Nyderlandų prokurorai mano, kad Bosnijos kroatų karo nusikaltėlis Slobodanas Praljakas mirė prarijęs kalio cianido. Tai paskelbta praėjus dviem dienoms po S. Praljako savižudybės teismo metu stebint Jungtinių Tautų (JT) teisėjams, informuoja AFP.

„Preliminarūs toksikologinio tyrimo rezultatai atskleidė, kad pono S. Praljako kraujyje buvo rasta kalio cianido koncentracija, – paskelbė Nyderlandų prokurorai, – Dėl to kilo širdies nepakankamumas, o tai ir yra įtariama mirties priežastis“.

Preliminarūs tyrimo rezultatai paskelbti atlikus skrodimą. 72 metų Bosnijos kroatų lyderis atėmė sau gyvybę tiesiogiai visam pasauliui transliuoto teismo proceso metu.

Nuodus jis išgėrė lapkričio 29 d., šaukdamas, kad nesutinka su Jungtinių Tautų (JT) karo nusikaltimų tribunolo verdiktu. JT tarptautinis baudžiamasis tribunolas buvusiai Jugoslavijai prieš tai paskelbė, kad S. Praljakui ir dar penkiems Bosnijos kroatų lyderiams palieka galioti už karo nusikaltimus skirtas bausmes.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.12.03; 00:01

Greičiausiai ir vėl būsiu kaltinamas perdėtu pesimizmu. Ir vis dėlto nerandu nė vieno fakto, kuris leistų džiugiai žvelgti į Lietuvos ir Europos ateitį.

Paryžius ir Berlynas tapo akivaizdžiais rusiškojo terorizmo rėmėjais. Egzistuoja situacijų, kada politikų kaltė – akivaizdi. Be kita ko, kaltė – milžiniška. Sutepta krauju. Tegul – ir perkeltine prasme.

Omenyje pirmiausiai turiu Prancūzijos ir Vokietijos flirtą su Vladimiru Putinu.

Jei prancūzai ir vokiečiai elgtųsi bent kiek principingiau, bent jau kaip Didžioji Britanija, neįsileidusi Rusijos delegacijos į aviacijos šventę, tai šiandien kraujo, mirčių ir ašarų Ukrainoje būtų kur kas mažiau. Blogio imperija galbūt jau seniai būtų sustojusi arba užspringusi.

Continue reading „Koks tikrasis valstybės interesas“

Šį doneckiečio Deniso Kazanskio laišką ukrainiečių ir rusų kalba šių metų liepos 14-ąją paskelbė populiarus ukrainietiškas laikraštis „Ukrainskaja pravda“ (internetinė versija – pravda.com.ua). Portalas slaptai.lt mano, jog šį laišką turėtų atidžiai perskaityti kuo daugiau Lietuvos piliečių – tiek lietuvių, tiek rusakalbių.

Taip jau atsitiko, kad aš – doneckietis. Gyvenčiau savo namuose iki šiol, jei ne grupelei pakvaišusių fanatikų, palaikomų Rusijos, nebūtų atėję į galvą mano gimtajame mieste sukelti karą.

Continue reading „Laiškas Rusijai iš Donecko“