Žaibai karčių čirškinamoje Kanados provincijoje sukėlė per 130 krūmynų gaisrų. EPA-ELTA nuotr.

Po rekordinių karščių savaitės vakarinėje Kanados dalyje šiuo metu liepsnoja daugiau nei 130 krūmynų gaisrų, kuriuos įplieskė žaibai, skelbia BBC.
 
Kanados federalinė vyriausybė pranešė, kad atsiųs karinių lėktuvų padėti ugniagesiams, kovojantiems su gaisrais Britų Kolumbijos provincijoje.
 
Kiek anksčiau šią savaitę iš Britų Kolumbijoje esančio Lytton kaimelio buvo priversti bėgti vietiniai gyventojai. Šį kaimą, kuriame antradienį buvo užfiksuotas Kanados visų laikų karščio rekordas – 49,6 ºC – jau sunaikino liepsnos.
 
Dėl gaisro iš maždaug už 260 km į šiaurės rytus nuo Vankuverio esančio Lytton kaimelio trečiadienio vakarą nepasiėmę jokių daiktų turėjo pasitraukti beveik visi 250 gyventojų.
 
Pastarosiomis dienomis daug kur Šiaurės Amerikoje fiksuojama neįprastai aukšta temperatūra.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.07.04; 01:00

Ispaniją užplūdo karščio banga: daugelyje šalies dalių termometrų stulpeliai kilo virš 30 laipsnių padalos. Dar praėjusią savaitę daug kur buvo ganėtinai vėsu.
 
Pirmoji metų karščio banga yra „tikrai neįprasta“, nes prasidėjo taip anksti, žinių agentūra „Europa Press“ citavo valstybinės meteorologijos tarnybos „Aemet“ atstovą.
 
Ypač šalies centrinėje dalyje ir pietuose fiksuoti šiam metų laikui pernelyg šilti orai, pavyzdžiui, Andalūzijoje. Kordoboje laukiama iki 36 laipsnių karščio. Įprastos temperatūros tvyro tik dalyje rytinės šalies dalies, pavyzdžiu, Barselonos regione.
 
Karščio bangą į Ispaniją atnešė aukšto slėgio sritis ir karšti vėjai iš Šiaurės Afrikos, sakė „Aemet“ atstovas. Beveik vidurvasario temperatūros dar prognozuojamos mažiausiai iki antradienio. Pasak meteorologų, labai karšta Ispanijoje gali būti visą gegužę, taip pat birželį ir liepą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.05.04; 07:32

Karščio bangos Prancūzijoje šią vasarą, vyriausybės duomenimis, pražudė 1 500 žmonių. Birželį ir liepą registruota 1 500 daugiau mirčių bei vidutiniškai per šiuos abu mėnesius, žinių stočiai „Franceinfo“ sakė sveikatos ministrė Agnes Buzyn.
 
Birželio pabaigoje Pietų Prancūzijoje buvo pasiekas naujas karščio rekordas – 46 laipsniai Celsijaus. Per antrąją karščio bangą liepą termometrų stulpeliai daugelyje regionų vėl perkopė 40 laipsnių.
 
Pusė karščio aukų buvo vyresni nei 75 metų amžiaus asmenys. 10 žmonių karštis pražudė darbo metu.
 
Rekordinę 2003-iųjų vasarą Prancūzijoje nuo karščio mirė 15 000 gyventojų.
Mažesnį mirtingumą praėjusią vasarą ministrė aiškino geresnėmis prevencijos priemonėmis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.09; 08:50

Ekstremalūs karščiai, viršijantys 40 laipsnių, Ispanijoje pareikalavo pirmųjų aukų. Ketvirtadienį Kordobos provincijoje Pietų Ispanijoje imdamas derlių šilumos smūgį patyrė 17-metis. Jis penktadienį, praėjus kelioms valandoms po operacijos, mirė ligoninėje, pranešė žiniasklaida, remdamasi Andalūzijos regiono sveikatos tarnybomis.
 
Valjadolide, esančiame į šiaurės vakarus nuo Madrido, ketvirtadienio vakarą vaikštinėdamas saulės smūgį patyrė 93 metų vyras. Mursijoje Ispanijos rytuose 45-erių lauko darbininkas, kurį taip pat ištiko šilumos smūgis, yra kritiškos būklės. Katalonijos regiono vyriausybė ėmėsi drastiškų priemonių ir penktadienį pradžioje 48 valandoms iš viso uždraudė imti derlių.
 
Dėl karščio Ispanijos meteorologijos tarnyba penktadienį 23 regionuose šalies šiaurėje ir šiaurės rytuose paskelbė „raudoną“ pavojaus laipsnį. Čia popietę buvo prognozuojamos iki 43 laipsnių temperatūros.
 
Tai, kad jau birželį dėl karščio paskelbiamas aukščiausias pavojaus laipsnis, neįprasta net Ispanijai, ispanų dienraščiui „El Pais“ sakė meteorologijos tarnybos atstovas  Rubenas del Campodie‘is. Paprastai tokius rodiklius oro temperatūra pasiekia tik liepą ar rugpjūtį.
 
Sostinėje Madride termometro stulpeliai penktadienį turėjo kilti iki 41 laipsnio, o šeštadienį, prognozuojama, net iki 42. Tačiau čia kol kas galioja tik antras aukščiausias pavojaus laipsnis – „oranžinis“. Karštas savaitgalis laukia ir kitų Ispanijos regionų. Maljorkoje šeštadienį turėtų kepinti 38 laipsnių kaitra.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.29; 08:29

Karščiai. Prancūzija, Paryžius. EPA – ELTA nuotr.
Prancūzijos meteorologijos tarnyba dėl karščio pirmą kartą kai kuriuose šalies regionuose paskelbė raudoną pavojaus laipsnį. Keturiuose departamentuose penktadienį prognozuojama neįprasta 42-45 laipsnių temperatūra, pranešė „Météo France“.
 
„Būkite atsargūs, net sveikus žmones gali ištikti silpnumas“, – įspėjo meteorologijos tarnyba. Didžiojoje daugumoje Prancūzijos departamentų galioja oranžinis pavojaus laipsnis.
 
Prancūzijoje yra trys pavojaus laipsniai: geltonas, oranžinis ir raudonas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.28; 07:21

Antradienį Vokietijos kanclerė Angela Merkel sunegalavo per susitikimą su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu. Vokietijos žiniasklaidos paskelbtuose vaizdo įrašuose matyti, kad vyriausybės vadovė, stovėdama ant raudono kilimo, svyruoja ir akivaizdžiai blogai jaučiasi.
 
Šalia buvę žmonės taip pat atkreipė į tai dėmesį.
 
Po to kanclerė ir prezidentas išėjo vesti derybų ir susitiko su žurnalistais po maždaug pusantros valandos. Žiniasklaidos atstovams pasiteiravus apie A. Merkel sveikatą, ji atsakė: „Po to aš išgėriau mažiausiai tris stiklines vandens. Matyt, jų man ir trūko. Dabar jaučiuosi labai gerai“.
 
Pastarosiomis dienomis Berlyne nusistovėjo karšti orai, termometro stulpelis rodo apie 30 laipsnių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.19; 00:30
 
 

Vandens trūkumas didžiuosiuose miestuose susidarė dėl neatnaujintų vandenviečių, sako aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.
 
„Sunku patikėti. Kalbant apie gėlą vandenį, jo turime pakankamai, tačiau kalbant apie paviršinį vandenį, kurio pajėgumai nėra dideli, kur turi praeiti laiko prisipildyti, matome grėsmę tų didžiųjų miestų atveju, ypač Kauno“, – Žinių radijo laidoje „Pozicija“ teigė K. Mažeika.
 
Dėl to, pasak ministro, kaltos neatnaujintos vandenvietės.
 
„Situacija tokia, kad miestai turi tam tikras zonas, kurie aprūpinami iš vienos ar kitos vandenvietės. (…) Kai kurios vandenvietės buvo paliktos nuo senų laikų, ir jų pajėgumai yra per maži aprūpinti didesnį kiekį vandens.
 
Vandens tinklų plėtra, žmonių vandens suvartojimo įpročiai, išsiplėtė miestai… Atsiranda trūkumas kai kuriose vietose“, – laidoje sakė K. Mažeika.
 
Ministras rekomendavo žolę laistyti vakare arba anksti ryte, kad jį galėtų sugerti drėgmę.
 
K. Mažeika taip pat teigė, kad, dar labiau nukritus Neries upės lygiui, būtų kreipiamasi į Baltarusiją.
 
„Vilniuje Neries upė (lygis. – ELTA) yra maksimaliai nukritusi. Baltarusija, kuri turi prie Minsko didžiulį vandens rezervuarą, kuriuo aprūpina visą Minską, tą talpą nuolat prižiūri, kad palaikytų vandens lygį, tačiau jie buvo labai mažą kiekį vandens paleidę į Žemupį. (Dabar. – ELTA) matome šiek tiek (vandens lygio. – ELTA) kilimą pasienyje. Blogiausiu atveju esame pasiruošę kreiptis į Baltarusiją, kad jie padidintų vandens pajėgumus“, – laidoje teigė aplinkos ministras.
 
ELTA primena, kad, dėl karščių ekstremaliai išaugus vandens suvartojimui, kuris kai kuriose Kauno vietose lėmė vandens tiekimo sutrikimus, Kauno miesto savivaldybė prašo visų kauniečių nelaistyti vejų nuo 18 iki 23 valandos.
 
Savivaldybė praneša, kad su vandens tiekimo sutrikimais šiomis dienomis susiduria iki tūkstančio kauniečių.
 
Bendrovė „Vilniaus vandenys“ taip pat fiksuoja, kad šiuo metu kai kuriose vietovėse Vilniaus mieste ir rajone geriamojo vandens sunaudojama tris kartus daugiau nei įprastai, ir prašo gyventojų vandenį vartoti atsakingai ir taupiai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.13; 10:00

Lietuvos miškai. Slaptai.lt (Vytautas Visockas) nuotr.
Sekmadienio rytas išaušo gerokai gaivesnis – oro temperatūra svyravo nuo 13 iki 18 laipsnių šilumos.
 
Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, dieną vietomis trumpai palis. Aukščiausia oro temperatūra bus nuo 22 iki 26 laipsnių šilumos, pajūryje – iki 21 laipsnio šilumos.
 
Pirmadienį vėjas pasisuks iš pietryčių, pietų, todėl temperatūra šoktelės ir bus panaši kaip šeštadienį – oras kais iki 24-29, o pietiniame pakraštyje kai kur ir iki 30 laipsnių šilumos. Lietaus tikimybė dieną bus maža, LRT Radijui sakė sinoptikė Edita Gečaitė.
 
Antradienį dieną alins 27-32 laipsnių karštis. Karščiausia bus pietinėje šalies pusėje. Trečiadienį oras kais dar labiau – net iki 28-33 laipsnių karščio, tik vietomis ties šiauriniais rajonais gali būti šiek tiek vėsiau – 25-27 laipsniai šilumos. Ten, pasak sinoptikės, bus ir didžiausia lietaus tikimybė, nes ties šiais rajonais bus šiek tiek daugiau debesų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.09; 15:33