Talilando karinio jūrų laivyno specialiojo dalinio „Navy SEAL“ karys mirė nuo kraujo infekcijos, kuria užsikrėtė, kai vykdė pernai urve įstrigusios berniukų futbolo komandos gelbėjimo operaciją, pranešė šalies karinio laivyno atstovai.
 
Nuo to laiko, kai per gelbėjimo operaciją pirmosios klasės seržantui Beirutui Pakbarai kilo kraujo užkrėtimas, jis buvo atidžiai stebimas medikų.
 
Karališkasis Tailando karinis laivynas apie jo mirtį oficialiai paskelbė penktadienio vakarą.
 
2018 m. birželį jaunuolių futbolo komanda ir treneris įstrigo urve, staigiam potvyniui užblokavus vienintelį išėjimą. Buvo surengta didžiulė gelbėjimo operacija, kurioje dalyvavo tūkstančiai žmonių iš įvairių šalių.
 
19 dienų trukusi misija pritraukė viso pasaulio dėmesį. Be maisto išbuvę daugiau nei savaitę, gyvi rasti visi komandos nariai. Į saugią vietą juos palydėjo narai.
 
Kita operacijos auka buvo specialiojo dalinio „Navy SEAL“ seržantas Samanas Gunanas, kuris žuvo į urvą panėręs kitiems gelbėjimo operacijos narams gabenti deguonies bakų.
 
Karinio jūrų laivyno atstovai pranešė, kad po mirties B. Pakbarai bus suteiktas aukštesnis karinis laipsnis, o jo šeimai skirta 465 000 batų (15 420 dolerių) išmoka.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.12.29; 02:00

Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų sraigtasparnis „AS-365 Dauphin“ ir jo įgula Baltijos jūroje padėjo atlikti žmonių gelbėjimo operaciją.
 
Šeštadienio rytą Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras gavo pagalbos kreipimąsi iš jachtos, kuri pirminiais duomenimis skendo už 50 kilometrų į pietvakarius nuo Klaipėdos uosto vartų.
 
Karinių oro pajėgų sraigtasparnis dalyvavo evakuojant visą jachtos įgulą, 8 žmones, į netoliese buvusį keltą. Žmonių evakuaciją atliko kelto įgula panaudodama gelbėjimo valtį ir gelbėjimo kapsulę.
 
Karinių oro pajėgų sraigtasparnio įgula į keltą nuleido budintį Karinių oro pajėgų mediką ir gelbėtoją, kurie vertino išgelbėtų žmonių būklę. Įvertinus žmonių būklę, vienas asmuo sraigtasparniu nugabentas į Klaipėdos ligoninę. Kiti nukentėję asmenys į Klaipėdą grįžta keltu.
 
VE.lt žiniomis, jachta plaukė lenkų įgula. Oro sąlygos buvo prastos: bangų aukštis – 2,5 metro, vėjo greitis – 15 metrų per sekundę.
 
Karinių oro pajėgų sraigtasparnis toliau tęsia budėjimą Nemirsetoje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.23; 06:00

Eidamas 79-uosius metus, Merilando valstijoje mirė buvęs CŽV agentas Tony`is Mendezas, dalyvavęs JAV diplomatų gelbėjimo operacijoje Irane praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio pradžioje. Tai sekmadienį pranešė laikraštis „The Washington Post“.


Mirė buvęs CŽV agentas T. Mendezas, dalyvavęs JAV diplomatų gelbėjimo operacijoje Irane. EPA-ELTA nuotr.

Leidinio žiniomis, T. Mendezas užgeso šeštadienį. Jis sirgo Parkinsono liga, kuri jam buvo nustatyta prieš 10 metų.

1979 metų lapkričio 4 d., praėjus devyniems mėnesiams po islamo revoliucijos Irane, jaunuoliai užėmė JAV ambasadą Teherane. Apie 60 amerikiečių – diplomatai ir jų šeimų nariai – buvo laikomi kaip įkaitai 444 dienas ir buvo išlaisvinti tik 1981 metų sausį.

1980 metų balandį Pentagonas ir CŽV mėgino išlaisvinti įkaitus. Iš lėktuvnešio „Nimitz“ Persijos įlankoje į Teheraną išskrido keli sraigtasparniai su specialiojo dalinio kariškiais. Bet operacija, pavadinta „Eagle Claw“, baigėsi visiška nesėkme: virš Tabaso dykumos Irano Horasano provincijoje sraigtasparniai pakliuvo į smėlio audrą, du orlaiviai sugedo, dar vienas nukrypo nuo kurso. Galutinai atsisakyti reido amerikiečius privertė vieno iš sraigtasparnių susidūrimas su degalų pildymo orlaiviu: abi mašinos užsidegė, aštuoni specialiojo dalinio „Delta“ kariškiai žuvo, dar keturi smarkiai apudegė. 

T. Mendezui ir dramatiškiems įvykiams skiriama juosta „Operacija „Argo“, kuri 2013 metais pelnė „Oskarą“ kaip geriausias filmas. Jį režisavo ir pagrindinį vaidmenį atliko amerikiečių aktorius Benas Affleckas.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.21; 13:50

Po 18 dienas trukusios dramos iš Tailando urvo išgelbėti visi 12 berniukų ir jų treneris, feisbuke pranešė šalies karinio jūrų laivynas. Priduriama, kad visi jie „saugūs“.

„Iš urvo išvesti visi dvylika „Laukinių šernų“ narių ir treneris“, – sakoma įraše.

Tačiau priduriama, kad vis dar laukiama pasirodant keturių narų, kurie su vaikais ir jų treneriu buvo nuo jų aptikimo užtvindyto urvo gilumoje.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.07.11; 05:30