Prancūzijos tyrėjai sako, kad nacistinės Vokietijos diktatorius Adolfas Hitleris tikrai mirė Berlyne 1945 m. nuo kalio cianido nuodų ir šautinės žaizdos. Jie tai tvirtina po to, kai jiems buvo suteikta reta teisė ištirti Maskvoje saugomus diktatoriaus dantų fragmentus, praneša AFP.

„Nėra jokios abejonės, kad dantys autentiški. Mūsų tyrimas patvirtina, kad A. Hitleris mirė 1945 m.“, – profesorius Philippe’as Charlier’is sakė naujienų agentūrai AFP.

„Galime baigti visas sąmokslo teorijas apie A. Hitlerį. Jis nepabėgo į Argentiną povandeniniu laivu, jis nesislapstė nei slaptoje bazėje Antarktidoje, nei nematomoje Mėnulio pusėje“, – sakė profesorius.

Tyrimas, kurį P. Charlier’is atliko drauge su dar keturiais mokslininkais, buvo publikuotas penktadienį mokslo žurnale „European Journal of Internal Medicine“.

2017 m. kovo ir liepos mėnesiais Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FSB) ir valstybės archyvai mokslininkų komandai leido apžiūrėti diktatoriaus kaulus pirmą kartą nuo 1946 m.

Prancūzų komandai buvo parodytas, kaip sakoma, A. Hitlerio, kaukolės fragmentas su tikriausiai kulkos palikta skyle kairėje pusėje. Tyrėjams nebuvo leista paimti šio fragmento mėginių.

Pasak mokslininkų, fragmento sandara visiškai atitiko radiografinius A. Hitlerio kaukolės tyrimus, atliktus likus metams iki jo mirties.

P. Charlier’is sako, kad ši studija patvirtina visuotinai pripažintą versiją, jog diktatorius mirė bunkeryje Berlyne 1945 m. balandžio 30 d. drauge su savo kompanione Eva Braun.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.05.19; 12:41

Nyderlandų prokurorai mano, kad Bosnijos kroatų karo nusikaltėlis Slobodanas Praljakas mirė prarijęs kalio cianido. Tai paskelbta praėjus dviem dienoms po S. Praljako savižudybės teismo metu stebint Jungtinių Tautų (JT) teisėjams, informuoja AFP.

„Preliminarūs toksikologinio tyrimo rezultatai atskleidė, kad pono S. Praljako kraujyje buvo rasta kalio cianido koncentracija, – paskelbė Nyderlandų prokurorai, – Dėl to kilo širdies nepakankamumas, o tai ir yra įtariama mirties priežastis“.

Preliminarūs tyrimo rezultatai paskelbti atlikus skrodimą. 72 metų Bosnijos kroatų lyderis atėmė sau gyvybę tiesiogiai visam pasauliui transliuoto teismo proceso metu.

Nuodus jis išgėrė lapkričio 29 d., šaukdamas, kad nesutinka su Jungtinių Tautų (JT) karo nusikaltimų tribunolo verdiktu. JT tarptautinis baudžiamasis tribunolas buvusiai Jugoslavijai prieš tai paskelbė, kad S. Praljakui ir dar penkiems Bosnijos kroatų lyderiams palieka galioti už karo nusikaltimus skirtas bausmes.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.12.03; 00:01