Vokietijoje vykdant operaciją prieš terorizmą suimti kraštutinės dešinės grupuotės nariai planavo didelio masto išpuolius mečetėse. Jie ketino surengti panašius į Kraistčerčo Naujojoje Zelandijoje išpuolius, kurių metu žuvo 51 žmogus.
 
Penktadienį 12 suimtų šios grupuotės asmenų siekė patekti į mečetes pamaldų metu, jie buvo suplanavę šaudyti pusiau automatiniais ginklais, informavo leidinys „Der Spiegel“ ir dienraštis „Bild“.
 
Įtariamas grupuotės lyderis, kurį valdžios pareigūnai stebėjo ir anksčiau, savo planus išdėstė praėjusią savaitę surengtame susitikime su bendrininkais. Pranešama, kad grupuotės ketinimus išsiaiškino į ją infiltruotas asmuo.
 
Tyrėjai surengė reidus, kad patikrintų, ar įtariamieji jau įsigijo ginklus ir kitas priemones, kurias galėjo panaudoti vykdydami išpuolį.
 
Po vietos politiko Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) nario Walterio Lübckės nužudymo birželį ir spalį Halės mieste įvykdytos atakos sinagogoje Vokietijos valdžia vis daugiau dėmesio skiria pogrindinei kraštutinių dešiniųjų veiklai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.02.17; 10:40

Bepilotė skraidyklė. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
Už saugumą atsakingas eurokomisaras mano, kad ateityje teroristai gali pasinaudoti bepilotėmis skraidyklėmis vykdydami mirtinus išpuolius, praneša „Deutsche Welle“.
 
Pagal vieną iš galimų scenarijų, jos galėtų būti panaudotos skleidžiant biologines medžiagas virš futbolo stadiono.
 
Duodamas interviu Vokietijos laikraščiui „Welt am Sonntag“, kuris šeštadienį buvo publikuotas ir internete, Europos Sąjungos saugumo komisaras Julianas Kingas sakė, kad piktavaliai skraidykles gali nukreipti prieš Europos miestus ir jų gyventojus.
 
„Bepilotės skraidyklės tampa vis galingesnės ir išmanesnės. Dėl to jos darosi vis patrauklesnės teisėtai veiklai, tačiau taip pat ir priešiškiems veiksmams“, – sakė J. Kingas.
 
Pasak jo, vykstant technologijos pažangai, valdžia privalo įvertinti dabarties grėsmes ir tai, kokios jos gali būti ateityje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.08.04; 07:00

Šveicarijos rinkėjai sekmadienį balsavo referendume dėl ginklų įstatymų sugriežtinimo, kad šalies įstatymai būtų suderinti su ES teisės aktais.

Šveicarija nėra ES narė, bet šalis yra pasirašiusi Šengeno sutartį ir prisijungė prie Šengeno erdvės, kurioje nėra pasienio kontrolės. Dėl to iš Šveicarijos reikalaujama laikytis ES teisės aktų. 

Nepaisant to, kad Šveicarija nuo senų laikų laikoma taikia šalimi, šalyje itin daug žmonių turi šaunamųjų ginklų. Daugiau kaip 27 proc. Šveicarijos populiacijos turi šaunamuosius ginklus, ir tai vienas didžiausių procentų Vakarų Europoje. 

Po 2015 metų išpuolių Paryžiuje ir 2016 m. išpuolių Briuselyje ES sugriežtino šaunamųjų ginklų įsigijimo ir laikymo taisykles. Jei šveicarai referendume balsuos prieš, šalis gali būti pašalinta iš Šengeno erdvės.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.05.20; 06:00

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigia, kad sekmadienį Šri Lankoje įvykdyti teroro aktai bažnyčiose bei viešbučiuose dar kartą parodė, jog visą gautą informaciją apie artėjančius išpuolius reikia dalintis tiek visuomenėje, tiek su valdžios institucijomis. 

,,Paaiškėjo faktai, kad buvo (gauta. – ELTA) informacija apie tuos išpuolius, buvo (gauti. – ELTA) įspėjimai apie tuos sprogdinimus bažnyčiose viešbučiuose, ir valdžia, kaip teigiama dabar, nelabai buvo informuota arba informacija kažkur užstrigo. Tai dar kartą primena, kad visa informacija teroro akto akivaizdoje turi būti keičiamasi labai aktyviai, ir reikia labai rimtai reaguoti. Joks atsiprašymas ir joks apgailestavimas nelabai dabar padės“, – antradienį ,,Žinių radijui“ teigė L. Linkevičius. 

Pasak jo, teigti, kad teroro aktą įvykdė islamistų grupuotės, dar anksti, nes nėra pakankamai faktų.

,,Čia yra viena iš versijų, nes niekas neprisipažįsta, tai dabar keliamos įvairios versijos, bet turime palaukti, kol bus daugiau kažkokių tai faktų“, – teigė jis. 

Sekmadienio rytą Šri Lankoje įvykdyti keli teroro aktai. Teigiama, kad per sprogimus, kurie Šv. Velykų sekmadienį nugriaudėjo keliose Šri Lankos bažnyčiose ir keliuose viešbučiuose, aukų skaičius išaugo iki 310, naktį keliems žmonėms mirus nuo patirtų sužalojimų.

Policijos atstovas spaudai Ruwanas Gunasekera sakė, kad dar apytikriai 500 žmonių buvo sužaloti per sekmadienį įvykdytus sprogimus Šri Lankos bažnyčiose ir viešbučiuose.

Atstovas pridūrė, kad šiuo metu suimta 40 žmonių, susijusių su sprogdinimais, dėl kurių Šri Lankos vyriausybė kaltina vietos islamistų grupuotę „National Thowheeth Jama’ath“. Grupuotė iki šiol buvo mažai žinoma.

Šri Lankos institucijos paskelbė nepaprastąją padėtį, kuri įsigaliojo naktį į antradienį. Pirmadienį 20.00 val. vietos laiku taip pat įsigaliojo komendanto valanda. Be kita ko, po išpuolių vyriausybė blokavo prieigą prie feisbuko, instagramo ir susirašinėjimų programėlės „WhatsApp“.

Nepaprastosios padėties paskelbimas suteikia policijai ir kariuomenei plačius įgaliojimus.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.04.23; 09:30

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyko į Paryžių, kur dalyvaus 70-metį mininčios Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos UNESCO lyderių forume.

Šalies vadovė taip pat pagerbs Paryžiuje įvykdytų teroro išpuolių aukas. Penktadienį įvykdyti išpuoliai yra didžiausi per Prancūzijos istoriją nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos.

Prezidentės teigimu, šiandien nėra nieko svarbiau, kaip užtikrinti taiką. Todėl Paryžiuje su kitų šalių lyderiais bus kalbama apie saugumo situaciją pasaulyje ir kokių papildomų priemonių turėtų imtis tarptautinė bendruomenė, tarptautinės organizacijos, kad būtų užkirstas kelią naujiems terorizmo nusikaltimams.

Continue reading „Išvyko į Paryžių“

azerbaijan_armed_forces

Azerbaidžanas teigia užkirtęs kelią ketinimams surengti „teroristinius“ išpuolius tuo metu, kai šalyje vyko „Eurovizijos“ dainų konkursas. Kaip trečiadienį pranešė Nacionalinė saugumo ministerija, sulaikyta dešimtys įtariamų išpuolio rengėjų. 

„Pagrindinis grupuotės tikslas buvo surengti teroristinius aktus Baku konkurso metu. Ėmusis priemonių, suimta 40 grupuotės narių“, – pranešime teigia Saugumo ministerija. Grupuotė planavo išpuolius arenoje, kurioje vyko „Eurovizija“, taip pat išpuolius prieš Azerbaidžano prezidentą Ilhamą Alijevą, policijos komisariatus, viešbučius, kuriuose buvo apsistoję užsieniečiai, mečetes ir kitus religinius pastatus.

Continue reading „Azerbaidžano valdžia tikina sėkmingai užkirtusi kelią išpuoliams per “Euroviziją”“

irena_gasperaviciute

Pernai staiga pasipylė vienas po kito išpuoliai prieš tautines mažumas Palenkės vaivadijoje.

Orlios valsčiuje aptepliota sinagoga, Punsko valsčiuje sunaikintos dvikalbės vietovių lentelės, išniekinti du lietuvių kultūrai svarbūs paminklai, sunaikinta Balstogėje iš krūmokšnių suformuota Dovydo žvaigždė, padegta totorių būstinė, išniekintas Jedvabne žudynes įamžinantis paminklas. Apie tai buvo daug rašyta ir „Aušroje“, taip pat kalbėta susitikimuose su vaivadijos valdžia bei Balstogėje susitikime su Seimo Tautinių ir etninių mažumų komisija.

Continue reading „Išpuoliai prieš tautines mažumas tęsiasi“

CIA_3D_Logo

Berlyne buvo suimtas jaunas austras Maksudas Lodinas. Pasirodo. Jis su savim turėjo svarbių Al-Qaeda‘os dokumentų.

Tai – „Le Figaro“ korespondento informacija.

„Iš Berlyne suimto vyriškio buvo paimti svarbūs dokumentai. Amerikos žvalgybos duomenimis, kalbama apie didžiausią Al-Qaeda‘os dokumentų, įgytą nuo Osamos bin Ladeno mirties, partiją“. „Maksudas Lodinas, jaunas 22 metų austras, paslėpė USB laikmeną trumpikėse. Slapti Al-Qaeda“os dokumentai buvo tarp dviejų pornografinių filmų. Vokietijos policininkai ir tyrėjai suėmė Lodiną pernai gegužės 16 dieną, po jo kelionės į Pakistaną.

Continue reading „Al-Qaeda bando smogti į taikinius Europoje“

dnepropetrovske-sprogimai

“Po sprogdinimų Ukrainoje šalies saugumo tarnyba (UST) sekmadienį paskelbė trijų įtariamųjų foto robotus“, – rašo „Tagesanzeiger“.

Straipsnyje sakoma, kad dėl įtarimų vykdžius išpuolius ieškoma trijų vyriškių nuo 30 iki 45 metų amžiaus. Taip pat pranešama, kad šeštadienį regioninėje naujienų svetainėje atsakomybę už sprogdinimus Dnepropetrovske prisiėmė niekam nežinomas Eurosprogdintojas.

Continue reading „Ukrainos specialiosios tarnybos paskelbė karą sprogdintojams“