Žurnalas „Forbes“ sudarė Rusijos milijardierių, kurių turtas 2010-2019 metais išaugo labiausiai, reitingą. Sąrašo viršuje atsidūrė Rusijos gamtinių dujų gamintojos „Novatek“ generalinis direktorius Leonidas Michelsonas, kuriam pavyko padidinti savo turtą 22,6 mlrd. dolerių – nuo 4,4 mlrd. iki 27 mlrd. dolerių.
 
„Forbes“ duomenimis, į pirmąjį trejetuką taip pat pateko verslininkas Genadijus Timčenka. Dabar jo turtas yra 20,8 mlrd. dolerių didesnis nei 2010 metais ir siekia 22,7 mlrd. dolerių. Trečiasis yra verslininkas Vladimiras Potaninas, kurio turtas paaugo 13,5 mlrd. dolerių iki 23,8 mlrd.
 
Toliau sąraše rikiuojasi Rusijos naftos koncerto „Lukoil“ vadovas Vagitas Alekperovas ir pagrindinis Rusijos energetikos sistemų mašinų gamybos įmonės „Power Machines“ akcininkas Aleksejus Mordašovas. V. Alekperovo turtas padidėjo 13,2 mlrd. dolerių, o A. Mordašovo – 10,3 mlrd. dolerių.
 
Į pirmąjį 10 dar pateko verslininkas Andrejus Melničenka (+ 10,2 mlrd. dolerių), verslininkas Viktoras Vekselbergas (+ 5,5 mlrd. dolerių), įmonės „USM Holdings“ vadovas Ališeras Usmanovas (+ 5,3 mlrd. dolerių), pagrindinis bendrovės „Novolipetsk“ akcininkas Vladimiras Lisinas (+ 5 mlrd. dolerių) ir „Ural“ kalnakasybos ir metalurgijos įmonės generalinis direktorius Andrejus Kozicinas, kurio turtas išaugo 4,6 mlrd. dolerių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.12.28; 00:30

„Praėjusių metų pabaigoje investicinis bankas Credit Suisse paskelbė metinę pasaulio gerovės apžvalgą. Mano dėmesį patraukė vienas iš jo pamokomų atradimų: Rusijoje kokie 110 žmonių – protu nesuvokiamų 35 procentų šalies turtų šeimininkai“, – rašo žurnalistas Kristianas Kerilas laikraštyje The Sydney Morning Herald.

Bet Rusija – tik ekstremaliausiai išreiškia pasaulinę tendenciją, kuri yra viena iš pavojingiausių grėsmių šiuolaikinei demokratijai: oligarchijos plitimą, mano autorius.

Dešimtajame dešimtmetyje saujelė Rusijos magnatų gavo pelną iš savo artimų ryšių su Boriso Jelcino Kremlium, rašo K.Kerilas. „Jie finansavo B.Jelcino perrinkimą į prezidento postą 1996 metais, kontroliavo paskyrimus ministerijose ir nurodydavo kryptį valstybės politikai“, – sakoma straipsnyje.

Continue reading „Milijardieriai tampa XXI amžiaus diktatoriais“

gulnara_karimova-uzbekistan

„Pinigų maišams“ posovietinėje erdvėje atsirado gana nemalonūs konkurentai – tai įtakingų politikų vaikai, rašo nuolatinis “Die Welt”  autorius Edvardas Štaineris (Edward Steiner).

„Mitas apie oligarchus atsirado Rusijoje dešimtajame dešimtmetyje. Epochoje, prasidėjusioje žlugus SSSR, nedidelei grupelei pavyko sukaupti neaprėpiamus turtus. Vėliau jie pasinaudojo tais pinigais ir valdžia, kad paimtų į savo rankas ir politinius svertus. Rusijoje politikoje ir ekonomikoje šios rūšies įtakingų verslininkų nebėra, tęsia E.Štaineris. Daugelį metų prezidentas Vladimiras Putinas sėkmingai darbuojasi, kad laikytų tą kastą geležinėse replėse. O reali valdžia valstybėje daugiausia sutelkta senų V.Putino bendražygių rankose“.

Kitose posovietinėse valstybėse kol kas reikalai kitokie, pažymi komentatorius.

Continue reading „Nauji oligarchų konkurentai“

jelena_baturina

Turtingiausių Didžiosios Britanijos moterų sąrašą išspausdino leidinys “The Sunday Times”.

Apskritai tai viskas gryna proza. Turtingiausios Didžiosios Britanijos moterys – magnatų žmonos ir turtingų tėvų paveldėtojos, praneša Rossija-24.

Pirmoji moteris sąraše, pati užsidirbusi lėšas, užima 8-tą eilutę. Tačiau galima žvelgti ir iš kitos pusės: Didžiosios Britanijos turtingiausios moterys – gana kūrybingos personos, kurios rašo eiles, žavisi šiuolaikiniu menu ir užsiima labdara.

Continue reading „Jurijaus Lužkovo žmona pateko į turtingiausių Didžiosios Britanijos moterų sąrašą“

turtuoliai

Mokslininkai priėjo išvadą, kad turtingi žmonės labiau už kitus linkę į neetišką elgesį, rašo The Angales Times.

Kalifornijos instituto Berklyje tyrėjai šią teoriją įrodė eksperimentais. Vienas iš jų toks:  specialiai parengti stebėtojai slėpėsi ties sankryža miesto centre ir pasižymėdavo pravažiuojančių pro šalį automobilių markę, gamybos metus ir būklę. Paskui jie stebėjo, ar vairuotojai laukdavo savo eilės ties posūkiu. Išaiškėjo, kad žmonės, vairavę pačius brangiausius automobilius, keturis kartus dažniau už ne tokių brangių mašinų vairuotojus važiuodavo į posūkį, tam neturėdami teisių.

Continue reading „Turtuoliai, motyvuojami godumo, labiau už kitus linkę sukčiauti“

matulevicius____

Pasaulis bruzda. Neramu arabų šalyse, netyli Graikija, eina į gatves Prancūzija, Portugalija, Anglija, Čekija. Protestuoja visa Europa. Atsibudo net JAV, ten jau beveik mėnesį protestuoja jaunimas, o juos kuo toliau, tuo labiau palaiko visa Amerika. Ir tai – jau rimti didžiulės ligos simptomai. Ligos, kuri turi vienintelę teisingą diagnozę –  gobšumas, naudos siekimas bet kokia kaina. Tai fiasko, kurį patyrė grandiozinis žmonių apvogimas. Tai – kracho pradžia. Prieš daugiau nei trisdešimt metų buvo sukurptas scenarijus, kaip globaliai apvogti pasaulį. Ir šis planas tikrai pavyko .Jis suklestėjo griuvus SSSR. Nebeliko ko bijoti, ir buvo galima, paleidus į „laisvę“ privačią žiniasklaidą, išvystyti neregėto masto melo kompaniją, esą laisvoji rinka ir demokratija atneš Žemei rojų.

Continue reading „Kas turi atsitikti, kad lietuvis atsibustų?“

gajauskaite_ruta

Mūsų valdžia nusprendė kovoti su šešėliais. O šešėlių daugiausia ten, kur daug žmonių. Labiausiai lankoma vieta yra turgus. Kiekvienas prekeivis turi šešėlį, pirkėjas taip pat.

Todėl ten ir nuspręsta mesti visas pajėgas ir techniką, kad visi tamsumai būtų pašalinti, kaip Lietuvos himne liepiama…

Tiesą pasakius, galima buvo ir be tokių išlaidų apsieiti, nes žmonių, sakykime, sveikatos apsaugos sistemoje daug daugiau nei turguje. Ir be specialių aparatų žurnalistai ten atkapstė 700 milijonų litų. Ligonių kasos į banką “taupiai” pasidėjo… O tuo metu ligoniai buvo priversti pirkti tvarsliavą, vaistus ir daktarams siūlyti “padėkos” vokelius. Jei taip tiksliau, tai Sveikatos apsaugos ministerija yra tapusi “vsio zakonno” Klondaiku.

Continue reading „Šešėliai ir šešėliukai“

merkel

Pasižvalgęs po po portalą AIF.ru radau gana įdomios informacijos Rusijos prezidento Dmitrijaus Medvedevo  ir Rusijos premjero Vladimiro Putino turtus.

Tame portale taip pat aptikau daug įdomios informacijos apie jų šeimas. Ten taip pat esama nemažai naujienų, kaip pasiturinčiai gyvena šių dvejų įtakingų Rusijos politikų aplinkos žmonės. Kitaip tariant, – D.Medvedevo ir V.Putino bendrai. Tikiuosi, portalo Slaptai.lt skaitytojams bus įdomu sužinoti kai kurias smulkmenas apie šių didžiosios  valstybės lyderių finansus. Tarp kitko, šia informacija rusų žurnalistams nebuvo lengva disponuoti.

Continue reading „Turtingiausių pasaulio žmonių sąraše nėra lietuvių, tačiau lietuvaičiai – taip pat ne iš kelmo spirti“