Nigelas Farage. EPA – ELTA nuotr.
Jungtinėje Karalystėje (JK) euroskeptikas populistas Nigelas Farage’as penktadienį paragino premjerą Borisą Johnsoną paklausyti Donaldo Trumpo patarimo ir suvienyti galias su jo „Brexit“ partija, ruošiantis prieš Kalėdas numatytiems rinkimams.
 
Ketvirtadienį britų radijo laidos metu JAV prezidentas pasidalijo savo nuomone apie gruodžio 12 d. pirmalaikius parlamento rinkimus.
 
D. Trumpas paragino B. Johnsoną ir N. Farage’ą rinkimų kampanijos metu „suvienyti jėgas“ – sukurti „nenugalimą jėgą“. Jis taip pat perspėjo, kad opozicinės Leiboristų partijos pirmininkas Jeremis Corbynas būtų valstybei „labai netinkamas“.
 
JAV prezidentas taip pat perspėjo, kad B. Johnsono susitarimas su ES reiškia, jog „tam tikru požiūriu…negalite vykdyti prekybos“ su JAV.
 
B. Johnsonas yra viešai atsisakęs minties formuoti oficialią sąjungą su N. Farage‘u, kurio partija „Brexit“ rinkimuose nesulaukia didelio palaikymo.
Manoma, kad euroskeptikas gali atstumti nuosaikesnius konservatorių rėmėjus.  
 
D. Trumpo įsikišimas sukėlė didelį skandalą JK ir pažėrė skubotus visų pusių atstovų komentarus.
 
Penktadienį N. Farage‘as radijo laidos metu paragino B. Johnsoną paklausyti D. Trumpo patarimo.
 
„Nenorėdamas skaudinti B. Johnsono, jis vis dėlto pasakė tiesą apie šokiruojamą, siaubingą susitarimą su ES“, – LBC radijo transliacijos metu sakė N. Farage‘as.
 
„Abejotina, ar net iki 2023 metų būtų tinkamas laikas priimti prekybos susitarimą su JAV. Jei tai galioja JAV, tai taip pat galioja Japonijai, galioja Indijai, galioja Australijai. Dėl Dievo meilės, Borisai, mesk susitarimą ir pradėkime vėl iš naujo, atverskime švarų puslapį“, – sakė „Brexit“ partijos lyderis.
 
Jis pažadėjo, pradėdamas rinkimų kampaniją, paaiškinti „poreikį (…) tam tikram „Brexit“ aljansui“ su B. Johnsono konservatoriais formuoti. 
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.02; 00:30

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir pirmoji JAV ponia Melania Trump pirmadienį atvyksta į Didžiąją Britaniją oficialaus valstybinio trijų dienų trukmės vizito.
 
Pirmadienį JAV vadovas susitiks su Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos nariais ir Bakingamo rūmuose pietaus su karaliene Elžbieta II. Be kita ko, pirmadienį prezidentas apžiūrės Vestminsterio vienuolyną ir Klarenso rūmuose susitiks išgerti arbatos su princu Charlesu ir Kornvalio kunigaikštiene Camilla.
 
Tikimasi, kad prezidentinis lėktuvas „Air Force One“ Londono Stanstedo oro uoste nusileis 9.00 val. Didžiosios Britanijos (11.00 val Lietuvos) laiku.
Kaip pranešama, D. Trumpas su žmona apsistos JAV ambasadoriaus rezidencijoje „Winfield House“, esančioje netoli Regento parko Londone.
 
Tikimasi, kad JAV vadovas Didžiojoje Britanijoje bus sutiktas protestais. D. Trumpo vizito Didžiojoje Britanijoje metu planuojami protestai Londone, Mančesteryje, Belfaste, Birmingame ir Notingame.
 
Vizitas, suplanuotas dar prieš kelis mėnesius, rengiamas tuo metu, kai Didžioji Britanija yra aklavietėje „Brexito“ klausimu. Be kita ko, penktadienį iš Konservatorių partijos lyderės posto turi atsistatydinti premjerė Theresa May ir kitą savaitę prasidės naujo partijos lyderio ir premjero rinkimai.
 
Dar prieš atvykdamas į Didžiąją Britaniją D. Trumpas išreiškė paramą Boriso Johnsono siekiui tapti naujuoju šalies premjeru. JAV prezidentas britų dienraščiui „The Times“ taip pat sakė, kad „Brexit“ partijos lyderis Nigelas Farage’as turėtų dalyvauti derybose dėl šalies išstojimo iš Europos Sąjungos.
 
Antradienį D. Trumpas kartu su premjere Th. May dalyvaus verslo pusryčiuose. Tarp verslo lyderių, dalyvausiančių šiuose pusryčiuose, minimi „Barcklays“ generalinis direktorius Jesas Staley’is, bendrovės „GlaxoSmithKline“ generalinė direktorė Emma Walmsley ir „BAE Systems“ pirmininkas Rogeris Carras. Po verslo pusryčių D. Trumpas vyks į Dauning gatvę tolesnių derybų su Th. May, po kurių bus surengta bendra spaudos konferencija.
 
Trečiadienį JAV prezidentas apsilankys Portsmute, siekiant paminėti 75-ąsias D Dienos (išsilaipinimo Normandijoje) metines. Po to D. Trumpas skris į Airiją susitikti su jos premjeru Leo Varadkaru.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.03; 08:14