Kirgizijos specialiosioms pajėgoms mėginant sulaikyti korupcija įtariamą buvusį prezidentą Almasbeką Atambajevą, jo aplinkos duomenimis, kilo smurtiniai susirėmimai su A. Atambajevo šalininkais.
 
„Specialiosios pajėgos užpuolė A. Atambajevo šalininkus, kai šis išėjo su jais pasisveikinti“, – agentūrai AFP sakė buvusio prezidento atstovė Gulisa Čodubajeva. – Visi buvo sumušti, aidėjo šūviai“.
 
Atstovės teigimu, buvo sužeista apie dešimt žmonių. Vietos žiniasklaida paskelbė nuotraukas, kuriose matyti uniformuoti ir ginkluoti vyrai A. Atambajevo name bei į koją sužeistas vyras.
 
Saugumo pajėgų atstovas vietos agentūrai sakė, kad specialusis būrys šaunamųjų ginklų nenaudojo. Jis esą ginkluotas tik guminėmis kulkomis.
 
Buvusio Kirgizijos prezidento suėmimas šalyje gali sukelti neramumus.
Prokuratūra A. Atambajevą, be kita ko, kaltina nelegaliu žemės sklypų įsigijimu. Jis kaltinimus neigia.
 
Birželio pabaigoje Kirgizijos parlamentas panaikino A. Atambajevo imunitetą, kad jis galėtų būti teisiamas dėl korupcijos. Prieš buvo tik šeši parlamentarai.
 
Parlamente daugumą turi A. Atambajevo įpėdinio Soronbajaus Ženbekovo šalininkai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.08.08; 00:30
torpedos

Rusija reikalauja, kad būtų peržiūrėtas prieš maždaug trejus metus pasirašytas susitarimas su Kirgizija dėl šioje respublikoje esančios torpedų gamyklos „Dastan” akcijų įsigijimo. Šitaip teigia Rusijos dienraštis „Kommersant”.

Susitarime aiškiai numatyta, kad už 48 proc. “Dastan” akcijų Maskva nurašys Biškekui net 180 mln. USD skolos. “Nuo 2009 metų “Dastan” vertė sumažėjo dėl įrangos nusidėvėjimo, todėl Rusija nepasiruošusi nurašyti Kirgizijai 180 mln. USD skolos. Biškekui dabar siūloma už tą patį akcijų paketą nurašyti mažesnę skolos dalį arba padidinti Rusijai perduodamų akcijų dalį”, – praneša laikraščio šaltinis Rusijos Federacijos vyriausybėje.

Continue reading „Rusija mėgina įsigyti kontrolinį Kirgizijos torpedų gamyklos “Dastan” akcijų paketą“