Briusas Otas (Bruce Otto) – JAV KOP kariškis, suimtas Kalifornijoje Bel Air aviacijos bazėje 1986 metų sausį už bandymą parduoti informaciją apie žvalgybinį lėktuvą SR–71 Blacbird dviem FTB bendradarbiams, apsimetusiems sovietų specialiųjų tarnybų atstovais.

Prieš tai Briusas Otas paskambino į SSSR konsulatą San Franciske, FTB žinomą kaip „KGB – Vakarai“, ir pasisiūlė rusams aprūpinti juos slaptomis medžiagomis.

FTB pasiklausymo tarnyba perėmė B.Oto skambutį ir surengė jam susitikimą su „rusais“. B.Otas papasakojo žmogui, kurį jis palaikė sovietų žvalgybos bendradarbiu, kad nori tapti agentu ilgam ir net tikisi paaukštinimo KOP tarnyboje, kad būtų naudingesnis KGB.

Continue reading „„Ačiū Dievui, kad mane sučiupote““

fbi_4

Devisas Allenas D – buvęs JAV KOP kariškis, pasiūlęs rusams slaptos medžiagos apie Amerikos oro ir kosminės žvalgybos programas, taip pat ir elektronines bei infraraudonąsias technologijas.

Devisas Allenas, ištarnavęs KOP dešimt metų, prieidavo prie slaptos informacijos. Jis buvo atleistas iš ginkluotųjų pajėgų 1984 metais už blogą darbą, užslėpė nuoskaudą ir nusprendė atkeršyti, pasiūlęs savo paslaugas rusams.

Ir nors valdžia neviešino žinių apie tai, kaip ji pirmą kartą sužinojo apie jo išdavystę, matyt, lemiamą vaidmenį atliko pasiklausymo įrenginiai, įtaisyti sovietų diplomatinėje atstovybėje.

Continue reading „Žvalgybos enciklopedija: štabo seržantas, slėpęs nuoskaudas“