Senovinis automobilis. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Siūloma leisti Seimo nariams iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų apmokėti ir automobilio trumpalaikės nuomos iki 30 dienų išlaidas, tačiau tam skirta suma negalėtų viršyti 25 proc. tokių lėšų.
 
Tokią nuostatą Seimo valdybai siūlo įteisinti Seimo Etikos ir procedūrų komisija, kuri trečiadienį svarstė „Seimo narių lėšų su parlamentine veikla susijusioms išlaidoms skyrimo, naudojimo ir atsiskaitymo už jas tvarkos aprašo“ pakeitimo projektą.
 
„Yra atvejų, kada parlamento narys, norėdamas nuvykti, parvykti į namus arba pas rinkėjus, turi vykti autobusu, arba pasiimti iš ūkio dalies transportą (…) Etikos ir procedūrų komisija siūlo leisti trumpalaikę automobilių nuomą – ne ilgiau iki 30 dienų, ir ta nuoma negalėtų viršyti mėnesiui skirtų parlamentinių išlaidų daugiau kaip 25 procentus. Tai sudarytų kažkur apie 200 eurų“, – žurnalistams sakė Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Antanas Matulas.
 
Jeigu Seimo valdyba patvirtintų šį aprašą, jis galiotų, anot jo, dar šiai kadencijai. A. Matulo nuomone, tie pasiūlymai, kuriems  bendru sutarimu pritarė  komisija, nedidins išlaidų, bet jas taupys.
 
Taip pat etikos sargai linkę leisti Seimo nariams kadencijos pradžioje įsigyti kompiuterinę įrangą, nes tai būtų pigiau nei nuoma. Taip pat siūloma numatyti saugiklį – neleisti Seimo nariams pirkti tokios technikos likus 12 mėnesių iki kadencijos pabaigos.
Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje – senoviškų automobilių paradas Vilniuje.
 
Seimo Etikos ir procedūrų komisija pritarė tam, kad iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų būtų galima apmokėti Seime viešinčių parlamentarų svečių maitinimo išlaidas. Taip pat siūloma leisti skirti dalį lėšų parlamentarų kvalifikacijos tobulinimui.
 
Seimo valdyba turės galutinai apsispręsti, kaip pakeisti 2016 m. patvirtintą „Seimo narių lėšų su parlamentine veikla susijusioms išlaidoms skyrimo, naudojimo ir atsiskaitymo už jas tvarkos aprašą“.
 
Kaip ELTA skelbė, pernai lapkričio 6 d. Seimo valdyba panaikino savo spalio 23 d. priimtą sprendimą dėl Seimo narių parlamentinei veiklai skiriamų lėšų panaudojimo.
 
Seimo valdyba nutarė dar kartą kreiptis į Seimo frakcijas ir į Etikos ir procedūrų komisiją, kad būtų suformuluotas naujas siūlymas dėl parlamentinių lėšų panaudojimo tvarkos.
 
Pernai gruodį po skandalingo Seimo valdybos sprendimo grąžinti Seimo nariams privilegijas į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) kreipęsis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis ragino atsisakyti kenksmingų valstybei veiksmų, vadovautis STT rekomendacijomis ir priiminėti skaidrumą Seimo veikloje užtikrinančius sprendimus.
 
R. Karbauskis pabrėžė, kad sudaryti sąlygas Seimo nariams privilegijoms ir savo reikmėms leisti mokesčių mokėtojų lėšas yra apgailėtinas, žemas ir neteisingas veiksmas prieš visus Lietuvos žmones.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.01.30; 00:30

Šiukšlių išmetimas ne tam skirtoje vietoje – tikrai labai rimta problema, su kuria stengiamasi efektyviai kovoti. Jei statybinės ar kitos stambiagabaritės atliekos yra išmetamos į ne tam skirtą vietą, tokiu atveju rizikuojama užsitraukti baudą, kurios dydis gali būti tikrai nemažas. Kad taip nenutiktų, atliekant statybų ar remonto darbus praverčia statybinių konteinerių nuoma. Į šiuos konteinerius gali būti išmetamos įvairios statybinės atliekos, todėl jums nereikės rūpintis, kur jas išmesti. Toks pasirinkimas turi ne taip ir mažai privalumų, taigi, pravartu apžvelgti pačius svarbiausius.

Nebrangiai kainuojanti paslauga

Nors gana dažnai yra manoma, kad statybinių konteinerių nuoma gali būti pernelyg brangi, tačiau įsitikinsite, kad taip nėra. Šias paslaugas teikiančios kompanijos rūpinasi, kad stambiagabaričių šiukšlių išvežimas taptų kuo populiaresnis, todėl ir paslaugos kaina yra tikrai prieinama. Įprastai į konteinerių nuomos paslaugų kainą įtraukiamas ir šiukšlių išvežimas, tad galite būti visiškai ramūs, jog toks pasirinkimas nebus pernelyg brangus.

Paprastesnis aplinkos tvarkymas

Tuo atveju, jei šiukšlės yra išmetamos į joms skirtus konteinerius, vėliau nereikia rūpintis aplinkos tvarkymu. Niekam ne paslaptis, kad šių darbų atlikimas gali pareikalauti tikrai nemažai laiko bei pastangų, tad tuomet, jei norite to išvengti, statybinių konteinerių nuoma gali būti iš tiesų palankiu pasirinkimu. Į konteinerius sumestų šiukšlių išvežimas bus gerokai paprastesnis, taigi, nieko nuostabaus, kad tokiomis paslaugomis susidomima vis dažniau.

Greitas atliekų išvežimo būdas

Nors statybinės atliekos gali būti išvežamos savarankiškai į šios paskirties aikšteles, esančias kiekvienoje Lietuvos apskrityje, tačiau tai gali pareikalauti tikrai nemažai laiko. Kai siekiama, kad atliekų tvarkymo darbai būtų kiek įmanoma paprastesni, statybinių konteinerių nuoma gali būti tikrai palankia pasirinkimo galimybe. Galite būti užtikrinti, kad šiukšles išvežančios kompanijos reikalingas paslaugas suteiks tikrai labai greitai, tad jūs galėsite sutaupyti iš tiesų nemažai laiko.

Rinkitės jums labiausiai tinkantį pasiūlymą

Statybinių konteinerių nuoma šiuo metu yra siūloma įvairių skirtingų kompanijų, tad tikrai rasite tokį pasiūlymą, kuris geriausiai pateisintų jūsų poreikius. Galite pasidomėti, kokios talpos konteineriai yra nuomojami, kiek kainuoja skirtingų kompanijų siūloma konteinerių nuoma, ir t.t. Dauguma šias paslaugas teikiančių bendrovių turi savo internetines svetaines, kuriose yra skelbiama visa svarbiausia informacija apie teikiamas paslaugas, tad rasti tinkamiausią pasiūlymą tikrai nebus labai keblu. Tuomet tereikės susisiekti nurodytu telefono numeriu bei susitarti dėl jus dominančios paslaugos teikimo.

Daugiau informacijos apie statybinių konteinerių nuomą galite paskaityti UAB Švarista interneto svetainėje : https://svarista.lt/statybiniu-konteineriu-nuoma/

2019.05.13; 08:00