Ar verta rodyti šias akimirkas, užfiksuotas rugpjūčio 7 dieną Vilniuje prie Karaliaus Mindaugo paminklo surengtame mitinge? Gal kai kas pasakys, jog – per daug garbės mūsų oponentams…

Ir vis dėlto mums privalu žinoti, kaip tądien elgėsi ponas Danielius Lipšicas (Lupšicas). Beje, jis taip elgėsi oficialioje, legalioje protesto akcijoje, kurios dalyviai skelbė pagarbą Lietuvos didvyriams – Kaziui Škirpai ir Jonui Noreikai.

2019.08.10; 16:00

Rugpjūčio 7-ąją prie Karaliaus Mindaugo paminklo Vilniuje buvo surengtas gausus mitingas. Susirinkimo dalyviai reikalavo gerbti Lietuvos didvyrių Kazio Škirpos ir Jono Noreikos atminimą. Mitinge kalbėjusieji akcentavo, jog Vilniaus meras Remigijus Šimašius turi ištaisyti savo klaidas: privalo prikabinti vandališkai nuplėštą paminklinę J.Noreikos lentą, kabojusią prie Vrublevskių bibliotekos sienos, o Gedimino kalno papėdėje esančiai gatvei – grąžinti K.Škirpos pavadinimą.

Vilniaus savivaldybės vadovams priekaištauta ir dėl Lukiškių aikštės. Ši vieta privalo tapti reprezentacine Lietuvos aikšte, kurioje didingu Laisvės kario paminklu pagerbiami visi už Lietuvos laisvę žuvusieji – kunigaikščiai, sukilėliai, partizanai, savanoriai, šauliai, kariai.

Mitingą derėtų laikyti pavykusiu. Tiesa, daug kam būtų buvę žymiai įdomiau išgirsti prof. Vytautas Landsbergio, Seimo narių Audroniaus Ažubalio ir Lauryno Kasčiūno įžvalgas, nei parlamentaro Mindaugo Puidoko ar visuomenininko Leono Kerosieriaus šnekas. Bet tokia lietuviška realybė: ten, kur tarti žodį atėjo filosofas Arvydas Juozaitis, niekad nebus prof. V.Landsbergio ir t.t.

Beje, tądien prie Karaliaus Mindaugo paminklo buvo atėjęs ir sostinės tarybos narys Markas Adamas Haroldas bei Izraelio vėliava pasipuošęs Izraelio karys Danielius Lipšicas. Koks jų atėjimo tikslas – nežinia. Jie, matyt, mano, kad be britiškų ir žydiškų rekomendacijų lietuviai nepajėgūs susigaudyti, kas yra tikrieji Lietuvos didvyriai.   

Slaptai.lt skelbia keletą nuotraukų iš rugpjūčio 7-osios mitingo.

2019.08.08; 11:00