Nacionalinis kibernetinio saugumo centras. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Jau penktą kartą organizuojamose kibernetinio saugumo pratybose „Kibernetinis skydas 2020“ Lietuvos viešojo ir privataus sektorių institucijos treniruosis valdyti kibernetinius incidentus.
 
Spalio 20-22 d. vyksiančias pratybas rengia Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) prie Krašto apsaugos ministerijos. Jose kartu treniruosis valstybės viešojo ir privataus sektorių institucijos bei įmonės.
 
Šiomis pratybomis, kaip teigiama Krašto apsaugos ministerijos pranešime, siekiama gerinti praktinius kibernetinio saugumo įgūdžius: patikrinti ir treniruoti gebėjimus vykdyti Nacionaliniame kibernetinių incidentų valdymo plane nustatytus veiksmus, patikrinti vidines organizacijų kibernetinių incidentų valdymo procedūras, treniruoti techninio personalo gebėjimus aptikti ir analizuoti kibernetinius incidentus bei dalintis su šiais incidentais susijusia informacija.
 
Pratybų organizatoriai dalyviams pasiūlys kuo realesnius scenarijus – NKSC kasdienybėje bene dažniausiai pasitaikantys įsilaužimai į organizacijų internetines svetaines su neatnaujintomis turinio valdymo sistemomis arba silpnais administravimo slaptažodžiais. Taip pat šiemet bus galimybė treniruotis ir pagal nuotolinės darbo vietos užvaldymo scenarijų.
 
Kibernetiniam incidentui suvaldyti dažnai neužtenka vien tik kibernetinės saugos ar IT specialistų indėlio, todėl dalyvauti ir įsitraukti į šias pratybas organizacijose skatinama ir daugiau personalo – teisininkus, komunikacijos specialistus, vadovus.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.10.20; 00:30

Įsilaužę į Baltijos šalyse anglų kalba leidžiamo laikraščio „The Baltic Times“ internetinį portalą, programišiai paskelbė netikrą naujieną, esą Lietuvos teritorijoje NATO naikintuvai numušė neatpažintą skraidantį objektą (NSO).

Eltai atsiųstame pranešime teigiama, kad „The Baltic Times“ patyrė kibernetinę ataką, po kurios ir buvo paskelbta netikra naujiena.

„Vos tik sužinojusi apie incidentą, redakcija pašalino netikras naujienas. Darysime viską, kad ateityje tai nepasikartotų. Taip pat nedelsdami kreipsimės į Kibernetinio saugumo centrą ir Lietuvos krašto apsaugos ministeriją“, – rašoma „The Baltic Times“ pranešime.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.09.08; 07:30