Donaldas Trampas. EPA – ELTA nuotr.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė svarstysiantis susitikti su Venesuelos prezidentu Nicolu Maduro ir pažymėjo, kad ne visai pasitiki Venesuelos opozicijos lyderiu Juanu Guaido.
 
Venesueloje nuo 2019 m. sausio vyksta kova dėl valdžios, o J. Guaido yra pasiskelbęs laikinuoju prezidentu ir siekia nuversti N. Maduro, kuris po nesąžiningų rinkimų eina prezidento pareigas antrą kadenciją.
 
Beveik 60 šalių, įskaitant Jungtines Valstijas, pripažino J. Guaido teisėtu šalies lyderiu, tačiau Kinija ir Rusija remia N. Maduro, kurio režimui įvestos griežtos Vašingtono sankcijos.
 
Nepaisant įtampos D. Trumpas naujienų portalui „Axios“ duotame interviu tikino esąs atviras susitikimui su N. Maduro.
 
„Aš galbūt tai svarstyčiau… N. Maduro norėtų susitikti, o aš niekada neprieštarauju susitikimams, žinote, retai prieštarauju susitikimams“, – sakė D. Trumpas.
 
Nikolas Maduras. EPA – ELTA nuotr.

„Visada sakau – susitikimuose pralaimima labai nedaug, bet iki šiol aš juos atmesdavau“, – teigė JAV prezidentas.
 
Nepaisant JAV vyriausybės paramos J. Guaido, „Axios“ pranešė, kad interviu metu D. Trumpas „parodė ne visai pasitikįs J. Guaido“.
 
D. Trumpas esą teigė „tvirtai besipriešinąs tam, kas vyksta Venesueloje“, tačiau, kalbėdamas apie J. Guaido pripažinimą laikinuoju prezidentu, pridūrė: „Aš su tuo sutikau. Šiaip ar taip, nemanau, kad tai buvo reikšminga.“
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.06.22; 10:00

Venesuelos prezidentas Nicolas Maduras kaltina JAV siekiant jį nužudyti. Tariamo sąmokslo tikslas esą yra Venesueloje sukurti diktatūrą. Be to, jis bijąs invazijos, kalbėjo N. Maduras spaudos konferencijoje, informuoja agentūra „Reuters“.

Venesuelos prezidentas Nicolas Maduras. EPA – ELTA nuotr.

Pasak N. Maduro, atitinkamam planui vadovauja Johnas Boltonas, JAV prezidento Donaldo Trumpo patarėjas nacionalinio saugumo klausimais. „Johnui Boltonui vėl buvo pavestas sąmokslas smurtu pripildyti Venesuelą ir įvykdyti užsienio karinę intervenciją“, – kalbėjo N. Maduras. Anot jo, J. Boltonas koordinuoja samdinių apmokymą karinėse bazėse Kolumbijoje ir Jungtinėse Valstijose.

Įrodymų savo kaltinimams pagrįsti N. Maduras nepateikė. J. Boltono biuras kaltinimų kol kas komentuoti nenorėjo. D. Trumpas praėjusiais metais yra pareiškęs, kad Venesuelos atveju neatmestina ir „karinė galimybė“.

Rugsėjį „New York Times“ pranešė, kad JAV vyriausybės nariai su sukilėliais iš Venesuelos aptarė pučo prieš N. Madurą galimybę. Pokalbiai esą vyko dar 2017-aisiais. Baltieji rūmai to nekomentavo.

JAV yra paskelbusios virtinę sankcijų Venesuelai.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.12.14; 06:05