Vakarų spauda pasakoja ir komentuoja versiją, kurią paskleidė televizijos kanalas Al Jazeera, remdamasis Šveicarijos ekspertų išvadomis. Tvirtinama, kad J.Arafato palaikuose rastas padidintas kiekis polonio-210. Tai verčia manyti, kad J.Arafatas buvo nunuodytas (taip jau ne kartą yra sakiusi jo našlė, kurios prašymu buvo atlikta ekshumacija).

The Guardian tvirtina, kad jo žurnalistai patys susipažino su pranešimu. Straipsnyje „Jasiras Arafatas: ką liudija pranešimas“ (toks lakoniškas pavadinimas laikraštyje The Guardian) tvirtinama, kad šveicarų mokslininkų pranešimą gavo televizijos kanalas Al Jazeera ir jis buvo parodytas The Guardian dar prieš publikaciją. J.Arafato kapas atkastas pernai lapkritį, primena žurnalistė Angelika Krisafis. Tuomet šveicarų mokslininkai jau buvo radę „reikšmingą kiekį“ polonio-210 mėginiuose, paimtuose iš J.Arafato apatinių baltinių ir kepuraitės.

Continue reading „Ar tiesa, kad Jasirą Arafatą nunuodijo?“

sekret_matkal

Tik po ketvirčio amžiaus Izraelis prisipažino nužudęs „Judėjimo už Palestinos nacionalinį išsivadavimą“, labiau žinomo kaip “Fatchas”, karinio sparno vadovą ir Jasiro Arafato pavaduotoją Abu Džihadą.

Tas žmogus organizavo virtinę teroro aktų prieš taikius gyventojus, taip pat ir autobuso užgrobimą, per kurį žuvo 38 izraeliečiai, praneša “Der Spiegel”.

Dar daugiau, būtent Halilis al-Vaziras, – taip skamba tikrasis Arafato pavaduotojo vardas, – buvo palestiniečių sukilimo okupuotose teritorijose, pasibaigusio pirmąja intifada, organizatorius ir įkvėpėjas.

Continue reading „Likviduojant J.Arafato pavaduotoją dalyvavo dabartiniai Izraelio vyriausybės nariai“

arafatas_zmona

Palestinos lyderio mirties „paslaptis“ pagaliau turi būti atskleista. Taip tvirtina Elmaras Burkija laikraščioCorriere della Sera”  portale.

„Jasiro Arafato mirties aplinkybės turi būti galutinai išaiškintos: lapkričio 24–26 dienomis į Ramalahą atvyks grupė prancūzų tyrėjų, kurie ekshumuos buvusio Palestinos prezidento palaikus“, – rašo minėtas leidinys. Leidinys taip pat teigia, jog pernai liepą Šveicarijos ekspertai iš Lozanos ligoninės aptiko ant baltinių, kuriuos paskutinėmis gyvenimo dienomis vilkėjo J.Arafatas, radioaktyvaus polonio–210 pėdsakų.

Continue reading „Jasiro Arafato kūnas bus ekshumuotas“

arafat114

Palestiniečių lyderis Jasiras Arafatas (Yassiras Arafatas) mirė 2004 metų lapkričio 11-ąją Paryžiaus ligoninėje.

Kad palestiniečių prezidentas tikrai mirė, pranešė Prancūzijos generolas Kristijanas Estripeau, kuriam vieninteliam iš Persi karinės ligoninės medikų leista oficialiai skelbti informaciją apie J.Arafato sveikatos būklę. Remiantis Prancūzijos įstatymais, informacija apie paciento sveikatos būklę viešai skelbiama tik tuo atveju, jeigu tokiam žingsniui neprieštarauja ligonio artimieji. Ar sava mirtimi mirė palestiniečių lyderis?

Continue reading „Ar sava mirtimi mirė palestiniečių lyderis Jasiras Arafatas?“

mossa_geltonas

2000-aisiais metais nesutarimai tarp žydų ir palestiniečių labai sustiprėjo. Palestiniečių mirtininkai, remiami Palestinos išsivadavimo organizacijos (PIO) lyderio Jasiro Arafato, masiškai rengė teroro aktus, nukreiptus tiek prieš žydų kareivius, tiek prieš civilius žydus.

2001 metų gruodžio mėnesį Izraelio vyriausybė, vadovaujama premjero Arielio Šarono, galutinai atmetė galimybę derėtis dėl taikos su J.Arafatu.

Šis sprendimas reiškė, kad Izraelis bandys likviduoti Palestinos autonomiją. Tuo metu surengta Visuomenės nuomonės instituto (vadovė – Mina Cemach) apklausa rodė, kad net 55 proc. žydų pritartų vyriausybės pastangoms jėga nuversti J.Arafato valdžią.

Continue reading „Dar viena versija: premjerą Icchaką Rabiną nužudė Izraelio slaptosios tarnybos“