demografija_2

Vladimirui Putinui gali ir nepavykt sukurti galingos supervalstybės, kažkuo panašios į buvusią Sovietų Sąjungą.

Ir nepavyks visai ne dėl to, kad naujosios imperijos kūrimui pamaišytų JAV, NATO ar pritrūktų lėšų, nepaliaujamu srautu šiandien plaukiančių į Rusijos biudžetą už prekybą nafta ir dujomis. Rusijos supervalstybės sukūrimui tiesiog gali pritrūkti pačių rusų, nes demografinė padėtis šalyje neva katastrofiška, apgailėtina, kelianti nerimą. Bet tai – tik viena iš versijų.

Continue reading „Gimstamumas Europos Sąjungoje mažėja, o Rusijoje – auga?“

albac_jevgenija

Visuomenės aktualijų portalas Slaptai.lt pateikia žurnalo “The New Times” vyriausiosios redaktorės Jevgenijos Albac interviu, duotą RTVi laidos “Osoboje mnenije” žurnalistei Olgai Byčkovai.

Žymi Rusijos žurnalistė ir publicistė Jevgenija Albac dalinasi savo nuomone apie Rusijos užsienio ir vidaus politiką, kurią geležine ranka kryptingai įgyvendina būsimasis Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. J.Albac prognozės – niūrios. Kremlius stumia Rusiją tuo keliu, kuriuo Rusijai nederėtų žingsniuoti. Taip pat – ir santykiuose su Kinija bei Amerika. J.Albac neigiamai vertina ir Euroazijos projektą, primena, kokia žiauri buvo stagnacija Leonido Brežnevo laikais. Skelbiame sutrumpintą pokalbio variantą. 

Continue reading „“Vladimiras Putinas – cinikas, kuriam nusispjauti, ką apie jį kalba Vakarai”“