Pagal paskutinius tyrimus žmonija išeikvojo pusę anglies naudojimo limito, kurio viršijimas katastrofiškai pakeis klimatą, praneša Independent korespondentas Tomas Bowdenas. 

Mokslininkų vertinimu, tam, kad temperatūra planetoje pakiltų ne daugiau nei 2 laipsniais C, neturi būti sudeginta daugiau nei 1 trilijonas tonų anglies.

O per tris šimtmečius, praėjusius nuo pramonės revoliucijos pradžios, jau sunaudota 570 milijardų tonų šios rūšies kuro, pažymima straipsnyje.

Tačiau besivystančių šalių ekonominio augimo spartėjimas lems, kad tas limitas bus išnaudotas spartėjančiais tempais jau iki 2040 metų, perspėja žurnalistas. 

Continue reading “Pusiaukelėje į klimatinę katastrofą”

azuolas_ziema_m

Kai didelė visuomenės dalis kenčia nepriteklius, vos ne badauja ir galvoja apie emigraciją, kai kurios valdžioje įsitvirtinusios grupuotės, tenkindamos privačius interesus, visais įmanomais būdais stengiasi Seime „prastumti“ naujus gamtos užvaldymo ir išgrobstymo planus bei sugriauti sunkiai ir ilgai kurtą valstybės saugomų teritorijų sistemą.

Kiek buvo kalbėta, rodyta ir piktintasi dėl aptvertų ežerų – kur rezultatas? Dabar gresia kitas žingsnis „pirmyn“ – norima aptverti ir niokoti miškus.

Continue reading “Dėl Seime ruošiamo naujo tvorų vajaus prieš visuomenę ir investicijų į „krūmus“”