Trečiadienį Rygoje prie Latvijos parlamento pastato susirinko apie du tūkstančius mokytojų, reikalaujančių padidinti darbo užmokestį, praneša „Interfax“.

Protesto akciją surengė Latvijos švietimo ir mokslo darbuotojų profsąjunga. Jų dalyviai rankose laikė mėlynus balionus, ant kurių buvo užrašyta „750 eurų“. Ankstesnė Latvijos vyriausybė praėjusių metų vasarą patvirtino pedagogų darbo užmokesčio didinimo grafiką, pagal kurį minimali mokytojų alga nuo šių metų rugsėjo 1-osios turi sudaryti 750 eurų vietoj 710 eurų. Bet naujoji šalies vyriausybė, patvirtinta šių metų sausį, nusprendė atsisakyti šių planų, teigdama, kad valstybės ižde nėra lėšų.

Protestuotojų plakatai taip pat skelbė: „Už deramą darbo užmokestį mokytojams“, „Reikalaujame pagarbaus požiūrio ir orios algos“, „Deputate, jeigu tu nevykdai įstatymo, susimažink savo darbo užmokestį“.

Su protestuojančiais mokytojais susitiko Latvijos premjeras Krišjanis Karinis. Pasak jo, problema, su kuria susidūrė šalies švietimo sistema, – neefektyvus finansų naudojimas. Todėl jo vadovaujamos vyriausybės uždavinys – patobulinti šią sistemą.

Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2019.03.21; 06:00

Latvijos parlamentas patvirtino naują vyriausybę, vadovaujamą ministro pirmininko Krišjanio Karinio iš centro dešinės partijos „Naujoji vienybė“. EPA – ELTA nuotr.

Latvijos parlamentas trečiadienį galiausiai patvirtino naują vyriausybę, vadovaujamą ministro pirmininko Krišjanio Karinio iš centro dešinės partijos „Naujoji vienybė“, informuoja „Reuters“.

Kaip skelbia Latvijos visuomeninis transliuotojas „Lsm.lv“, 61 deputatas balsavo už vyriausybę, o 39 deputatai balsavo prieš. 

Penkių partijų koalicijai vadovaus K. Karinis, kuris dar neseniai buvo Europos Parlamento (EP) narys. Koaliciją sudarys penkios iš septynių į parlamentą patekusių partijų, tai jo paties partija „Naujoji vienybė“, Naujieji konservatoriai, liberalų aljansas „Plėtra / Už!“, Nacionalinis susivienijimas ir partija „Kam priklauso valstybė“ (KPV LV).

Latvija po lapkričio 6 d. vykusių parlamento rinkimų buvo patekusi į politinę aklavietę.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.24; 07:45

Janis Bordansas. EPA-ELTA nuotr.

Latvijos prezidentas Raimondas Vėjonis naujuoju šalies premjeru nominavo konservatorių Janį Bordansą, trečiadienį pranešė šalies prezidento biuras.

Naujajai konservatorių partijai vadovaujantis 51-erių J. Bordansas įpareigotas iki lapkričio 21 dienos užsitikrinti parlamento palaikymą savo suformuotam ministrų kabinetui.

Svarstydamas planą sudaryti penkių partijų aljansą, kuris į opoziciją išstumtų laikinojo ministro pirmininko partiją, J. Bordansas savo galimybes sėkmingai suformuoti šalies vyriausybę įvertino kaip „80 proc. prieš 20“.

Naujoji konservatorių partija turi 16 iš 100 vietų šalies parlamente ir aptaria įvairius koalicijos modelius su kitomis partijomis. Tačiau dėl tokio partijų susivienijimo, kuris parlamente turėtų daugumą, kol kas nepavyko susitarti.

Per praėjusį mėnesį vykusius Latvijos parlamento rinkimus centro dešiniųjų vyriausybė prarado turėtą daugumą. Daugiausia balsų surinko prorusiška kairioji „Santarvės“ partija, tačiau jos neparėmė nė viena iš tradicinių partijų.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.11.08; 06:51