Rūtai Lee suteikta Lietuvos pilietybė. Gedimino Bartuškos (ELTA) nuotr.

Los Andželo konsulatas pranešė apie Holivudo žvaigždei lietuvių kilmės kino aktorei Rutai Mary Kilmonis-Lee suteiktą Lietuvos pilietybę.

„Sveikiname naują Lietuvos Respublikos pilietę Rutą Lee! (…) Viena žymiausių pasaulyje lietuvių kilmės aktorių, turinti žvaigždę Holivudo šlovės alėjoje, visada didžiavosi savo lietuviška kilme. Ji iki šiol puikiai kalba dzūkiškai, o pirmąjį vaidmenį Holivude gavo sušokusi lietuvišką polkutę. Net ir rinkdamasi sceninį vardą, Ruta Lee norėjo, kad jis skambėtų lietuviškai – kaip „Rūtelė”.

Kanadoje lietuvių emigrantų šeimoje gimusi aktorė prieš kelerius metus užsiminė svajojanti apie Lietuvos Respublikos pilietybę, o mes džiaugiamės prisidėję prie šios svajonės išsipildymo!“, – rašoma Los Andželo konsulato socialinio tinklo feisbuko paskyroje. 

82 metų lietuvių kilmės aktorė JAV gyvena nuo 1948 m.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.02.20; 05:30

{sigplus}fotoreportazai/aviacija{/sigplus}

Lapkričio 29 dieną Vilniaus Rotušėje įvyko kosmonauto Aleksejaus Jelisejevo knygos “Gyvenimas – lašas jūroje”, dalvaujant autoriui, pristatymas. Pilnutėlėje salėje beveik visi susirinkusieji turėjo po knygą, kurią buvo galima įsigyti prieš renginį. Knygos leidėjas – žurnalas “Aviacijos pasaulis”.

Į rankas man patekusiame kvietime parašyta, kad Aleksejus Jelisejevas – lietuvių kilmės kosmonautas. Knygos dar neskaičiau, gal joje apie lietuviškas šaknis yra daugiau parašyta, bet susitikime į panašų klausimą svečias atsakė labai trumpai: aš tik tiek žinau, kad mano tėvas kilęs iš Vilniaus, o motina – iš Smolensko. Jeigu tik tiek – labai sudėtinga kalbėti apie lietuvišką jo kilmę.

Continue reading „Yra nepakeičiamų žmonių“