fsb_maziukas_n

Užsienio spaudoje gausu pasakojimų apie Rusijos teisme nagrinėjamą Aleksandro Potejevo bylą. Aleksandras Potejevas – praėjusiais metais į Vakarus pabėgęs aukšto rango žvalgybininkas. Kai kurie Rusijos slaptųjų tarnybų ekspertai įsitikinę, jog A.Potejevas amerikiečiams 2010-ųjų vasarą išdavė tikrai daugiau ne dešimt rusų žvalgų – nelegalų.

Toji demaskuota dešimties asmenų grupė, kuriai priklausė ir seksualioji Ana Čapman, tėra aisbergo viršūnė. Manoma, kad A.Potejevas Amerikai perdavė maždaug aštuoniasdešimties žvalgų – nelegalų pavardžių. O dar tiksliau kalbant, į Vakarus pabėgęs A.Potejevas bus informavęs Amerikos CŽV apie visą nelegalų – žvalgybininkų tinklą, sukurtą per pastaruosius dešimt metų. Pasak kai kurių rusų žurnalistų, šio tinklo veiklai Kremlius jau dabar yra išleidęs per 600 milijonų JAV dolerių. O tai reiškia, kad ši suima paleista vėjais, nes būtina kurti naują nelegalų – žvalgybininkų tinklą.

Continue reading „Prieš nusišaudamas žvalgybininkas parašė: “nusibodo gyventi niekšų valdomoje šalyje”“

Anna_chapman_maxim_russia1

Kodėl JAV pavyko išardyti rusų šnipų – nelegalų tinklą? Laikraštis “Komersant” į šį klausimą atsako paprastai – amerikiečiams talkino išdavikas.

Taigi kai kurie Rusijos šaltiniai šiandien tvirtina, jog rusų šnipų – nelegalų tinklą amerikiečiai sugebėjo išardyti tik po to, kai į jų pusę perbėgo aukšto rango Rusijos SVR (Služba vnešnej razvedki) pareigūnas.

Omenyje turimas pulkininkas Ščerbakovas, ilgokai dirbęs SVR skyriuje, kuris kuravo būtent amerikietiškus reikalus ir Jungtinėse Valstijose gyvenusius rusų nelegalus – šnipus.

Continue reading „Dešimt rusų šnipų – nelegalų amerikiečiams išdavė pulkininkas Ščerbakovas?“