Donaldo Trampo sūnus neneigia, kad buvo susitikęs su rusų teisininke. Bet šio susitikimo nesureikšmina. EPA – ELTA nuotr.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pripažino, kad jo sūnus Donaldas Trumpas jaunesnysis 2016 metais susitiko su Rusijos teisininke Natalija Veselnickaja, siekdamas gauti informacijos apie D. Trumpo varžovę 2016 metų lapkritį vykusiuose JAV prezidento rinkimuose.

Šis D. Trumpo pranešimas – aiškiausias pripažinimas, kad 2016 metų birželį vykusio susitikimo tikslas buvo gauti kompromituojančios informacijos apie D. Trumpo varžovę rinkimuose Hillary Clinton.

Tačiau JAV vadovas teigė, neva tai buvo „visiškai teisėta“, ir, taip pat kaip ir anksčiau, atkakliai tvirtino, kad tuo metu nežinojo apie savo sūnaus D. Trumpo jaunesniojo ir N. Veselnickojos susitikimą.

Šį susitikimą kruopščiai nagrinėja specialusis tyrėjas Robertas Muelleris, vadovaujantis tyrimui dėl D. Trumpo rinkimų kampanijos ryšių su Rusija. Specialusis tyrėjas aiškinasi, ar D. Trumpo kampanijos nariai prisidėjo prie Rusijos pastangų paveikti JAV prezidento rinkimus respublikono D. Trumpo naudai.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.08.07; 05:00

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva birželio 6–8 dienomis Vilniuje susitiks per 300 politikių, verslo, tarptautinių ir visuomeninių organizacijų atstovių iš daugiau nei 90 pasaulio šalių. Lietuvoje vyks tarptautinis moterų politikos lyderių susitikimas „Jau laikas: 100 priežasčių veikti!“.

Prezidentės globojamas aukšto lygio renginys organizuojamas minint atkurto Lietuvos valstybingumo šimtmetį ir 100 metų sukaktį, kai Lietuvos moterys vienos pirmųjų Europoje išsikovojo teisę balsuoti.

Renginyje taip pat dalyvaus Maltos Prezidentė Marie-Louise Coleiro Preca, buvusi Latvijos vadovė Vaira Vykė-Freiberga, buvusi Naujosios Zelandijos premjerė Helen Clark ir kitos lyderės, kurios priklauso Moterų pasaulio lyderių tarybai. Jai nuo 2014 m. vadovauja Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Lietuvoje susirinkusios lyderės diskutuos viso pasaulio valstybių ateičiai svarbiais klausimais: kaip paskatinti lygiavertį moterų ir vyrų dalyvavimą globalioje ekonomikoje, aktyvesnį moterų įsitraukimą į politiką, kaip užtikrinti, kad modernios technologijos spartintų ne tik ekonominę, bet ir socialinę pažangą. Taip pat bus aptariamos svarbiausios tarptautinio saugumo, žmogaus teisių apsaugos, visuomenės sveikatos temos.

Šalies vadovė, ketvirtadienį, birželio 7 d., 9.30 val., Seime sakys pagrindinę renginio kalbą. Į Vilniuje susirinkusias lyderes video sveikinimais kreipsis ir Jungtinių Tautų Generalinis Sekretorius Antonio Guterresas bei buvusi JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton.

Pasaulinio moterų politikos lyderių susitikimo proga birželio 7–8 dienomis Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks visuomenei atvirų renginių programa: diskusijos apie moterų veiklą Sąjūdyje ir „Solidarność“ judėjime, moterų karjerą technologijų sektoriuje, kovą su stereotipais, vyks dokumentinio filmo „Solidarumas pagal moteris“ peržiūra, kūrybinės technologijų dirbtuvės.

Renginio metu taip pat vyks globalios iniciatyvos „Girl2leader“ sesija, kur 50 mergaičių iš Lietuvos, JAV, Meksikos, Brazilijos, Kanados, Argentinos, Vokietijos ir kitų šalių susitiks ir diskutuos su moterimis politikėmis. Šia iniciatyva siekiama padrąsinti jaunimą aktyviau įsitraukti į visuomeninę veiklą.

Tarptautinį moterų politikos lyderių susitikimą organizuoja Lietuvos Respublikos Seimas ir Moterų politinių lyderių globalus forumas, bendradarbiaudami su Prezidentės vadovaujama Moterų pasaulio lyderių taryba.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba

2018.06.05; 10:42

hilari_klinton

JAV valstybės sekretorė Hilary Klinton (Hillary Clinton) spaudos konferencijoje Rygoje pareiškė, kad Latvijai nereikėtų bijoti Rusijos. Ponia Hilary Klinton tvirtino, jog su Rusija reikia tiesiog bendradarbiauti.

Žinoma, kartu nepamirštant plėtoti santykių ir su kitais kaimynais.

„Dauguma Rusijos politikų žavisi stipriomis asmenybėmis, o Latvija pademonstravo nemažą jėgą įveikiant ekonominę krizę. Tad Rusijai latviškasis užsispyrimas padarė įspūdį. Kadangi įveikti ekonominę krizę buvo nelengva. Jūs tai padarėte ir turite tuo didžiuotis, tačiau ir toliau dar turite nemažai darbo“, – sakė ji oficialaus vizito atvykusi į Latvijos sostinę Rygą.

Continue reading „“Latvijai nederėtų bijoti Rusijos”, o “Suomijos gynybos ministras nepaisys Rusijos retorikos”…“

hilari_klinton

JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton tęsė vizitą Pietų Kaukaze – birželio 4 dieną ji lankėsi Armėnijoje, o 5-ąją atvyko į Gruziją.

Batumyje H. Clinton pradėjo JAV ir Gruzijos strateginės partnerystės komisijos sesiją, susitiko su Gruzijos prezidentu Michailu Saakašviliu ir opozicijos atstovais.

Valstybės sekretorė dalyvavo dviejų patrulinių katerių, kurių modernizavimą finansavo JAV, perdavimo Gruzijos pakrančių apsaugos tarnybai ceremonijoje. H. Clinton pažymėjo, kad Vašingtonas padės stiprinti Gruzijos gynybinę galią.

Continue reading „Hilary Klinton viešnagės Pietų Kaukaze ypatumai“

klinton_hilari

Europos Sąjungos priklausomybė nuo Rusijos dujų kliudo plėtoti normalius JAV ir Europos šalių santykius. Šitaip pareiškė JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton, kalbėdama Sirakūzų universitete.

Ji teigė: „Mums tai svarbu, nes šios šalys ne taip mielai bendradarbiaus su mumis ir kitomis Europos valstybėmis kai kuriose srityse, kurios galėtų sumažinti Rusijos įtaką jų energetikai“. H.Klinton manymu, „energetinė diplomatija turi svarbiausią reikšmę mūsų nacionaliniam saugumui”. 

Continue reading „Europos Sąjungos priklausomybė nuo Rusijos dujų kliudo plėtoti normalius santykius“

hilari_klinton

JAV valstybės sekretorė Hilari Klinton (Hillary Clinton) bendroje konferencijoje su Afganistano užsienio reikalų ministru Zalmay Rassoul, kuris su vizitu lankosi JAV, pareiškė, kad Afganistano ir Jungtinių Valstijų derybose dėl strateginės partnerystės sutarties pasiektas progresas.

„Mes planuojame aptarti susitarimą dėl koalicijos pajėgų vykdomų naktinių reidų. Tai sudėtingas klausimas, bet mes jį sprendžiame. Tai leistų pasirašyti strateginės partnerystės sutartį. /…/ Mes tikimės, kad sutartis bus pasirašyta dar prieš Čikagos viršūnių susitikimą arba jo metu“, – teigė H. Clinton.

Continue reading „JAV valstybės sekretorė Hilari Klinton įžvelgia progresą“