdna, nes šiandieninis Lietuvos jaunimas – itin apolitiškas. Jam užtenka alaus ir krepšinio. O į visa kita – nusispjauti. Taigi šiandieninė Lietuva panaši į alkoholiką, kuriam nė motais svarbiausios, aktualiausios, skaudžiausios negerovės.

Videostudijos “SLAPTAI” svečias – kunigas Jonas VARKALA, aktyvus Tautos Ateities Forumo rėmėjas ir dalyvis.

Continue reading „Kunigas Jonas Varkala: “Lietuvos valstybė primena alkoholiką”“