racas__arturas

Lietuvos ir pasaulio žiniasklaidos dėmesio centre buvo trys merginos iš Rusijos. Menininkės, kovotojos už demokratiją, kurias V.Putino režimo geležinė ranka pasiuntė dvejiems metams už grotų.

Iš esmės už nieką – nekaltą šokį Kristaus išganytojo sobore Maskvoje ir kiek nepadorią dainelę, kuri neva įžeidė Bažnyčią, tikinčiųjų jausmus. Ir dar Rusijos prezidentą V.Putiną.

Mirgėdama necenzūrinėmis antraštėmis (bandau įsivaizduoti pankuojančių ir už žodžio ar kitą laisvę pasisakančių vaikinų grupę Lietuvoje, ir man kyla daug minčių apie tai, kaip politika keičia visiems gerai žinomų žodžių prasmes, bet tai jau atskira tema) pasaulio ir Lietuvos žiniasklaida beveik vienbalsiai siuntė politikų, visuomenės veikėjų ir popžvaigždžių žinią, jog už laisvę kovojančios Rusijos merginos nubaustos neadekvačiai, kad tokia bausmė tik patvirtina, jog Rusija yra represinė valstybė, o V.Putinas – neabejotinas diktatorius.

Continue reading „Artūras Račas: V.Putino ir D.Grybauskaitės režimų analogijos“

birzelio_sukilimas

Šį birželį minime 1941-ųjų metų birželio sukilimo metines. Prieš 70 metų įvykęs sukilimas akivaizdžiai parodė, kad daug Lietuvos piliečių yra nusiteikę priešintis raudoniesiems okupantams ir su ginklu rankose kovoti už savo krašto laisvę.

Šį sukilimą rengė Lietuvos Aktyvistų frontas (LAF) – pogrindinė patriotinė organizacija. Šios organizacijos padaliniai veikė įvairiose krašto vietose, o pagrindiniai centrai buvo Kaune ir Vilniuje. Jau nuo 1940 metų balandžio pabaigos buvo tikimasi, kad prasidės karas tarp SSSR ir Vokietijos, o birželio pradžioje LAF vadovai gavo duomenų, kad karas prasidės tarp birželio 17 ir birželio 27 dienos. Buvo atliekamas pasirengimas sukilimui ir laukiama karo pradžios. Sukilimui rengtasi pagal 1941 metų vasario – balandžio mėnesiais parengtą bendrąjį sukilimo planą (jo autoriai – V.Bulvičius, K.Antanavičius, J.Vėbra. Vėliau prie plano rengimo prisijungė L.Prapuolenis, P.Žukauskas-Narutis ir A.Damušis. Plano autorius konsultavo ir K.Škirpa).

Continue reading „Minime 1941 metų birželio sukilimo metines“

bomba_atomine

Didžiausias pasaulio valstybes šiandien itin domina Rusijos atmoninis ginklas, kuris, pasak vakariečių, Rusijoje vis dar prastai saugomas. Taigi Vakarai labai noriai rusams iki šiol padeda saugoti atomines bombas – skiria lėšų apsaugai, moko naudotis melo detektoriais, veltui dovanoja kompiuterius.

Ekspertų nuomone, Vakarai nebe pagrindo baiminasi, kad atominis ginklas Rusijoje prastai saugomas. Statistika byloja, jog dėl menkų atlyginimų, nesutvarkytos buities daugelis rusų karininkų, kuriems patikėta saugoti atominį ginklą, vartoja narkotikus, girtuokliauja, užsiima papildomais darbais (dirba taksistais, sargais privačiose firmose, jų žmonos verčiasi net prostitucija ir t.t.).

Continue reading „Karinį vagoną, gabenantį atominę bombą, ir traukinį, vežantį turistus, – sunku atskirti“

Antrankiai_mazi

Teismo sprendimas, kuriuo už įžeidimą žurnalistui pritaikyta baudžiamoji atsakomybė – neišsivysčiusių šalių praktika, pavojingas precedentas ir grėsmė kitiems savo darbą dirbantiems žurnalistams, sako DELFI kalbinti specialistai.

Kaip jau skelbta, praėjusią savaitę Vilniaus apygardos teismas nubaudė žurnalistą Gintarą Visocką 15 tūkst. litų bauda ir priteisė sumokėti 8 tūkst. litų bylinėjimosi išlaidų už buvusio kandidato į prezidentus Česlovo Jezersko įžeidimą.

Šią nutartį G. Visockas ketina skųsti Europos Žmogaus Teisių Teismui (EŽTT).

Continue reading „H.Mickevičius: baudžiamoji atsakomybė žurnalistui už įžeidimą – neišsivysčiusių šalių praktika“

brazenas_sedi-k

Pastaruoju metu girdėjome ir skaitėme daug bandymų tiksliai atsakyti klausimą: kas sugriovė Sovietų Sąjungą?

Manau, kad daugybėje atsakymų esama bent dalinos tiesos suvokus tikrąją, istorinę klausimo esmę: kas paspartino šios tironijos, kaip ir visų buvusių tironijų, neišvengiamumą. Tad net ir tie mūsų, kurie drįso vien tik svajoti apie LAISVĘ, prisidėjo prie jos atgavimo. Keistu sutapimu, šį rašinį rašau per TV išklausęs didžiai iškilmingų „padėkos už laisvę“ Šventų Mišių Šiluvoje.

Continue reading „Sovietų Sąjungą sugriovė komunizmas“

Copy of an_11

Lietingą birželio 19-osios vakarą Anykščių sakralinio meno centre (vadovė Rita Babelienė) įvyko įsimintinas vakaras. Koncertavo tarptautinių konkursų laureatai Dainius ir Aidas Puodžiukai (smuikas ir fortepijonas) bei violončelininkė Rūta Tamulytė. Po trio pasirodymo moderatoriai Tautvydas Kontrimavičius ir Gintaras Vaičiūnas kalbino į svečius atvykusius visuomenės aktualijų portalo Slaptai.lt bei laikraščio “XXI amžius” žurnalistus Vytautą ir Gintarą Visockus. Žurnalistai papasakojo, kodėl buvo sukurtas internetinis portalas Slaptai.lt, kodėl nuspręsta parašyti didelio susidomėjimo sulaukusią knygą “Žvalgybų intrigos Lietuvoje 1994 – 2006”, kodėl krikščioniškosios minties, kultūros ir visuomenės laikraštis “XXI amžius” ėmė leisti specializuotą priedą “Slaptieji takai”.

Continue reading „Anykščių sakralinio meno centre – susitikimas su slaptųjų tarnybų temomis besidominčiais žurnalistais“

teismas_foto

Liepos 9-ąją Vilniaus miesto 1-ajame apylinkės teisme turėjo būti paskelbtas nuosprendis žurnalisto Gintaro Visocko ir Lietuvos prezidento posto siekusio Česlovo Jezersko byloje.

Žurnalistas ir interneto tinklalapio Slaptai.lt redaktorius G.Visockas kaltinamas tuo, jog šiame tinklalapyje viešai paskelbė tikrovės neatitinkančią, pareiškėjo Č.Jezersko garbę ir orumą žeminančią informaciją.

Continue reading „Nuosprendis žurnalisto Gintaro Visocko byloje bus paskelbtas liepos 16-ąją“

Gintaras_originalas

Интервью Bakililar.AZ с литовским журналистом, владельцем портала Slaptai.lt Гинтарасом Висоцкасом.

– Господин Г.Висоцкас, Ваши литовские коллеги – историк-этнограф, консультант председателя комитета по экономике Сейма Литвы Имантас Мельянас и редактор общественно-политической газеты «Звезда Лаздияй» Ричардас Лапайтис, будучи в Азербайджане, поделились своими воспоминаниями о самой кровавой трагедии карабахского конфликта – Ходжалинском геноциде. В частности, Ричардас Лапайтис – очевидец Ходжалинской трагедии, заснявший на видеокамеру расправу армян над азербайджанским врачом Гюльтекин Аскеровой, рассказал о чудовищных преступлениях армян в отношении мирных азербайджанцев. Однако, несмотря на фото-видеохронику Ходжалинского геноцида, архивные материалы, свидетельские показания, армяне пытаются извратить действительность, представив себя жертвами. Хотелось бы узнать Ваше мнение по этому поводу?

Continue reading „Г.Висоцкас: России выгодно держать в напряжении Азербайджан и Армению“

Antrankiai_mazi

Kovo 1-ąją 10 valandą Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo teisėjas Valerij Paškevič pradės nagrinėti atsargos generolo Česlovo Jezersko privataus kaltinimo skundą. Atsakovas šioje byloje – žurnalistas Gintaras Visockas, kuris, pasak Č.Jezersko, ”paskleidė apie jį tikrovės neatitinkančią ir jį žeminančią informaciją, galinčią pakirsti pasitikėjimą juo”. Omenyje turimas G.Visocko straipsnis “Kuo įdomus Lietuvos Respublikos Prezidento posto siekiantis Česlovas Jezerskas”, paskelbtas 2006 metų balandžio mėnesį visuomenės aktualijų portale Slaptai.lt bei vėliau – ir kai kuriuose kituose leidiniuose (omenyje turima ir knyga “Žvalgybų intrigos Lietuvoje 1994 – 2006”). “Tikrovės neatitinkanti ir jį žeminanti informacija”, pasak Č.Jezersko, glūdi frazėse “Č.Jezerskas – buvęs imtynininkas profesionalas”, “Č.Jezerskas skynė pergalę po pergalės, ne sykį lipo ant čempiono bylos”, “O sovietmečiu pačius gabiausius SSRS teritorijoje kontroliavo visagalė slaptoji tarnyba – KGB”. Č.Jezerskas jaučiasi pažemintas ir dėl kai kurių kitų G.Visocko teiginių, skelbiamų minėtame rašinyje.

Continue reading „Atsargos generolas Č.Jezerskas prašo žurnalistą G.Visocką patraukti baudžiamojon atsakomybėn“