JAV prezidentas Donaldas Trumpas atsisakė išslaptinti Demokratų partijos parengtą dokumentą apie tyrimą dėl Rusijos kišimosi į 2016 m. prezidento rinkimus, informuoja AFP.

Baltųjų rūmų patarėjas Donas McGahnas raštu informavo Atstovų Rūmų žvalgybos komiteto pirmininką, kad Demokratų memorandume minima įslaptinta ir jautri informacija, kurios paskelbimas gali sukelti neigiamų pasekmių nacionalinio saugumo ir teisėsaugos interesams.

Federalinio tyrimų biuro (FTB) vadovas Christopheris Wrayus ir generalinio prokuroro pavaduotojas Rodas Rosensteinas teigė, kad memorandumo paskelbimas keltų pavojų žvalgybos metodams ir šaltinių apsaugai bei atliekamiems tyrimams.

Demokratai siekė atsakyti į anksčiau Respublikonų partijos paruoštą ir D. Trumpo išslaptintą dokumentą, kuriame teigta, kad tyrime dėl Rusijos kišimosi į 2016 JAV prezidento rinkimus buvo juntamas nusistatymas prieš D. Trumpą.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.02.11; 00:01

Buvęs vyriausiasis JAV prezidento Donaldo Trumpo strategas Steve’as Bannonas gavo šaukimą liudyti prieš didžiąją žiuri, praneša JAV žiniasklaida, kuria remiasi BBC.

Pranešama, kad šaukimą liudyti jam įteikė buvęs Federalinio tyrimų biuro (FTB) direktorius Robertas Muelleris, vadovaujantis tyrimui dėl galimo prezidento rinkimų komandos bendrininkavimo su Rusija per 2016-ųjų prezidento rinkimus.

Be to, S. Bannonas gavo šaukimą ir antradienį atvyko už uždarų durų liudyti Atstovų Rūmų žvalgybos komiteto posėdyje.

JAV Kongresas savo ruožtu vykdo atskirą tyrimą dėl galimo bendrininkavimo per rinkimus.

Remiantis dienraščio „The New York Times“ pranešimais, šaukimas liudyti prieš didžiąją žiuri S. Bannonui buvo įteiktas praėjusią savaitę.

Tačiau gali būti, kad tai tėra R. Muellerio derybų taktika, naudojama siekiant įtikinti S. Bannoną sutikti būti apklaustam ne tokioje oficialioje aplinkoje, pavyzdžiui, specialiojo prokuroro biuruose Vašingtone, teigia su reikalu susipažinęs dienraščio šaltinis.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.01.17; 00:10

JAV Atstovų Rūmų žvalgybos komitetas, vykdydamas tyrimą dėl galimo Rusijos kišimosi į 2016 metų prezidento rinkimus, išdavė šaukimus liudyti buvusiam prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) patarėjui ir teisininkui, praneša BBC.

Liudyti iškviesti atleistasis prezidento patarėjas saugumo klausimais Maiklas Flinas (Michael Flynn) ir teisininkas Maiklas Koenas (Michael Cohen).

Šis Atstovų Rūmų komitetas atlieka vieną iš kelių šiuo metu vykdomų tyrimų dėl Maskvos kišimosi į pernai vykusius prezidento rinkimus ir galimo bendradarbiavimo su D. Trampo rinkimų komanda.

Pats JAV prezidentas šiuos įtarimus atmeta kaip „melagingas naujienas“.

Apie sprendimą išduoti šaukimus išplatintame pranešime informavo komitetui pirmininkaujantys respublikonas Maikas Konavėjus (Mike Conaway) ir demokratas Adamas Šifas (Adam Schiff).

„Tęsiant tyrimą dėl aktyvių Rusijos veiksmų per 2016 metų rinkimų kampaniją, šiandien keliems asmenims patvirtinome šaukimus dėl liudijimo bei asmeninių ir verslo dokumentų pateikimo“, – rašoma pranešime.

Panašūs prašymai suteikti informacijos buvo išsiųsti ir keliems kitiems buvusiems D. Trampo pagalbininkams, tarp jų – Rodžeriui Stounui (Roger Stone), Polui Manafortui (Paul Manafort) ir Karteriui Peidžui (Carter Page).

Tuo tarpu prezidento žentas ir artimas patarėjas Džaredas Kušneris (Jared Kushner) taip pat yra patekęs į Federalinio tyrimų biuro (FTB) akiratį tyrimo dėl galimos Rusijos įtakos JAV rinkimams kontekste.

JAV žiniasklaidos teigimu, jis su Maskvos pasiuntiniu Vašingtone aptarė slapto pokalbių su Kremliumi kanalo įrengimą.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.02; 05:30