Trumpalaikiai interesai žvejoti Maskvai pasirodė svarbesni už aplinkos apsaugą viename iš paskutinių planetos regionų, išsaugojusių pirmapradį pavidalą. Rusija suabejojo Antarkties jūrų gyvųjų resursų išsaugojimo komisijos (ANTKOM) įgaliojimais.

Visi planai įsteigti jūrų draustinį Antarktyje pasirodė esą beprasmiški. Vokietijoje Bremerhafero mieste vykusios Antarkties jūrų gyvųjų resursų išsaugojimo komisijos (ANTKOM) derybos žlugo, praneša Akselis Bojanovskis laikraštyje Der Spiegel išspausdintame straipsnyje „Rusija trukdo steigti jūrų draustinį Antarktyje“.

Continue reading „Planus įsteigti Antarktyje draustinį Rusija sužlugdė vienu mostu“

2009 metais sezono hitu Norvegijoje tapo Bergensbaneno televizijos šou – tiesioginė septynių valandų kelionės traukiniu iš Oslo į Bergeną transliacija, rašo žurnale Time korespondentas Markas Luisas. Televizijos kompanija NRK parodė dar keletą tokio žanro laidų ir sulaukė rekordinių reitingų. Tai buvo penkių dienų kruizo išilgai Norvegijos vakarinių pakrančių, kelionės traukiniu iš Tronheimo į Bodo lydint muzikai, o taip pat „malkų degimo vakaro“ ir mezgimo vakaro transliacijos.

Ši koncepcija praminta „lėtąja televizija“, sakoma straipsnyje. Dabar ji tokia pat neatskiriama šių laikų norvegų kultūros dalis, kaip pasakos apie trolius ir šliaužiojimas bėgančiomis slidėmis. Daugiau kaip 3 mln. iš 5 mln. Norvegijos gyventojų tą ar kitą momentą žiūrėjo minėto kruizo transliaciją. „Malkų degimo vakarą“, taip pat ir keletą valandų žarijų blėsimą stebėjo daugiau kaip 1 mln. žiūrovų.

Continue reading „Norvegijos „lėtoji televizija“ pavergė milijonus žiūrovų“

breivikas_oslo_gatve

Antradienį kaltinamasis Andersas Beringas Breivikas teisme Osle pirmą kartą kalbėjo apie savo nusikaltimą. 2011 metų liepos 22 dieną Osle ir kurortinėje Utiojos saloje jis nužudė iš viso 77 žmones, primena „Tagesspiegel“.

Teisėjai paskelbė sprendimą, kad, skirtingai nuo proceso pradžios, visas penkias dienas, kurias pagal planą truks apklausa, publikai nebus demonstruojami Breiviko pasisakymų nei vaizdo, nei garso įrašai. Žiūrovai leidžiami į salę, be to, kas vyksta teisme, perduodama žurnalistams į spaudos centrus. Tiesiogiai žiniasklaidai bus transliuojami tik psichiatrų pasisakymai ir galutinis posėdis, skelbiant nuosprendį.

Continue reading „Anderso Beringo Breiviko procesas: kiek dėmesio galima skirti masiniam žudikui?“

norvegija_1

Liepos 22-ąją Norvegijos sostinėje Oslo centre nugriaudėjo du itin galingi sprogimai. Pirmoji bomba sprogo netoli Norvegijos vyriausybės rūmų. Preliminariais duomenimis, septyni žmonės tikrai buvo nužudyti, dar apie 15 asmenų sunkiai sužeista.

Norvegijos Vyriausybės per sprogimą nenukentėjo. Apie tai informuoja visos pasaulio informacinės tarnybos. Manoma, kad progimo epicentro būta tarp Norvegijos vyriausybės rūmų ir Norvegijos Energetikos ministerijos. Tiek Vyriausybės, tiek Energetikos ministerijos rūmai nebuvo sugriauti, tačiau ženkliai apgriauti. Pavyzdžiui, po pirmojo sprogimo išdužo Vyriausybės ir greta esančios laikraščio redakcijos pastatų langai.

Continue reading „Norvegijos sostinėje Osle – trys teroristiniai išpuoliai?“