Žurnalistė Tatjana Felgengauer. EPA – ELTA nuotr.

Pirmadienį radijo stoties „Echo Moskvy“ redakcijoje su peiliu žurnalistę Tatjaną Felgengauer užpuolęs vyras nebuvo su ja pažįstamas ir, preliminariais duomenimis, yra nestabilios psichikos. Tai pranešė Rusijos teisėsaugos institucijų atstovai.

„Per apklausą jis prisistatė esąs Borisas Gricas, į klausimus atsakinėjo neadekvačiai. Galbūt jis yra nepakaltinamas ir serga psichikos liga“, – sakė šaltiniai. Pavyzdžiui, paklaustas, ar jis pažinojo nukentėjusiąją, vyras atsakė, kad jis su ja palaikė telepatinį kontaktą nuo 2012 metų. „Jis teigia, kad ji seksualiai jį persekiojo, naudodamasi telepatiniu kontaktu“, – pranešė pareigūnai.

Pasak jų, sulaikytajam bus paskirta psichiatrijos ekspertizė.

Kaip jau buvo pranešta, pirmadienį vyras įsibrovė į radijo stoties „Echo Moskvy“ patalpas Naujajame Arbate, kur užpuolė žurnalistę ir smogė jai peiliu į kaklą. Užpuolikas buvo sulaikytas ir perduotas teisėsaugos institucijoms. T. Felgengauer nugabenta į ligoninę, jos būklė sunki.

Pranešama, kad sulaikytasis yra užsienio pilietis. Viena iš užpuolimo versijų – asmeninis priešiškumas.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.10.23; 20:54

Garis Kasparovas: Echo Moskvy – ideali aikštelė valdžiai svarbiausioms idėjoms įdiegti į masinę liberalią sąmonę

Labai susidomėjęs pasižiūrėjau Valerijaus Balajano filmą „Chuizmisterputin“, kuriame smulkiai nušviesti konkretūs Putino praeities Piteryje faktai, kaip sakoma, „slaptažodžiai, susitikimų vietos, vardai“.

Continue reading „Lietuviškasis kontekstas: kodėl Garis Kasparovas kritikuoja Echo Moskvy“

latynina10

Visuomenės aktualijų portalas Slaptai.lt ypač domisi per RTVi televizijos kanalą ir radijo stotį “Echo Moskvy” transliuojamomis politinėmis diskusijų laidomis. Ginčų laidose “Osoboje mnenije”, “Goriačije temy”, “Iščem vyhod”, “Cena pobedy” – daug vertingos informacijos, pastabų, įžvalgų, palyginimų. Kai kurie komentarai aktualūs ne tik Rusijai, bet ir Lietuvai, Europai, Amerikai.

Šiandien Slaptai.lt pradeda skelbia svarbiausias, įsimintiniausias ištraukas iš paskutiniųjų žymios Rusijos politikos apžvalgininkės, žurnalistės, rašytojos Julijos Latyninos “Kod dostupa” laidų. „Kod dostupa“ laidos transliuojamos savaitgaliais. Manome, kad Julijos LATYNINOS pastabos – vertos ir lietuvių dėmesio.

Continue reading „Kodėl aš nekalbu apie teigiamas naujienas“

desantnik_moteris

Vasario 15-ąją Rusijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo viršininkas generolas Nikolajus Makarovas, duodamas išskirtinį interviu radijo laidai “Echo Moskvy”, pareiškė, esą Rusijos GP neabejotinai pasiruošusios panaudoti branduolinį ginklą, jeigu tik kiltų mažiausia grėsmė šalies teritoriniam vientisumui.

Jis taip pat džiaugėsi, esą nuo 2012-ųjų metų bus atnaujintas kursantų priėmimas į šalies aukštąsias karines mokyklas. Remiantis Interfaks pranešimais, per artimiausius kelerius metus pagal kontraktą tarnaujančių eilinių ir seržantų Rusijos ginkluotosiose pajėgose padaugės iki 425 tūkst. žmonių. “Echo Moskvy” klausytojai išgirdo ir žinią, esą “bus pakeista visa ginkluotųjų pajėgų komplektavimo kontraktininkais sistema”.

Continue reading „Rusijos karinio-pramoninio komplekso “achilo kulnas”“

venediktov_echo_moskvy

Visuomenės aktualijų portalo Slaptai.lt skaitytojai, be abejo, bus pastebėję, jog mes dažnai remiamės per televizijos RTVi kanalą ir radijo stotį “Echo Moskvy” skelbiama informacija.

Taip pat dažnai ir išsamiai cituojame būtent šiose rusiškose masinės informacijos priemonėse savo nuomonę reiškiančius garsius Rusijos ir kitų šalių žurnalistus, politikos komentatorius, rašytojus. Pavyzdžiui, Leonidą Mlečiną, Valeriją Novodvorskają, Garį Kasparovą, Juliją Latyniną … Tiek RTVi, tiek “Echo Moskvy” pasižymėjo demokratiškumu, objektyvumu, kritišku požiūriu į dabartinės Rusijos bėdas. Daugelis diskusijų būta itin gilių, išsamių, originalių, paremtų konkrečiais, neginčijamais faktais.

Continue reading „„Laisvojo žodžio, sklindančio iš RTVi ir “Echo Moskvy”, – greičiausiai daugiau nebegirdėsime““

latynina_1

Aš nustebusi. Buvau kartą nuvykusi į Estiją. Aplankiau Narvos miestą. Sugrįžusi į Maskvą laidoje “Echo Moskvy” pareiškiau, jog Narvoje – keista padėtis.

Keistoka padėtis susidariusi dėl policijos viršininko tautybės. Narvoje šiuo metu gyvena apie 95 proc. rusakalbių ir tik 5 proc. – estų. O Narvos policijos viršininkas – estas. Reeno Kullamia. Toks Narvos policijos viršininko vardas ir pavardė.

Continue reading „Estiškas sutapimas“

saakasvislis_portretas

Karštam ir dulkėtam mieste jo gyventojai energingai ir emocionaliai aptarinėja vieną vienintelę temą. Futbolo pasaulio čempionatas – svarbiausias įvykis Gruzijos visuomenėje.

Didžioji politika, santykiai su buvusia “didžiąja kaimyne“, vizitai ir derybos “už uždarų durų“ –  tai antraeiliai dalykai. Futbolas užvaldė visus.

Pamatęs tokius pokyčius visuomenėje, kuri buvo laikoma perdėtai politizuota, čia atvykęs žmogus mažų mažiausia nustemba. Bet juk taip ir turi būti normalioje šalyje. O gal tai simbolis, kad Gruzija išeina iš aklavietės ?

Continue reading „Gruzinai balsuoja už M.Saakašvilį iš principo, arba ko nenori žinoti K.Girnius“

berlynas_musis_1945

Ilgokai Raudonosios Armijos elgesys Vokietijos teritorijoje Antrojo pasaulinio karo metais ir tuoj po Antrojo pasaulinio karo buvo tabu. Ne tik sovietų istorikams. Rusų radijo stotis “Echo Moskvy”  65-erių metų Pergalės prieš fašizmą proga surengė įdomių diskusijų  šia tema. Diskusijose dalyvavę istorikai pažėrė netikėtų skaičių, datų, faktų, kurie ilgai buvo slepiami. Keletą įdomesnių šios diskusijos minčių siūlome Jūsų, slaptai.lt skaitytojai, dėmesiui.

  Continue reading „Raudonosios armijos nusikaltimai Vokietijoje – mitas ar tikrovė?“